Lucifer's Friend

Pored hevi metala, bend je takođe naveden kao jedan od pionira doom metala, pomažući da se definišu oba žanra zbog njihovog teškog zvuka i mračnih tekstova njihovog debitantskog Lucifer's Friend of 1970, i vraćaju se svojim korenima 1981. sa Mean Machine, iako više pod uticajem speed metala.

Pored hevi metala, bend je takođe naveden kao jedan od pionira doom metala, pomažući da se definišu oba žanra zbog njihovog teškog zvuka i mračnih tekstova njihovog debitantskog Lucifer's Friend of 1970, i vraćaju se svojim korenima 1981. sa Mean Machine, iako više pod uticajem speed metala.
Da se ne ljutis, ovo meni vise lici na Deep Purple. ;) :) Ne verujem da se misli na pravi doom metal, vise je ovde to kroz neki kao fensi izraz `doom`. :cool:

Ne... Pravi doom metal karakterisu sledece osobine:

1) izuzetno spori ritam, (do granice dosade i samoubistva:p:mrgreen:), ono, vazduh sobe susti ceo minut izmedju pedale i dobosa :lol:
2) vrlo svedeni rifovi i akordi (2 do 3, najvise 4...)
3) bas teska, mracna, beznadezna, melanholicna atmosfera...:confused:
4) mracan, grub, priguseni, hrapav vokal
5) obicno sveden, karakteristican solo na gitari, sacinjen od par zanimljivih tonova, tzv. "tema"
:hvala::cool::)

Nikad cuo za njih. A ovo je verovatno prvi put da cujem neki hard rok/hevi metal bend koji svira...hornu...??!! A horna u pesmi LF zvuci identicno i na istom mestu je u pesmi kao i visoka nota Robert Planta u pocetku Immigrant Song......Horna? Je li se tako zove taj duvacki instrument? Poceo sam da zaboravljam srpski.....Kako se zove horn instrument na srpskom?

Nikad cuo za njih. A ovo je verovatno prvi put da cujem neki hard rok/hevi metal bend koji svira...hornu...??!! A horna u pesmi LF zvuci identicno i na istom mestu je u pesmi kao i visoka nota Robert Planta u pocetku Immigrant Song......Horna? Je li se tako zove taj duvacki instrument? Poceo sam da zaboravljam srpski.....Kako se zove horn instrument na srpskom?
Horna ili Rog

Nisam cuo za Lucifer`s Friend ali mi je sve vreme ime Dzon Loton bilo poznato. On nije nemac on je englez i tek sada sam shvatio da je to isti Dzon Loton koji je kao pevac zamenio David Byron-a u Uriah Heep kada je Byron otisao. On je pevao na "Firefly" i jos dva Uriah Heep albuma krajem sedamdesetih....

Back