Maligni narcisoidni poremećaj ličnosti

Dugo sa interesovanjem istražujem NLP i psihopate (razlike su minorne). Na to me ponukalo štete koje sam pretrpio od istih. I u svemu najporaznije je to da su oni u stvari individualna ponuda na kolektivnu potražnju. Većina ljudi su površni, većini ne smeta opšta nepravda, licemjeri su manje više svi. Te po prirodi stvari tu se nameću sve vrste manipulatora i egomanijaka.
Razlika izmedju psihopata i narcisa je u inteligenciji, psihopate su mnogo inteligetnije.
 
Što bi se dogodilo kada bi se propisalo da su zdravstveno nesposobni za neke odgovorne poslove kao što je slučaj za osobe sa dijagnozom psihoza?
Kada su u hijerharji niže onda se dodvoravaju onima iznad. Uvjerio sam se kada su im šefovi "normalni" ni oni ne odolijevaju tom ulizivanju. Iako su i prije i poslije toga o njima mislili isto što i ja.
Na temelju čega? Zaista ima dosta osoba s poremećajima ličnosti koje nisu zavedene i registrirane, a nisu registrirane jer nisu zatražile pomoć, a kako bi tražili pomoć kad smatraju da su bolji od bilo koga drugoga. Takodje ako nisu učinili neko teško kriminalno djelo nad njima nije provedeno vještačenje pa ih opet nema u registru. Pa tako ja navode o učestalosti narcsoidnog poremećaja uzimam s velikom rezervom, to je barem duplo učestalije.

S druge strane smatram da malignih narcisa baš i nema na visokim položajima, taj poremećaj je jednostavno nespojiv s time. Eksplozivnost, nemogućnost ikakvog smislenog dijaloga i kompromisa, uz izraženu paranoičnost, čini ih nepodobnim za obnašanje rukovodećih funkcija. Maligni narcisi su uz to usamljeni ljudi, kad tad njihove žrtve će se isčupati iz njihovih kandži, većina će ga odmah prepoznati i obraniti se od tog zla, a nekakav odnos je nemoguć s drugim narcisom jer su isti. Mada naravno mngo zla mogu učiniti bližnjima, familiji, ili nekim osobama uz njih koje odmah ne shvatu o koliko je zlu riječ. Ne shvate jer maligni narcisi znaju imati izraženi šarm, takodjer imaju i empatiju. To je bilo govora na onoj drugoj sličnoj temi, maligni narcisi doživljavaju druge osobe i imaju određena shvaćanja kako druge osobe fukcioniraju, ali to korite samo kako bi naškodile drugim osobama. Nazovimo to recimo negativnom empatijom:cool:
 
Na temelju čega? Zaista ima dosta osoba s poremećajima ličnosti koje nisu zavedene i registrirane, a nisu registrirane jer nisu zatražile pomoć, a kako bi tražili pomoć kad smatraju da su bolji od bilo koga drugoga. Takodje ako nisu učinili neko teško kriminalno djelo nad njima nije provedeno vještačenje pa ih opet nema u registru. Pa tako ja navode o učestalosti narcsoidnog poremećaja uzimam s velikom rezervom, to je barem duplo učestalije.

S druge strane smatram da malignih narcisa baš i nema na visokim položajima, taj poremećaj je jednostavno nespojiv s time. Eksplozivnost, nemogućnost ikakvog smislenog dijaloga i kompromisa, uz izraženu paranoičnost, čini ih nepodobnim za obnašanje rukovodećih funkcija. Maligni narcisi su uz to usamljeni ljudi, kad tad njihove žrtve će se isčupati iz njihovih kandži, većina će ga odmah prepoznati i obraniti se od tog zla, a nekakav odnos je nemoguć s drugim narcisom jer su isti. Mada naravno mngo zla mogu učiniti bližnjima, familiji, ili nekim osobama uz njih koje odmah ne shvatu o koliko je zlu riječ. Ne shvate jer maligni narcisi znaju imati izraženi šarm, takodjer imaju i empatiju. To je bilo govora na onoj drugoj sličnoj temi, maligni narcisi doživljavaju druge osobe i imaju određena shvaćanja kako druge osobe fukcioniraju, ali to korite samo kako bi naškodile drugim osobama. Nazovimo to recimo negativnom empatijom:cool:
Pa jednostavno štetni su po kolektive i odnose u istim.
Apsolutno nisi u pravu da ih nema na visokim položajima. Istina je da u zdravim firmama ako zalutaju ne mogu dugo opstati. Balkanske kvazi institucije, uhljebarske firme i sl. vrve od istih.
 
Red Forman iz "Veselih sedamdesetih" po mom mišljenju je takođe lik rađen po uzoru na nekog malignog narcisa.
Jedno dete maltretira preko svake mere, vrlo strog, a drugo dete mu je zlatno. Iako je kreten 100 puta veći.

Sve u toj seriji je iskarikirano na komičan način. Ali biti sa takvim ljudima nekad i nije baš lako verujem. Napate se ljudi.
Jer oni nekog moraju da maltretiraju.

1713899475592.png
 

Back
Top