lezi lebe


za lešnik sam čitao na internetu ali uopšte nisam siguran da je to tako prosto za uzgajanje kao što pišu ti svakoliki novinarčići i da se mogu mlatiti tolike pare ko što oni pišu. Juče sam čitao o nekom kineskom drvetu koje raste nenormalno brzo a onda na nekom forumu pročitam šta piše neki čovek koji je hteo da sa prijateljima pokrene proizvodnju tog drveta, kaže da se konsultovao sa raznoraznim stručnjacima, da je išao u Bugarsku da gleda kako izgledaju te plantaže, i za to drvo kaže da je najveća prevara
 
Pogledaj samo cenu lešnika i cenu oraha pa ćeš videti kolika je dobit godišnja.
Nema prskanja nema zalivanja ,samo skupljaš i prodaješ.

Saplićem se o te dve stvari !

Junačina se saginjati neće, a da prodajem, ne umem.

Više nudim voće džabaka, neka dođu i beru....
Ali, Sloba moler brao trešnje , dav'o mu ja za "dž", a žena mu nosi na Cvetka i prodaje !?
E, to neće moći, drugar !
Guraj pola love !
 

Na ovo drveće koje raste brzinom munje sam naišao negde na netu. Uglavnom, postoje i u Srbiji rasadnici, čitava upustva kako se sadi, navodnjava, e, sad..ako imaš plac i volju možeš da probaš. Video si verovatno i na YT nešto o tome.

Može biti da nešto o tome znaju i na pfd Svet biljaka.

- - - - - - - - - -

Pogledaj samo cenu lešnika i cenu oraha pa ćeš videti kolika je dobit godišnja.
Nema prskanja nema zalivanja ,samo skupljaš i prodaješ.

Jeste, ali ne može svuda lešnik i ora' da se sadi, mora izvesna nadmorska visina itd.
 
Jeste, ali ne može svuda lešnik i ora' da se sadi, mora izvesna nadmorska visina itd.[/QUOTE]

Koja bi to nadmorska visina trebala za orasi i lešnik.To ima svaka kuća u kod nas u dvorištu u Srbiji
 
.
Koja bi to nadmorska visina trebala za orasi i lešnik.To ima svaka kuća u kod nas u dvorištu u Srbiji


Pa ne znam, sve to može i da se izgugla, ali da li si ti video nekad veće zasađene površine baš orahom?

Pravilo je da se zasadi ioraha sade daleko od kuće jer se smatraju velikim potrošačima npr. kiseonika .. Lešnik, badem, ne može baš svuda da se . A koliko ih ima, govori i cena...Nešto ne verujem da je tu narod nešto lenj, pa beži od zarade.
 
Poslednja izmena:

Back
Top