Lionel Mesi ima skoro četiri decenije i još obara rekorde

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
390.700
Lionel Mesi nalazi se već u poznim sportskim godinama (38), baš kao i njegov "večiti rival" u raznim borbama za vrhunska pojedinačna dostignuća, Kristijan Ronaldo (40), ali Argentinac kao i Portugalac još nije sit fudbala i dalje ga igra na visokom nivou. Tako da je Južnomerikanac oborio svetski rekord kolege iz saudijskog Al Nasra.
Sa dva gola u oobedi Intera iz Majamija, nad Njujork Red Bulom (5:1), izbio je na vrh liste igrača sa enormno velikim brojem golova u karijeri, a da isti nisu pali iz penala. Mesi ih sada ima 764, što je jedan više pogodak od čuvenog CR7.

S tom razlikom, što je najvećem fudbaleru u istoriji Barselone i kratko uzdanici Pari Sen Žermena bilo potrebno daleko manje utakmica za taj podvig nego Ronaldu. Čak 167, što dostignutu brojku čini još vrednijom fudbaalskih anala.

U poslednjem meču bio je strelac u drugom poluvremenu, preciznije u 60. i 75. minutu. Nakon što je Inter još pre pauze imao ozbiljnu prednost od dva gola (3:1), za šta su se pobrinuli Alba (24) i Segovia (27, 45+3). Još je dodao dve asistencije u šestom od sedam poslednjih mečeva američke lige, u kojima je makar (po) dva puta zatresao mrežu.

 
Пеле нема конкуренцију,Марадона и Роналдо Луис Назарио де Лима су најбољи а ова двојица Меси и Кристијано ће да буду заборављени иако има пара јер нема технике игре као некада.
Koliko para ima vlasnik kluba kad moze sve ovo da ponudi jednom čoveku. Cela Evropa nema ni 1 % ovoga da ponudi. Kakav Real kakve pm.
 

Back
Top