LJUBITELJI TRABANTA 601

trabant.jpg

Za Srpske drumove,treba nabaviti sigurno vozilo.....
 
imam ja trabanta, 90. god, kupio sam ga letos i sredjivao pocevsi od kocnica (sve komplet menjao) limarija komplet (sajtne nove, ramena, farbanje), motor nije imao sta da se sredjuje dobar je samo sitno nesto dizna jedna. e sad jeste bucan auto, tvrd, lagan, neudoban, od opreme ima samo sto sam ugradis :) ali zato ima svoje dobre strane, jeftin, trosi 5 l po gradu, zimi pali kao mina dok komsije trose akumulatore verglajuci jugice itd itd, generalna kosta 150 evra, registracija jeftina, poneses u gepeku par svecica i mozes do sutra da se vozis :)))) po snegu ide dobro ako nemas bas katastrofa gume, mozes ako bas ne volis sto dimi malo vise da se isprsis za dvotaktol za skutere koji kosta 450 din 1/2 l u odnosu na 180 din litar ovog sto dimi, pri sudaru sa jugom ili kecom ili suzom cepas ih kao da su oni od plastike a ne tvoj trabant :)))) auto je krs ali mene je izasao 1200 evra i to da izgleda i da se ponasa kao nov znaci platio ga 120 evra, i reg i farbanje i limarija i nove gume i nove kocnice i sve sve 1200. ja mislim da za te pare nema da se kupi pouzdaniji auto i da manje trosi i da bude jeftiniji i da izgleda extra ofarban u crveno :)))). a pritom nema tog fice ili peglice sa fabrickim motorom cak i budzenijim kojeg ne deres :))))
 
imam ja trabanta, 90. god, kupio sam ga letos i sredjivao pocevsi od kocnica (sve komplet menjao) limarija komplet (sajtne nove, ramena, farbanje), motor nije imao sta da se sredjuje dobar je samo sitno nesto dizna jedna. e sad jeste bucan auto, tvrd, lagan, neudoban, od opreme ima samo sto sam ugradis :) ali zato ima svoje dobre strane, jeftin, trosi 5 l po gradu, zimi pali kao mina dok komsije trose akumulatore verglajuci jugice itd itd, generalna kosta 150 evra, registracija jeftina, poneses u gepeku par svecica i mozes do sutra da se vozis :)))) po snegu ide dobro ako nemas bas katastrofa gume, mozes ako bas ne volis sto dimi malo vise da se isprsis za dvotaktol za skutere koji kosta 450 din 1/2 l u odnosu na 180 din litar ovog sto dimi, pri sudaru sa jugom ili kecom ili suzom cepas ih kao da su oni od plastike a ne tvoj trabant :)))) auto je krs ali mene je izasao 1200 evra i to da izgleda i da se ponasa kao nov znaci platio ga 120 evra, i reg i farbanje i limarija i nove gume i nove kocnice i sve sve 1200. ja mislim da za te pare nema da se kupi pouzdaniji auto i da manje trosi i da bude jeftiniji i da izgleda extra ofarban u crveno :)))). a pritom nema tog fice ili peglice sa fabrickim motorom cak i budzenijim kojeg ne deres :))))

Retki su ljudi koji su zadovoljni..........mi smo se slatko navozali i presli 250000 km......naravno sa 6 generalnih...........
 
E ovako kupio moj stric 1989 novog trabanta limuzinu,video moj cale,djavo mu ne da mira i kupi i on trabanta al karavana.Nas je bio zelene boje a stricev plave.Tada im je cena bila ista kao i jugu 45.Svi su nam se smejali u ulici al moj cale kaze nemate vi pojma,Nemac to napravio a ne Srbinz:plez:
Vozili se mi u njemu do 1998,dakle punih 9 godina,presli 120 000 km, i to bez ikakvih kvarova,naravno svecice su potrosni materijal.
E sad kazu ljudi plastikaner,slab,ne valja nista,mi imali 2 udesa:
- idemo za Soko banju i u centru Aleksinca , pada kisa ,mi idemo nizbrdo,imamo prvenstvo prolaza,izlece tip sa ford scorpiom ispred nas i staje(naisao pesak na pesacki prelaz i on koci da ga ne udari),moja majka koja je vozila na kocnicu al ****,auto ide pravo u skorpiona,udara ga bocno u oba vrata i odbacuje ga 1 metar.
epilog:fordu icepana oba stakla,vrata poprilicno icepana stub usao unutra,poprilicna steta
trabiju naprsla hauba i oba krila,farovi citavi,maska,hladnjak netaknuto
Osiguranje nam plati oko 400 maraka za stetu,cale kupi jednog donora za 200 maraka,zameni sam krila i haubu,majsto mu uzme 100 maraka za farbanje i nama ostane 100dem i jedan donor za delove
- vozim ja oko 3 ujutru iz grada burazera kuci,imao dozvolu oko 8 meseci,iza mene jugom drugar,dajemo levi zmigavac,posle 5 sekundi pocinjem da skrecem i udarim nekog debila koji nas obilazio,na uvidjaju panduri predpostavili po tragu kocenja da je isao preko 100 na sat,ja ga udario bocno,da sam malo ranije poceo da skrecem udario bi on mene bocno i vi verovatno ne bi ste sada citali ovaj text,
elem on pokusa da obuzda auto ,a pored puta neki sanac,on se nekako zaustavi posle nekih 30m ,njemu toyota cela strana ocesana,oba stakla pukla,meni ispao far iz lezista i fali parce levog krila.Posto je auto vozio sin predsednika opstine Smederevo neki Adamovic,on povuce sve moguce veze i vezice i ja ispadnem kriv kao i on i na kraju svako svoju stetu da plati.Ja zamenim i ofarbam krilo,far vratim u leziste i zavrsim posao.
E sad ja mislim da trabant iako je plastikaner ima izuzetno jaku sasiju odnosno nema onog guzvanja kao ovi moderni automobili,od njega se odbijaju druga vozila,mislim na prednji deo,e sad kolko to nije zdravo po glavu i kicmu vozaca to je neka druga prica.
Meni je ostao u lepom secanju al ga ne bih ponovo kupio.Pozz:sanke:
 
E ovako kupio moj stric 1989 novog trabanta limuzinu,video moj cale,djavo mu ne da mira i kupi i on trabanta al karavana.Nas je bio zelene boje a stricev plave.Tada im je cena bila ista kao i jugu 45.Svi su nam se smejali u ulici al moj cale kaze nemate vi pojma,Nemac to napravio a ne Srbinz:plez:
Vozili se mi u njemu do 1998,dakle punih 9 godina,presli 120 000 km, i to bez ikakvih kvarova,naravno svecice su potrosni materijal.
E sad kazu ljudi plastikaner,slab,ne valja nista,mi imali 2 udesa:
- idemo za Soko banju i u centru Aleksinca , pada kisa ,mi idemo nizbrdo,imamo prvenstvo prolaza,izlece tip sa ford scorpiom ispred nas i staje(naisao pesak na pesacki prelaz i on koci da ga ne udari),moja majka koja je vozila na kocnicu al ****,auto ide pravo u skorpiona,udara ga bocno u oba vrata i odbacuje ga 1 metar.
epilog:fordu icepana oba stakla,vrata poprilicno icepana stub usao unutra,poprilicna steta
trabiju naprsla hauba i oba krila,farovi citavi,maska,hladnjak netaknuto
Osiguranje nam plati oko 400 maraka za stetu,cale kupi jednog donora za 200 maraka,zameni sam krila i haubu,majsto mu uzme 100 maraka za farbanje i nama ostane 100dem i jedan donor za delove
- vozim ja oko 3 ujutru iz grada burazera kuci,imao dozvolu oko 8 meseci,iza mene jugom drugar,dajemo levi zmigavac,posle 5 sekundi pocinjem da skrecem i udarim nekog debila koji nas obilazio,na uvidjaju panduri predpostavili po tragu kocenja da je isao preko 100 na sat,ja ga udario bocno,da sam malo ranije poceo da skrecem udario bi on mene bocno i vi verovatno ne bi ste sada citali ovaj text,
elem on pokusa da obuzda auto ,a pored puta neki sanac,on se nekako zaustavi posle nekih 30m ,njemu toyota cela strana ocesana,oba stakla pukla,meni ispao far iz lezista i fali parce levog krila.Posto je auto vozio sin predsednika opstine Smederevo neki Adamovic,on povuce sve moguce veze i vezice i ja ispadnem kriv kao i on i na kraju svako svoju stetu da plati.Ja zamenim i ofarbam krilo,far vratim u leziste i zavrsim posao.
E sad ja mislim da trabant iako je plastikaner ima izuzetno jaku sasiju odnosno nema onog guzvanja kao ovi moderni automobili,od njega se odbijaju druga vozila,mislim na prednji deo,e sad kolko to nije zdravo po glavu i kicmu vozaca to je neka druga prica.
Meni je ostao u lepom secanju al ga ne bih ponovo kupio.Pozz:sanke:

Ma zanimljiv je to auto..........simpaticno izgleda....ali najveca zamerka mu je sto je zimi mnooooooooogooooooooooo hladno u njemu...........
 
..ja mog prodao pre par dana....za 60e :D
90to godište...
moram nekoliko prepravki da dodam na dosadašnje postove-ne truli mu lonac, već mu izduvna grana strada (posle 10 godina)....kočnice su pjur šit!....ne jede ih svinja, ne možeš cigaretom da ga progoriš....
to je auto sedi i cepaj, moj ćale sa njim prešao 100000km terajući i cement, i robu za drakstor i sve živo sa šrafcigerom i nekoliko svećica heheheheh.
auto ima samo ono što mu treba za pali i teraj!
 
The name Trabant means "fellow traveler" (Satellite) in Latin; the name was inspired by Soviet Sputnik.
Since it could take years for a Trabant to be delivered from the time it was ordered, people who finally got one were very careful with it and usually became skillful in maintaining and repairing it. The lifespan of an average Trabant was 28 years. Used Trabants would often fetch a higher price than new ones, as the former were available immediately, while the latter had the aforementioned waiting period of mostly at least ten years.
The Trabant was a steel monocoque design with roof, bootlid, bonnet, fenders and doors in Duroplast, a form of plastic containing resin strengthened by wool or cotton. The duroplast was made of recycled material, cotton waste from Russia and phenol resins from the East German dye industry, making the Trabant the first car with a body made of recycled material.
More than three million Trabants were made.

Bundesarchiv_Bild_183-B0503-0015-001%2C_Sachsenring_Trabant_601.jpg


800px-Trabant_1.1.jpg




Bundesarchiv_B_145_Bild-F086693-0012%2C_Berlin%2C_bemalte_Reste_der_Berliner_Mauer.jpg
 
pre par godina ide Trabant ulicom a duva vetar i nosi palsticnu kesu i gde ce kesa nego pod auta i odjednom BAM puce nesto i stade Trabant.izlaze ljudi psuju kazu uletela kesa u turbinu i polomila peraja i,puko kais...
 
Bilo je prica da ce HERPA nemacki proizvodjac modela automobila i kamiona tj. autica krenuti proizvodnju nove generacije posto su odkupili pravo na ime i marku trabant.... mislim da ima nesto i na njihovom sajtu.... pa ako nekog interesuje nek pogleda... www.herpa.de

Ja sam ga već gledao. Ne znam čije je proizvodnje bio ali je strašno loše uradjen i zato ga nijesam ni kupio, inače koštao je 8€ u Berlinu...
 
Pre 8 godina sam imao Trabanta koji nam je sluzio u porodici kao bicikl i ispratio je 3 automobila koje sam koristio za duza putovanja.Interesantno,da uopste nije bio los koliko ga po tradiciji u automobilizmu kritikuju.Pomalo nostalgican i ponesen jednostavnoscu tehnickih resenja,ponovo sam kupio jednog Trabanta prilicno krsastog i krenuo od nule.Sve sam sa njega skinuo,motor izvadio i tako klot skoljku pocinjem da varim i krpim....Shodno svojim finansijskim i vremenskim mogucnostima,nadam se da cu to sve srediti i skockati do leta.
 

Back
Top