Masinstvo na FTN u NS

Dalton100

Početnik
Poruka
4
Planiram da upisem masinstvo (mehanizacija i konstruktivno masinstvo) na FTN...
Gledao sam na sajtu plan i program i svidelo mi se! Inace to me je oduvek privlacilo...
Idem u gimnaziju (opsti tip) i odlicno mi idu fizika i matematika... Do sada sam svaki put presao 5.00 i verujem da cu tako i zavrsiti gimnaziju... z:lol:
Interesuje me sta mogu da ocekujem od ovog smera? Da li je bas sve tako crno kada je masinstvo u Srbiji u pitanju? Sta moze da ocekuje student masinstva u NS sa prosekom 9+ na primer...? U pogledu daljeg napredovanja u karijeri, zaposlenja itd...
Bio bih zahvalan svakom ko ima nekog iskustva kada bi me malo uputio i otprilike me upoznao s tim sta mogu da ocekujem kao odlican student! Verujem u sebe, masinstvo je ono sto volim i zelim da upisem, siguran sam da cu biti odlican student i bilo bi lepo kada bi mi neko odgovorio na to sto sam rekao da me iteresuje... Unapred zahvalan!z;)
 
Evo ja te podrzavam za masinstvo z:poz: . Ima perspektive naravno (kao i vecina smerova na ftn) ja cu upisati racunarstvo i automatiku, a kako da programiramo masine ako nema ko da ih pravi :D
Pogledaj na FTN forumu, naci ces programe i ostalo. U knjizari Stylos mozes kupiti zadatke za pripremu ako vec nisi. Polazes matematiku i sklonost, a ta sklonost je nesto najsmesnije sto sam video, mislim da to svi prolaze.
Pitanja su tipa: Upisujem masinstvo zato sto:
1) me interesuje (3 boda)
2) mi kazu roditelji (1 bod)
3) ne znam sta drugo (0 bod) z:mrgreen:
 

Back
Top