Masoni - sta, ko, kako?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Otvaram ovu temu da bi diskutovali o tome ko su masoni, grupa ljudi, tacnije bratstvo, verska organizacija ili nesto trece?

Koliko ja znam, a ne znam mnogo, masoni su bratstvo uticajnih ljudi, koji rade u korist naroda, koji ne mare za religiju svojih clanova.
Ali opet, pominje se Veliki Arhitekta Svemira, koji je stvorio ovaj svemir, kao neko nadmocno bice tako da me asocira na boga.

Sta vi mislite? Verska organizacija, grupa ljudi, nesto trece?
 
Otvaram ovu temu da bi diskutovali o tome ko su masoni, grupa ljudi, tacnije bratstvo, verska organizacija ili nesto trece?

Koliko ja znam, a ne znam mnogo, masoni su bratstvo uticajnih ljudi, koji rade u korist naroda, koji ne mare za religiju svojih clanova.
Ali opet, pominje se Veliki Arhitekta Svemira, koji je stvorio ovaj svemir, kao neko nadmocno bice tako da me asocira na boga.

Sta vi mislite? Verska organizacija, grupa ljudi, nesto trece?

Svaki mason je obavezan da bude religiozan, odnosno da veruje u velikog tvorca svemira. Da li će to biti hrišćanski bog, Alah ili neko treći nije važno. Ateisti se ne primaju.
 
Otvaram ovu temu da bi diskutovali o tome ko su masoni, grupa ljudi, tacnije bratstvo, verska organizacija ili nesto trece?

Koliko ja znam, a ne znam mnogo, masoni su bratstvo uticajnih ljudi, koji rade u korist naroda, koji ne mare za religiju svojih clanova.
Ali opet, pominje se Veliki Arhitekta Svemira, koji je stvorio ovaj svemir, kao neko nadmocno bice tako da me asocira na boga.

Sta vi mislite? Verska organizacija, grupa ljudi, nesto trece?
Grupa lopina koja muze "obične" ljude,a okupili su se kako bi i dalje muzli. Kako bi svoj lopovluk prikrili, izmišljaju razne mistične rituale i pričice čime izazivaju strahopoštovanje kod naivnih i tako skreću temu sa svog nečasnog posla.
 
Da, čuveni lopovi kao što su bili Dositej Obradović, Vojvoda Mišić, Aleksandar Fleming, Mokranjac, Puškin, Henri Ford, Nušić, Bendžamin Frenklin, .... Nisi baš potkovan na ovu temu. Bolje idi na neku drugu, gde imaš pojma o čemu se radi. Stvarno.

ma da bre svi su masoni:hahaha: ti kao ateista bas sklon nekim teorijama zavere....a dokins nije mason?cudi me..retko pametan covek....:mrgreen: mada se malo bruka po ovim debatama....:lol:
 
ma da bre svi su masoni:hahaha: ti kao ateista bas sklon nekim teorijama zavere....

Da,da i Njegoš, Mocart, Zdravko Čolić,MIki Maus i naravno Džej.:dash:

Ovi koje sam iz glave nabrojao su bili poznati masoni koji to nisu ni krili. Ima ih još koliko hoćete. Ako mislite da i jedan od njih nije bio, a vi slobodno recite. Ne poričem da ima masona koji su bili loši, ali ima onih na koje možemo da budemo ponosni. Kao i uvek, lepljenje pogrdne etikete na jednu šaroliku društvenu grupu obično je znak ograničenih shvatanja.
 
Mislim da sam nasao jedan sajt loze u Srbiji koja govori ko su sve bili masoni, od Vuka Karadzica pa do Andrica.
Koliko ja razumem, masoni okupljaju uticajne i vidjene ljude, ali u cijem interesu rade, svojih sunarodnika, svih ljudi ili primaju naredjenja od nekih drugih (visih) loza?
 
Mislim da sam nasao jedan sajt loze u Srbiji koja govori ko su sve bili masoni, od Vuka Karadzica pa do Andrica.
Koliko ja razumem, masoni okupljaju uticajne i vidjene ljude, ali u cijem interesu rade, svojih sunarodnika, svih ljudi ili primaju naredjenja od nekih drugih (visih) loza?

Heh, ja sam siguran da je deo tih ljudi zaista bio učlanjen među slobodne neimare. Ali malo mi patetično deluje ta propaganda: svaki viđeniji lik u istoriji = mason. Ne verujema da je tako iz dva razloga. Prvo, nemam druge nego da im verujemo na reč, pa tako oni mogu da upru prstom u bilo koga i kažu "Taj i taj je bio mason". A nema način da se to proveri. Drugi razlog je što sam primetio tendenciju svojatanja kod svih grupacija koje se trude da se predstave u što boljem svetlu. Gej udruženja rade istu stvar na primer. Tako na njihovim sajtovima imaš čitave analize raznoraznih pisaca, naučnika i političara sa zaključkom da su bili homoseksualci. Tako su se među "viđenim gejevima" našli. Tomas Man i Fernando Pesoa, ni krivi ni dužni. Man je pisao kitnjasto, pa je odmah proglašen latentnim gejom (iako je imao ženu i četvoro dece) , A Pesoa jer je koristio ženski heteronim i u njemu pisao ljubavna pisma muškarcu (pored još 72 druga muška i ženska heteronima pod kojima je pisao sve i svašta, a p0ijandura matora je umro od ciroze kao virgo intacta). Imam još milion primera da navedem,a li to nije tema.

Jednostavno, u to se može sa razlogom sumnjati jer svojatanje nije strano nikome pa ni njima, a načina da se to proveri gotovo da nema.
 
Ево шта ти сатанисти уче своје полакомљене на ситне паре и привилегије зомбије...


П.С.

Испирачина је за узнапредовале у сатанистичким вештинама и доктринама, није баш за дибидус почетнике и корисне идиЈоте, адвокате безаконика и сл...
 
Ево шта ти сатанисти уче своје полакомљене на ситне паре и привилегије зомбије...


П.С.

Испирачина је за узнапредовале у сатанистичким вештинама и доктринама, није баш за дибидус почетнике и корисне идиЈоте, адвокате безаконика и сл...

Jeste Vlado junačino, čak su i na Youtube to okačili da ceo svet vidi. :hahaha: Daj, uozbilji se.
 
Jeste Vlado junačino, čak su i na Youtube to okačili da ceo svet vidi. :hahaha: Daj, uozbilji se.

ПиаР омасовљење идеологије, рачунају на спрдачину циника као заветрину...

... и на хистерију параноика...

Лек против масона је Правоживље и живот по заповестима Божијим...
 
Mislim da sam nasao jedan sajt loze u Srbiji koja govori ko su sve bili masoni, od Vuka Karadzica pa do Andrica.
Koliko ja razumem, masoni okupljaju uticajne i vidjene ljude, ali u cijem interesu rade, svojih sunarodnika, svih ljudi ili primaju naredjenja od nekih drugih (visih) loza?

У интересу људи ПОСВЕЋЕНИХ окултиста СА ВРХА , који наређења примају од демона ЛИЧНО.
 
ПиаР омасовљење идеологије, рачунају на спрдачину циника као заветрину...

... и на хистерију параноика...

Лек против масона је Правоживље и живот по заповестима Божијим...
zivis li ti po zapovestima Bozjim?Ili po uredbama ljudskim?
 

Back
Top