Max broj konekcija za XP

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Znam da Win XP podrzava max 10 uzastopnih konekcija, ali ako se racuna i ta sama masina, onda je to 9+1. Jedan biser od kolege je izjavio da se stampac kada je prikljucen racuna kao jedna od tih konekcija. Obzirom da se na stampacu samo salju podaci mislim da je lupio i ostao ziv, ali bih da mi to potvrdi neko ko zna vise od mene. Jos sam cula da postoji zakrpa na internetu pomocu koje se moze premostiti ovo ogranicenje od 10 konekcija, pa me zanima zna li neko nesto o tome i gde to mogu da nadjem.
Unapred hvala na pomoci
 
Petica:
1:Znam da Win XP podrzava max 10 uzastopnih konekcija, ali ako se racuna i ta sama masina, onda je to 9+1. Jedan biser od kolege je izjavio da se 2: stampac kada je prikljucen racuna kao jedna od tih konekcija. Obzirom da se na stampacu samo salju podaci mislim da je lupio i ostao ziv, ali bih da mi to potvrdi neko ko zna vise od mene. 3: Jos sam cula da postoji zakrpa na internetu pomocu koje se moze premostiti ovo ogranicenje od 10 konekcija, pa me zanima zna li neko nesto o tome i gde to mogu da nadjem.
Unapred hvala na pomoci


1: To je tacno kako navodi Microsoft, ali ja sam to isprobao u praksi i veruj mi, preko 12 racunara u skoli sam pustio preko mreze na internet, bez ikakvh problema, i to na obicnom Xp-xperience koji je glumio "server".

2: Stampaci, pa nista stampaci u stvari pitanje je koji je stampac u pitanje, postoje stampaci koji igraju ulogu servera na mrezi i mogu da se racunaju kao "jedan racunar" ali nema veze svezom da se ubraja kao jos jedan racunar za deljenje servisa onih koji pruza pravi racunar, njegova je funkcija da sadrzi jednu staticku ip adresu koja je validna na mrezi i na nju se kace prkeo default gateway ostali korisnici da bi stampali. Znaci nema veze stampac sa time.

3: To sto si cula da postoji zakrpa na internetu sa kojom ces "premostiti" ogranicenje, lose si cula. To ne postoji, bar ja ne znam za to, ukoliko neko zna neka postavi na ovu temu.
 
Nije lose cula, postoji patch koji moze da poveca broj konekcija ili da se stavi na neogranicen broj!
Moze se patch-ovati i sa programom *xp-AntiSpy* i ovde ima opcija da biras broj konekcija
(50, 100, 200, 500 ili neograniceno)
Ovo uglavnom traze oni koji puno koriste P2P programe (taj sam) ali na brzini se ipak nista ne dobija,
ja nikakvu razliku nisam primetio!
 

Back
Top