Ljepote svijeta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
M

Milica

Gost
Ni sami nismo svjesni koliko svijet oko nas krije razne tajne.Poneke lose a i divne.Mnoge tajne i mnoga cuda kao i ljepote prirode mozemo otkriti putovanjima.Nas stnadard nije bas na nivou,pa se mnogi ljudi odlucuju za stednju novca i nemaju mogucnosti da negdje otputuju.Nazalost, to je istina a ljepote i tajne svijeta ostavicemo za neka bolja vremena.
 
Milica i ne zna koliko je u pravu! Sto zbog svog posla,sto zbog sebe samog,kad god mogu putujem.Ok je DUBAI,sjaj i raskos ali nesto drugo..
Onaj ko je video Piramide,bio u centru Stounhendza,peo se na visoravan Naska,onaj koji je okusio bar deo proslosti,tome sjaj i raskos bas siromasno izgledaju.DUBAI je Dubai,proslost puna misticizma nam je nadohvat ruke,upoznajmo je da bi znali buducnost.
 
ja zaista mislim da nije potreban ni Egipat,ni Tibet,ni neke mediteranske zamlje...Zasto jednostavno ne iskoristiti kapacitete koje imaju bivse zemlje SFRJ.Mozete krenuti od Slovenije,jesu katolici,ali imaju nenormalno divna mesta i odmaralista,Hrvatska takodje,izlaz na more,jezera,netaknuta priroda,Srbija i Makedonija toliko banja i rekreacionih centara i mesta gde nikad niste bili,a za kraj BiH(RS) tamo je Sutjeska i cuveno Tjentiste,zasto se ne vratitit korenima...
 
Upoznajmo je da bi znali njihovu proslost...Koju proslost,proslost naroda hiljadu kilometara od nas,a sta je sa nasom prosloscu,ko ce nju da upoznaje,Tibetanci,ma da...sve trce...
 
Majo, da ti pravo kazem muka mi je nas ratnicke istorije. Sem toga mene Egipat oduvek privlaci; sto se tice udaje za onog ko me tamo odvede da objasnim da ja tamo ne bih da idem na odmor, vec manje vise kao istrazivac i da ostanem duze tamo, zato mi nije pristupacan jos uvek :)
 
maja:
ja zaista mislim da nije potreban ni Egipat,ni Tibet,ni neke mediteranske zamlje...Zasto jednostavno ne iskoristiti kapacitete koje imaju bivse zemlje SFRJ.Mozete krenuti od Slovenije,jesu katolici,ali imaju nenormalno divna mesta i odmaralista,Hrvatska takodje,izlaz na more,jezera,netaknuta priroda,Srbija i Makedonija toliko banja i rekreacionih centara i mesta gde nikad niste bili,a za kraj BiH(RS) tamo je Sutjeska i cuveno Tjentiste,zasto se ne vratitit korenima...
nemoj se ifuravati ja sam u bosni stvarno je ljepa drzava puna cistih suma i rjeka i kakve veze ima sto su katolici samo mi to reci Molim teeeee
 
Nisam rekla da su Bosanci katolici,vec Slovenci,a to sto su katolici naravno da ima veze sa njihovim razvojom turizma,pa sta ti mislis,u Srbiji se posecuju pravoslavni manastiri,a u Sloveniji katedrale,pa ti kako hoces...
 
maja:
ja zaista mislim da nije potreban ni Egipat,ni Tibet,ni neke mediteranske zamlje...Zasto jednostavno ne iskoristiti kapacitete koje imaju bivse zemlje SFRJ.Mozete krenuti od Slovenije,jesu katolici,ali imaju nenormalno divna mesta i odmaralista,Hrvatska takodje,izlaz na more,jezera,netaknuta priroda,Srbija i Makedonija toliko banja i rekreacionih centara i mesta gde nikad niste bili,a za kraj BiH(RS) tamo je Sutjeska i cuveno Tjentiste,zasto se ne vratitit korenima...
 
Maja,pa sad kazes da nisu potrebni ni Tibet ni sta ja znam sta sve vec ne,jer imamo prelepih oblasti u bivsoj SFRJ,da bi rekla odma potom kako bi volela da vidis vodopade Kolorada(veliki kanjon) i Viktorijine vodopade:)))))
hahhaa,mala kontradiktornost,ali ok.Maja,pa kako stvari stoje mnogo je lakse otici na Tibet,no u Dalmaciju ili Plitvicka jezera:))))))Ne treba tolko cekati na vizu:))))
 
U potpunosti se slazem Majche.Aj prvo sebe da upoznamo pa tek druge.A nasa proslost glasi ovako:U IV veku nase ere rimski putopisac Galicije opisuje zemlju kojom je hodio i plemena na koje je nailazio.U toj zemlji,pise on,zivljahu plemena koji zensku novoredjancad u trenucima pijanstva razbijahu o stenje,a vladare svoje ubijase.Sebe nazivljahu SLOVENIMA! To je prvi ozbiljniji pisani dokaz o slovenima.Kasnija istorija Slovena(pisana) se pojavljuje kao ozbiljan dokument u vreme Slavenskog vladara Caslava koji vladase sve do reke Marice,Jadranskog mora,i dole prema jugu do Egejskoga mora.Car Dusan je samo jos vise prosirio teritoriju vadavine Slovena.Kasnija istorija je dobro znana.Elem,otici na Tibet nije otici i upoznavati njihovu istoriju.Otici na Tibet je nesto sasvim drugo.Ali to se ne da opisivati,to se jednostavno treba doziveti.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top