Maca vrsi nuzdu po celom stanu

Ma problem je sto je ona od prvvog dana shvatila za sta sluzi wc i koristila ga nepogresivo... Ovo su novi momentiz:cry:

Nakon obroka i nakon spavanja, mače odnesi je do njenog wc-a i pričekaj da obavi nuždu.

Ovo je problematicno jer ona jede jedno 7 puta dnevno, svaki put kad prodje pored cinije uzme po malo :lol:

Uvek je centrirala rupu

Nasa bas i nije tako precizna, izgleda da centrira sve sem rupe :dash:
 
Jedan savet, moja sestra ima dva muska mačeta od kojih jedan neće NIKAKO da kaki i piški u svoj WC (smesa u posudi)

...DOK drugi to obavlja bez problema.Kako ovog ponovo "naterati" da to radi jer je u početku to radio bez problema.

Da li je neko imao sičnih problema, u čemu može biti problem, neki razlg il nešto...
 
Ne verujem da se radi o ljubomori, lepo se slazu, igraju se... Moracemo da probamo sa novim wc-om. Ne vredi da je nosim kad primetim, jer ona vrlo dobro zna gde je wc, jednom smo probali i da je nosimo i obavila je to u hodu :dash:

Inace, jel normalno da im se velika nuzda toliko oseca? Kad ih ostavimo same i dodjemo kuci, obavi to, pa ne mozemo pola sata stan da izluftiramoz:cry: Recimo, Kiki (pudla) je jedno vreme bila bolesna, nije isla napolje i sve je obavljala u stanu-uopste se nije osecalo. Pudla nase bivse komsinice to obavlja redovno u kupatilu-isto se ne oseca...

pa jel moguće da to ne znaš

pa i mala deca znaju da mačiji izmet STRAHOVITO SMRDI

štaviše ne postoji nijedan drugi izmet koji smrdi gore od mačijeg
 
i moj macak je nedavno obavio veliku nuzdu na maminom jorganu! nikad prije to nije uradio. kako je samo bjezao od moje mame po stanu,danima se sklanjao od nje,znao je da je kriv. probaj da mu umocis njuskicu u kaku,to bi trebalo da pomogne-to je recept moje bake-)))))))))))
 
i moj macak je nedavno obavio veliku nuzdu na maminom jorganu! nikad prije to nije uradio. kako je samo bjezao od moje mame po stanu,danima se sklanjao od nje,znao je da je kriv. probaj da mu umocis njuskicu u kaku,to bi trebalo da pomogne-to je recept moje bake-)))))))))))

BRAVOOOO...i recept moje pokojne majke..sad sam se setio kad videh da si napisala to

TO DELUJE I TE KAKO, samo sto ja nisam imao nikad srca da to uradim mom GIGIJU kad je par puta uradio to ispod kreveta
 
Pozdrav svima.
Imam isti problem. Moj mačak je star 7 meseci. Do sada je vršio nuždu u pesku, a u poslednjih nekoliko dana pesak mu služi samo za malu nuždu, a veliku obavi u kadi... Sve sam probala. Nosila ga u pesak, čekala, na kraju mu i njuškicu zabola u kaku i ništa. I, što je najgore, posle uhvati prvo čega uspe da se dokopa (čarapu iz korpe za veš ili neku krpu, papuču...) i pokrije ono u kadi... Ako ste pronašli neko rešenje, molim vas, podelite... :dash:
 
Ima nekih 5 meseci i ne znam koji joj je:poludeo: Pesak cistimo redovno ali ona nam ostavlja darove u kadi, iza komoda, ispoh kuhinjskog stola, i to iskljucivo veliku nuzdu, malu regularno u pesak... Ima li neko ideju sta bi to moglo da joj znaci? Starija sve obavlja u pesku:neutral: Jedino sto nam pada na pamet je da gospodjica hoce svoj wc... Ali to nam opet ne bi resilo problem jer ne bismo mogli da sprecimo stariju da ulazi u njegaz;) Ima li neko ideju kako da resimo ovaj problem, zaista postaje nepodnosljivoz:cry:

Večito imam mačke i osećam se pozvanom da pomognem ako išta mogu.

Ako starija maca vrši nuždu u istom pesku nemoj se čuditi. Ovoj maloj smeta njen miris i zbog toga neće. Ili jednostavno tera inat ne dopada joj se što i ova starija koristi njen wc. Zaista su prepametne.To što se one igraju zajedno ne znači da mogu zajedno koristi wc .

Moje zajedno koriste wc, zajedno jedu ali se ne igraju ni slučajno.

Ako ni to nije u pitanju onda su sigurno tečnosti za pranje poda koje koristiš a one sadrže u sebi amonijak i još ko zna šta ne, što macu podseća da je tu nekad nešto radila pa bi mogla ponovo.
 
I mi smo imali jednu macu koja je kakila u kadu, a kasnije je pocela i po stanu, svako jutro me je cekao "paket" ispred kupatila. Cistila sam joj pesak tri -cetiri puta na dan i ni to nije pomoglo...posle je vec pocela i da piski po stanu, tepihu, svuda! Strasno. Stvarno ne znam u cemu je bio problem....:think:Sada imamo dve macke, idu zajedno u pesak, ni jednom u zivotu nisu vrsili nuzdu izvan nje....
 
Obavezno odvojite wc-e, moraju biti sto cistiji, promenite sredstvo za odrzavanje higijene poda, a ukoliko se opet uneredi svakako se mora ubosti njuskica u kaku. Ako to ne pomogne posle 4-5 puta uz obaveznu verbalnu torturu, znaci da vise nije tehnicki nego psiholoski problem.
 

Back
Top