Ljubomora

bejbica

Domaćin
Poruka
3.146
Nina2:
Apsolutno. Ali da ti kazem nesto, jos je gora zenska ljubomora, ne mislim u partnerstvu vec u rivalstvu kad je jedna zena uspesnija i bolja a druga trckara za njom i olajavaja i crkava od muke sto ona nije bar 10% od toga. E to je draga moja tek bolest, a ima vec par koje trckaraju za mnom (svako prepoznavanje ovde je slucajno :P ) Nije da mi smeta, ali je smesno do bola i definitivno zrelo za lecenje. 8-)
Svaka ti je zlatna, mada ne gine ti sad lomaca.
Osh nesh ;-)

teresa

Aktivan član
Poruka
1.056
Ja za sebe mogu da kazem da nisam ljubomorna. Bila sam godinama u vezi i ljubomora nikada nije bila problem. Dobro sad, odredjena mala doza ljubomore mora da postoji kad nekog volis, a i u zivotu generalno. Cini mi se da je cak ona ponekad i stimulativna jer nas podstice da se trudimo vise...Ali, naravno, dok nas to ne opterecuje u ne vuce u bolest i paranoju...
U sustini mislim da ljubomora moze biti toliko strasna da unistava zivot pre svega onoga ko je ljubomoran a zatim i njegove okoline!

Zaratrustra

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
190
SINDI:
koliko puta osetimo porive koji bi nas odveli na robiju ili u ludilo ako ih ne bi kontrolisali?to nas i cini ljudskim bicima, mogucnost da cinimo izbore i da pri tom promisaljamo, a ne rukovodimo se samo instiktima:wink:
_____Ako malo obratiš pažnju primetićeš da upravo isto tvrdim i ja. Čak tvrdim da se visokosvesni judi od siromašnih duhom razlikuju upravo po načinu kanalisanja svojih emocija

SINDI:
ii reper su nam ljudi koji makljaju svoje zene:lol: :lol: :lol:
_____Ne ljutim se, samo postavjam pitanje. Ako neki kreten koji se iživjava nad ženom tvrdi da je emotivno vezan za nju, postavjam pitanje ne tripujem li možda i ja kako i on. Možda moje ponašanje prema nekoj osobi, ma koliko ga ja doživjavao pozitivnim i korektnim, uopšte nije odraz emotivne vezanosti. Da je odgovor na pitanje lak, svi bi se na ovom svetu međusobno voleli, a to nije slučj.

SINDI:
najvise sto mozemo je da ceo zivot ucimo o sebi i da naucimo da prepoznajemo sustinski vazne stvari..da se kalimo, i da smirujemo svoje nemire, korigujemo svoje greske..da naucimo da budemo sami sebi dobri i dovoljni, jer samo takvi mozemo kvalitetno i sretno ziveti, i formirati odnose sa drugim ljudima
_____I ako mi dozvoliš, konstatovaću da je svaki razgovor sa tobom na ovu temu suvišan ... govorimo bre o istom. Verujem da ćeš se složiti sa mnom ako kažem da je korigovanje grešaka, smirivanje, kaljenje, prepoznavanje suštinskih stvari, u stvari proces sazrevanja i podizanja nivoa svesti.

rudy_kv

Aktivan član
Poruka
1.134
I ja sam ljubomoran, ali kad nekog volis moras malo i da trpis...
Ja sam, naprimer, pustio suprugu da ide na Svetosavski bal sa bivsim deckom...
Mogu vam reci da sam se to vece pojeo od ljubomore, ali joj nista nisam rekao.
Ona, naravno, zna koliko sam ljubomoran, pa ni ona ne spominje.
Sa druge strane, volim je, rodila mi je prelepu cerkicu i verujem joj.

krvolok

Poznat
Poruka
8.278
rudy_kv:
I ja sam ljubomoran, ali kad nekog volis moras malo i da trpis...
Ja sam, naprimer, pustio suprugu da ide na Svetosavski bal sa bivsim deckom...
Mogu vam reci da sam se to vece pojeo od ljubomore, ali joj nista nisam rekao.
Ona, naravno, zna koliko sam ljubomoran, pa ni ona ne spominje.
Sa druge strane, volim je, rodila mi je prelepu cerkicu i verujem joj.
Ako ti, u oktobru, rodi i prelepog sinčića, krsti ga : RASTKO !!! :lol:

Lucky Luck

Aktivan član
Poruka
1.251
kraljevcanka:
:-? Kao sto svi vec znamo,ljubomora moze da predje u takozvano opsesiju...koja zna samo da unisti vezu...koja pruza samo nepoverenje.
Jako bih zelela da cujem vase komentare povodom toga,i dali i kakvi izlasci iz toga postoje?Ako vec nekog volite,ali vam skoro svakodnevno pokazuje znake ljubomore,(sa ili bez razlogom )koje se samo skupljaju i stvara vam neku depresiju i nervozu u vama?
Ljubomora kao fenomen jacheg ili slabijeg intenziteta je prilichno uchestala pojava. Sasvim druga stvar, a to je vishe pitanje sopstvene inteligencije i zdravog razuma kako ce svako od nas da se izbori sa njom. Mozda razgovor bude od pomoci pre nego shto ljubomora preraste u ekscese, obichno vezane sa nasiljem, a tu vishe priznacete, nema mnogo pameti niti bericeta u vezi. Probaj da prichas sa njim, chisto sumnjam da ti korekcija sopstvenog ponashanja moze pomoci, verujem da bi ga samo potakla da je josh vishe ispoljava, po principu "dash mu prst a on hoce celu shaku".

naancy90

Poznat
Poruka
7.100
moj decko je veoma komunikativan i druzeljubiv...ima puno prijatelja, ali bas to njegovo ponasanje privlaci neke curice da lete oko njega...on mene stvarno voli, znam, i nije mi prevario i nece, znam to...osecam koliko me voli....ali, on je i sa tim curama mnogo dobar, a jednostavno se vidi da se one naprime svaki put kada im on rec kaze....izludjuje me to sto sa strane izgleda kao da se on muva sa drugim curama...ja znam da nije tako, jer ga stvarno poznajem, ali me izludjuje to sto one umisle kako se on muva sa njima, a on je u sustini samo takav........i zato mrzim svaku curu koja ga dodirne, i koju on dotakne!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :-x :-x :-x :-x

mariolina

Obećava
Poruka
63
poverenje je osnov ljubavi. ako nema poverenja, tu nema opstanka veze... ako postoji ljubomora, znaci da postoji i pomanjkanje poverenja... makar po mom misljenju. cesto ta neopravdana ljubomora moze da ugrozi vezu. po meni licno, ljubomora je bolest! ja se recimo suocavam sa situacijom, po sistemu ... mozda se desi ovo pa se onda mozda desi ono a sve to za 2,3,5 godina... pa bolje da sad napravim frku nego da dodje do toga... mislim smesno! unistiti nesto sto postoji, zbog necega sto ce MOZDA da se desi.... :(

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.