• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Lutanje

Izgubiš svoje mesto pod zvezdama, neko ga surovo otme i onda lutaš.
Lutaš testirajući svoje granice izdržljivosti. Padneš, ustaneš, ideš dalje, opet padneš, ogrebeš kolena, ne mariš, produžavaš dalje...neko te gurne, ustaneš, otreseš prašinu sa sebe, zahvališ se, i obećaš sebi da ces sledeći put više paziti.

Kažu da Bog ti nikada ne daje ono što ne možeš podneti. Lepi momenti nas ćine srećnim, teški momenti od nas prave čoveka.
Ne valja planirati, planovi se nikad ne ostvare.

Tamo gde sam planirala nikad nisam stigla. Sudbina me vodila daleko od doma, od detinjstva, od mene same.

Tamo odakle sam došla više nije moj dom.
Neki ljudi, neke godine, neke suze su izbrisale moj trag tamo.

Tamo gde sam stigla našla sam zagrljaj, našla sam delić koji mi je nedostajao, našla sam svoj grad.
Pa ipak, kada razmišljam o tome, više sam ja pripadala njemu, nego što je on pripadao meni.
Usvojila sam kutak u kafiću pored keja u kojem sam dolazila po kafu. Uzela bi knjigu sa police i ostajala tu satima.
Sada....Nestalan nanos, poput granitne gromade u zemlji od krečnjaka, ledena ploha koja me je nosila tamo se davno rastvorila, upila u zemlju i sagorela u nebo.
Neki ljudi, neke godine, neke suze su izbrisale i to...Sada moram da produzim lutanje.

Ponekad mi korak zaluta starim ulicama, a u meni sve vrišti: "To više nisi ti!"
Ona devojčica koja je pravila kolačiće od blata, porasla je, porasla još onda dok su joj ruke bile umrljane blatom.

Boli....

Mogu se vraćati...al ne vredi.

c833ec12322db3ec15d021d8246ca4fb.jpg

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.160
"To više nisi ti!"
Ali, zar ne vidiš sebe iz tog vremena?
Posetila sam svoj orah posle 15ak godina neki dan, i videla sam ljuljašku na njemu koje više nema, videla sam sebe koje više nema....
Bolujem dva dana, ali bilo je lepo pronaći ih opet.
Danas je samo lepo, a tad je bilo... mnogo teško, kroz oči deteta... Mnogo je bilo teško, a kao da sam i onda, skoro beslovesna gledala u nešto što je bilo pre, pa kao i danas, zaključivala da se preraslo, ali da nikad ne može da nestane potpuno.

Mika

dream catcher
Moderator
Poruka
19.164
Ali, zar ne vidiš sebe iz tog vremena?
Posetila sam svoj orah posle 15ak godina neki dan, i videla sam ljuljašku na njemu koje više nema, videla sam sebe koje više nema....
Bolujem dva dana, ali bilo je lepo pronaći ih opet.
Danas je samo lepo, a tad je bilo... mnogo teško, kroz oči deteta... Mnogo je bilo teško, a kao da sam i onda, skoro beslovesna gledala u nešto što je bilo pre, pa kao i danas, zaključivala da se preraslo, ali da nikad ne može da nestane potpuno.
Ne nestaje, sve ostaje u nama.

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.683
Hm...Mozda nisi svesna prednosti svoje pozicije. :think:
Evo citat od meni dragog sastava:

"Greh jednog čoveka je cilj drugog čoveka
Utroba jednog čoveka je duša drugog čoveka
Bog jednog čoveka je rob drugog čoveka
Karikatura jednog čoveka je vera drugog čoveka
Žele za jednog čoveka je splačina za drugog čoveka
Flert jednog čoveka je silovanje drugog čoveka
Dve definicije za isti oblik!"

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.683
...
Ideje sa dna okeana
Prelomljene kroz različite gustine
Gosn. Pecaroš ne hvata pun teret
On samo beskrajno plovi na površini.

Pretpostavke sa netačnog stanovišta
Pokušavajući da dokažu amoronski formiran argument
Jedno mesto gde me nećete naći, gosp. Logiko
Nalazi se u vašem rečniku.

Ovaj pouke su linije
Nacrtane oko ovog mog oblika
Zatvorene u savršenom dizajnu
U ovaj etički kalup zatvoren...
Definiši smisao.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.