Luđe nije moglo biti

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.766

Luđa scena nije viđena: Pčelar kao rok zvezda, usisavao pčele i spasio Indijan Vels, teniseri umirali od smeha​



Videli smo scenu kao iz filmova​

Lens Dejvis

Printskrin: Youtube/IN SPORTS Australia
Neverovatna scena viđena je tokom meča između Karlosa Alkaraza i Aleksandera Zvereva, gde je meč bio suspendovan zbog najezde pčela, koje su napale španskog tenisera u jednom momentu.
Scena je bila kao u filmu, Alkaraza je roj pčela napao, neka ga je i ujela, a on je prekrio glavu majicom i počeo da beži.

Ispostavilo se da su se pčele stacionirale na "spajder kameri", gde je matica došla, a za njom i ostale pčele, pa je su se tu stacionirale, a kada se kamera pomerila, pčele su se uznemirile i nastao je haos.
Igrači su morali da napuste teren i čitav sat ih nije bilo na terenu.
Organizatori turnira su morali hitno da reaguju, a pozvali su lokalnog heroja, Lensa Dejvisa, koji je došao poput rok zvezde.
Imao je i takav imidž, dugu kosu, "brze" naočare za sunce, a sa sobom je imao i poseban usisivač gde je sklanjao pčele, kako bi ih kasnije oslobodio.

Lens se ovim poslom bavi više od 25 godina, a kada je krenulo usisavanje pčela, nastala je ludnica i oduševljenje navijača na tribinama.
Igrači su izašli na teren da se zagrevaju, ali su pčele i dalje zujale okolo. Lens je išao dalje od mesta do mesta na kojem su ostale pčele i uklanjao ih odatle.
Dok se pomerao po tribinama, ljudi su ga saletali za selfi. Bio je veća zvezda i od Alkaraza i od Zvereva.

Ko je Lens Dejvis?​

POGLEDAJTE GALERIJU

Lens Dejvis tokom uklanjanja pčela u Indijan Velsu​

Foto: AP/Tanjug​

Nova zvezda Indijan Velsa radi sa pčelama od 1971. godine. Trenutnu kompaniju je osnovao 1986. godine.
Dejvis je dobio hitan poziv organizatora kada je odneo kamion na pregled. Ali, onda je hitno morao da ode. Odmah je odjurio u "Teniski raj", kako zovu kompleks na Indijan Velsu.

Poneo sam svu svoju opremu, oni su bili na "spajder kameri". Postavio sam svoju opremu i usisao pčele u kavez za živi ulov. Onda mogu da ih izvadim i pustim u jednu od mojih košnica koje imam. One su podešene samo za ovu vrstu stvari.
Ovo je doba godine kada je sezona rojenja i tako da idu svuda. Srećan sam što sam tu za njih, kako ne bi mogle da imaju inxcidente - rekao je Dejvis, koji je objasnio da je ovo u Indijan Velsu bio mali roj koji je imao oko 3.500 pčela.
Dejvis koji je spasio pčele istakao je da su one najvažniji insekt za čovečanstvo, a mnogi naučnici prognozirali su i da bi ljudi izumrli za četiri godine ukoliko bi pčele nestale sa lica zemlje.

- Pčele oprašuju svo cveće na svetu, tako da bez pčela ne bismo imali ništa što biljojedi mogu da jedu, što mi jedemo ako smo biljojedi ili mesojedi. Pčele oprašuju ono što jedu ovce i goveda, čak i svinje. To su uvek glavni proizvodi u Americi. Pčele su zapravo najvažniji insekt za čovečanstvo - rekao je Lens Dejvis za ATP sajt.


izvor Telegraf.rs

https://www.telegraf.rs/sport/tenis...spasio-indijan-vels-teniseri-umirali-od-smeha

 

Back
Top