Materinski instikt!

Deca se vaspitavaju od malih nogu, licnim primerom, ali i licnim primerom u interakciji sa njima: svaki put reci "Hvala!" detetu kada vam (npr.) donese nesto sto ste mu trazili da donese ili izvini u svakoj prigodnoj prilici itd. Ako dete to dozivljava svakodnevno - onda to postaje uobicajeno (normalno) ponasanje!

Problem je kako prekinuti krug: ako su roditelji "nevaspitani", tj. nisu imali ispravan uzor u svojoj porodici, onda ni oni ne mogu da ponude valjan uzor svojoj deci i tako u krug - tada je najvaznije da spoznaju da nisi "O.K." i da imaju zelju da to isprave...

Najvaznije je decu UVEK tretirati kao odrasle: znaci ne uspostavljati im pogresne slike i utiske o okolini, vec se priredjenom pricom, za njihov uzrast, ophoditi prema njima.

Mogu ja jos... :)
 
Ja bih lepo zamolila, da mi neka postovana drugarica pokloni malo onog materinskog instinkta, jer ja, imajuci 25 godina, u o p s t e ne osecam zelju za posedovanjem deteta...koja ce bit tolko ljubazna??????????????
 
evo jednog primera:imam prijateljicu koja zaista dosta psuje,redovno za svog muza govori da je kreten,bespolicar,gubitnik i idiot,i to sve njemu iza ledja,pred svojom 6-ogodisnjom cerkom,a kada je ova jednom nesto pred drugarima izpred zgrade opsovala,mama ju je isamarila i izgrdila pred svima,isto tako kada je odbila poslusnost svom tati,ova ju je izgrdila i akznila uz reci "kako nepostujes svog oca".....i ko je tu kriv?I da li je ona dobar roditelj?
 
Emily_Bg:
evo jednog primera:imam prijateljicu koja zaista dosta psuje,redovno za svog muza govori da je kreten,bespolicar,gubitnik i idiot,i to sve njemu iza ledja,pred svojom 6-ogodisnjom cerkom,a kada je ova jednom nesto pred drugarima izpred zgrade opsovala,mama ju je isamarila i izgrdila pred svima,isto tako kada je odbila poslusnost svom tati,ova ju je izgrdila i akznila uz reci "kako nepostujes svog oca".....i ko je tu kriv?I da li je ona dobar roditelj?

...Jerry Springer Show: jedna od dve sestre, igracice i prostitutke - majka je takodje to isto: "...ona je dobra majka...", sto i majka tvrdi za sebe, jer stavlja (boze) hleb na sto...

Jedno od pravila: nikada ne kritikovati drugog roditelja (bar ne taj nacin)...
...nikada NE dozvoliti suprotno od drugog roditelja...
...ako se kaze: "...uradis li" to i to "idemo kuci!" - istog sekunda kada dete uradi - IDE SE KUCI!
...ako se obecaju batine - iste sekunde... - pouka: paziti kada se obecavaju batine (ako se zivi u zajednici ili je prisutna svojta - paziti...)!
...uvek insistirati (kada se pita dete): "Koga mama/tata/bata/seka vole najvise na svetu?" da to bude "spisak" sve ostale dece (bata/seka) i samo to dete...
...insistirati na svim formalnim stvarima: "...laku noc...", "...dobro jutro/vece...", i dr. ...

...
 
Bad_Wolf:
Emily_Bg:
evo jednog primera:imam prijateljicu koja zaista dosta psuje,redovno za svog muza govori da je kreten,bespolicar,gubitnik i idiot,i to sve njemu iza ledja,pred svojom 6-ogodisnjom cerkom,a kada je ova jednom nesto pred drugarima izpred zgrade opsovala,mama ju je isamarila i izgrdila pred svima,isto tako kada je odbila poslusnost svom tati,ova ju je izgrdila i akznila uz reci "kako nepostujes svog oca".....i ko je tu kriv?I da li je ona dobar roditelj?

...Jerry Springer Show: jedna od dve sestre, igracice i prostitutke - majka je takodje to isto: "...ona je dobra majka...", sto i majka tvrdi za sebe, jer stavlja (boze) hleb na sto...

Jedno od pravila: nikada ne kritikovati drugog roditelja (bar ne taj nacin)...
...nikada NE dozvoliti suprotno od drugog roditelja...
...ako se kaze: "...uradis li" to i to "idemo kuci!" - istog sekunda kada dete uradi - IDE SE KUCI!
...ako se obecaju batine - iste sekunde... - pouka: paziti kada se obecavaju batine (ako se zivi u zajednici ili je prisutna svojta - paziti...)!
...uvek insistirati (kada se pita dete): "Koga mama/tata/bata/seka vole najvise na svetu?" da to bude "spisak" sve ostale dece (bata/seka) i samo to dete...
...insistirati na svim formalnim stvarima: "...laku noc...", "...dobro jutro/vece...", i dr. ...

...


Da ti navatam dvoje za vikend? :lol:
 

Back
Top