Lukašenko uveo porez za nezaposlene

У Белорусији званично има 1% незапослених. незванично тај проценат је око 2,5 %. То је зеља са најмањим бројем незапослених у свету. Практично не ради само онај ко баш неће
 
Zaebo sam se sa brojevma, 20000 mesecno ili 1500 dnevno.
Izvinjavam se.

Ne verujem da bi elektronci zaradili vise, njih takodje ima puno a posla nema.
I ovde se ne radi 21 dan mesecno, subote su uglavnom radne a nekada i nedelja.

Na plantazi sam radio za 1200 din dnevno 9 sati tokom leta svakog dana.
Posao je bio sezonski.

Ako je ovako bilo dnevnica ili plata i ja to dobro računam negde 1 franak na sat verujem da Vi nešto pogrešno radite.Meni nije poznato da bi neko ko je elektroničar radio i za duple pare akamoli za ove kako Vi navodite.
 
Ako je ovako bilo dnevnica ili plata i ja to dobro računam negde 1 franak na sat verujem da Vi nešto pogrešno radite.Meni nije poznato da bi neko ko je elektroničar radio i za duple pare akamoli za ove kako Vi navodite.

Nisam siguran kako stoji franak ali radi se za manje od 1 evra na sat.
Velika je nezaposlenost i svaki posao je dobitak, velika vecina ima platu 200-250 evra mesecno. Isto je radili na crno ili legalno.

Takodje se traze radnici sa iskustvom i ko je tek zavrsio skolu posao u struci moze uglavom da sanja.
Zavrsio sam gradjevinsku skolu a nemam gde ni da volontiram da steknem neko radno iskustvo.
 
Nisam siguran kako stoji franak ali radi se za manje od 1 evra na sat.
Velika je nezaposlenost i svaki posao je dobitak, velika vecina ima platu 200-250 evra mesecno. Isto je radili na crno ili legalno.

Takodje se traze radnici sa iskustvom i ko je tek zavrsio skolu posao u struci moze uglavom da sanja.
Zavrsio sam gradjevinsku skolu a nemam gde ni da volontiram da steknem neko radno iskustvo.

Pretpostavljam da je to 4 godine srednje skole.Ukoliko malo ponovite matematiku i učvrstite tj.metodiku predavanja specijalizujete imaćete makar 3 frnaka držeći časove tako bi bolje bilo i Vama a i deci koja ne vladaju baš matematikom.Ovo Vam je rudnik zlata ima
gde ljudi drže predavanje preko skajpa pa kada je već jevtino biće posla preko glave.
 
Pretpostavljam da je to 4 godine srednje skole.Ukoliko malo ponovite matematiku i učvrstite tj.metodiku predavanja specijalizujete imaćete makar 3 frnaka držeći časove tako bi bolje bilo i Vama a i deci koja ne vladaju baš matematikom.Ovo Vam je rudnik zlata ima
gde ljudi drže predavanje preko skajpa pa kada je već jevtino biće posla preko glave.

Matematika mi nije jaca strana, skola je srednja 4 godine i zavrsavam visu da dobijem Bachelor diplomu, Master me ne zanima.
Draze mi je gradiliste od gomile papira na stolu.
 
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko uveo je “porez na nezaposlenost“ u iznosu od 300 evra za svakoga ko je nezaposlen duže od šest meseci.

i u Srbiji treba
posla koliko hoces a samo kukaju kako se nema posla
prije par dana sam bila u jednom Sumadijskom gradicu, setkala ulicama i krstila se, na svakoj drugoj radnji stoji oglas POTREBNA RADNICA
pa ja tako nesto u mom gradu u Bosni nisam vidjela najmanje 20 godina, jedino sto se moze vidjeti je da je negdje u frizerskom salonu potrebna ucenica i to je sve
ovdje kod nas i za posao cistacice treba stela, al bas bas dobra veza

kaze mi tetka malo placaju pa nece da rade, pa im lakse kavenisati okolo i kukati kako se nema

bezobrazluk

porez uvesti nego sta pa istjerati dzabaljebarose iz kafica :evil:
 

Back
Top