Quantcast

Memorija ne radi

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
Kupio sam od čoveka SDRAM dve memorije po 128Mb i kod njega u kompjuteru radi kod mene neće ja sam ih i skino sa kompjutera njegovog samo su one i bile doneo kući ubacim sa jednom mojom izbaci mi prozor da nedostaje neki sistemski fajl i da ubacim disk probo sam tri sistemska diska i ništa u biosu je poznaje i vidi se veličina a kad izvadim moju memoriju i stavim bilo koju od tih samo stoji crn ekrankad ih izvadim sistem se bez problema podigne imali neko pametnu ideju šta je u pitanju.inače ovde su podaci o konfiguraciji

Poslednja izmena:

nalence

Aktivan član
Poruka
1.798
Postoji mogućnost da ti se ne trpe matična ploča sa memorijom.
A i ako imaš različite proizvođače memorije hoće da se desi da ne mogu da rade zajedno.
Ne mora da znači ali može da bude u mnogim slučajevima se dešavalo baš to.

nalence

Aktivan član
Poruka
1.798
Možda na ploči imaš štelovanje za brzinu i tip memorije u vidu kojekakvih jumpera posto ti ta dva modula rade na 100mhz a taj jedan tvoj je na 133mhz, ipak je to neka pentium trojka slaba ko zna šta tu sve moze da bude.

dujkenujkeme

Ističe se
Poruka
2.358
okačio si smanjenu sliku , i ništa se ne vidi :rumenko:

ali uspeo sam da nazrem da su izmešane pc100 i pc133 memorije :D
(to je slika sa tog kompa ili sa internta bila? )

u pitanju je stara ali stara računalska ploča , sa intel 440BX čipsetom
i podržava Pc-100 memorije, na tim pločama izgleda neće da rade
ovi brži SDRAM moduli (ili funkcionišu samo od nekih proizvedeni moduli od tih bržih pc-133)
http://www.pci-card.com/d1107.pdf
ftp://ftp.piotrkosoft.net/pub/Motherboard Manuals/Siemens D1107186.pdf

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.