MAĐARSKA - Budimpešta

sanja v:
Pa ja sam iz vojvodine ali mi je blizi BG...Da li to znaci da moram cak u Suboticu?

A sto se tice vize u Bg-ja sam cula da samo odes rano ujutro...i da ti daju papire da popunis dok stojis u redu i posle predas,pa sutradan dodjes za vizu...Da li je to zakazivanje tel. neophodno?I za koliko dana mozes da odes na razgovor?

Ne znam stvarno,ja mislim da svi iz Vojvodine treba da vade u Subotici,ali raspitaj se!
 
Promenio sam destinaciju..
Posle Bugarske,Turske,Albanija,Makedonije,Egipta rešio sam da upoznam
Mađarsku na letovanju...
Bio sam u par gradova u ovoj zemlji i preneću vam utiske,cene i sve ostalo šta
vas bude zanimalo..

Mada imam impresije iz ovog mesta zvanog Morohalom i Budimpešte..
 
1...CENE...

Cene su smesne..
Prenoćište se kreće između 10 i 12 evra po osobi..
Klopa i piće su jeftiniji nego u Beogradu..
Ulaz na bazen je 4e i može se biti od 9 do 20 časova..
Točeno pivo na bazenu je 1e..
Bečka šnicla sa pomfrijem i koka kolom stoji oko 3e...
Sladoled sa velikim kuglama je džabalesku...
Tako da cene nisu visoke u odnosu na kvalitet koji se nudi...
Svaki bazen kod nas ne može se meriti sa tim u Moroholmu...
Nisam bio u Jagodini ali ok..

Sledeći post biće o bazenu....
 
Gde si bre Jerotije..

2. KAKO DOCI DO MESTA?

Od srpske granice pa do mesta ima 30 km..
Preko Horgoša je uvek gužva pa preporučujem Kelebiju gde nema uopšte nikakve gužve..
Mesto je relativno blizu,znači autoputem za nekih cirka 2 i pol sata se stiže..naravno ako se ide
preko Kelebije...
 
Psihologue:
Gde si bre Jerotije..

2. KAKO DOCI DO MESTA?

Od srpske granice pa do mesta ima 30 km..
Preko Horgoša je uvek gužva pa preporučujem Kelebiju gde nema uopšte nikakve gužve..
Mesto je relativno blizu,znači autoputem za nekih cirka 2 i pol sata se stiže..naravno ako se ide
preko Kelebije...
Kako Brate:
Horgoš-Moroholom=12km
Kelebija-Moroholom=37,9km.
 
Ma nebitno je 12 ili 38 km kad ides kolima i ako su stvarno te cene i ostako kako kaze Psihologue. A ja mu verujem. Vidim da je obisao iste destinacije kao i ja i da je za sve govorio istinu. Psihologue, aj napisi jos neke detalje o tom Morohalom-u. Pozdrav !
 
Posetite www.morahalom.hu, ima i verzija na engleskom sa dosta lepih fotografija... To je mesto koje je maltene na samoj srpskoj granici, ali je najblizi prelaz (Horgos - Roszke) udaljen 12 kilometara - i samo da znate da se na toj sekciji madjarski autoput ne placa. Ne bih se slozio da su na Horgosu stalo guzve, bas naprotiv, samo je ovih tri-cetiri vikenda u avgustu malo napeto zbog tranzita.
 
Mesto je nešto kao banja...Bio sam nekoliko dana na proputovanju do Budimpešte..
Morahalom ili Morohalom je malo mesto za one koji vole da uživaju u termalnim vodama
turskom kupatilu i vanjskim uživanjima na bazenu..
Pravo da vam kažem bio sam nekoliko dana ali sam toliko bio iscrpljen od plivanja i skakanja sa
tobogana da nisam naveče izlazio u mesto jer sam spavao ko beba u 24...
Šta da kažem mesto je malo i čisto,cene nisu visoke ,klopa je čak jeftinija nego kod nas...
Mesto preporučujem za ONE koji vole da se dobro odmore a u toku dana provedu sunčajući se na bazenu..
 
Psihologue:
Mesto je nešto kao banja...Bio sam nekoliko dana na proputovanju do Budimpešte..
Morahalom ili Morohalom je malo mesto za one koji vole da uživaju u termalnim vodama
turskom kupatilu i vanjskim uživanjima na bazenu..
Pravo da vam kažem bio sam nekoliko dana ali sam toliko bio iscrpljen od plivanja i skakanja sa
tobogana da nisam naveče izlazio u mesto jer sam spavao ko beba u 24...
Šta da kažem mesto je malo i čisto,cene nisu visoke ,klopa je čak jeftinija nego kod nas...
Mesto preporučujem za ONE koji vole da se dobro odmore a u toku dana provedu sunčajući se na bazenu..

U...ovo mi se svidja!Obozavam bazene i tobogane.Kako si iskopao ovo?
 
Svaki drugi dan poslom putujem u Mađarsku i mogu da kažem, gužvi nema na Horgošu ništa više nego na Kelebiji, bile su poslednja 3-4 vikenda jer se gastarbajteri vraćaju sa odmora, inače se granica zaista prelazi za nekih 15 minuta , što se tiče Morahalom-a malo mesto, i zaista samo za one koji ne čekuju ništa osim odmora... Ukoliko želite da idete izbegavajte još jedan ili dva vikenda i nije problem, naročita gužva na ulaz u Mađarsku dok se gastarbajteri ne vrate je subotom ujutru, ostalim danima nema
 

Back
Top