Летовање...

mina68

Никад нећеш одрасти, мали весељаче
Moderator
Poruka
63.011
Ближи се, ближи...да ли ћете и куда ићи ове године, или куда бисте волели да одете?
Више сте тип за активни одмор или да залегнете испод сунцобрана, палме, заседнете у неки кафић и накривите капче?
И да ли волите гужву и велико друштво, или више волите да солирате са породицом?
 
Poslednja izmena:
Pu prva...
Ne idemo nigde, prestala sam već da brojim koliko godina...
Nemamo kome da ostavimo sveki & sveki. Molim dobronamerne da ne pomažu savetima - nemamo kome. Tačka.
Nikako sa društvom, nikako akcija. Samo muž i ja, po ceo dan plaža i izležavanje ispod suncobrana.
Venem, i uvenuću, jer obožavam more.
Ја некако волим и активне одморе, али волим и да се излежавам и кафенишем поред мора.
Али, да, само са својом породицом. Не могу да се усклађујем са другима, ко спава дуже, ко у 6 отрчи на плажу, ко кува, ко једе по ресторанима...умара ме то. Пробали 2 године, не иде, стварно.
Иначе, пре две године поред нас су у апартману били муж и жена, око 60 година. Први пут су, кажу, дошли да се науживају.
Прво деца, па унуци, па родитељи, никад слободни.
Деловали су тако опуштено и срећно. Никад није касно, Домаћице :heart:
 
Tešim se i ja da nije, moja @mina68
Jutro pred muževljevu operaciju, poslala sam mu poruku "dogovorili smo se da ćemo voditi unuke u Seljanovo, nemoj da zaebeš" :lol:
Nadam se da ćemo opet nekad ići.
Наравно да ћете ићи, мора свако од нас некад у животу да има мало времена за себе. Ваше долази.
 
Ближи се, ближи...да ли ћете и куда ићи ове године, или куда бисте волели да одете?
Више сте тип за активни одмор или да залегнете испод сунцобрана, палме, заседнете у неки кафић и накривите капче?
И да ли волите гужву и велико друштво, или више волите да солирате са породицом?

Nadam se da hocemo.

Najvise volim mediteranske gradove koji nemaju previse turista, najradije one oslonjene na nekadasnju Veneciju.

Volim kada su plocnici kao od stakla, volim da popijem kafu na nekom kamenom trgu, volim da posetim neku kulu, neku crkvu, da imam zidine starog grada, da mirise na lavandu, da kupim velike breskve na usputnoj tezgi, da lizem sladoled na stepenicama ispod neke fontane.

Mediteran bih presla bosonoga, cini mi se.
 
Nadam se da hocemo.

Najvise volim mediteranske gradove koji nemaju previse turista, najradije one oslonjene na nekadasnju Veneciju.

Volim kada su plocnici kao od stakla, volim da popijem kafu na nekom kamenom trgu, volim da posetim neku kulu, neku crkvu, da imam zidine starog grada, da mirise na lavandu, da kupim velike breskve na usputnoj tezgi, da lizem sladoled na stepenicama ispod neke fontane.

Mediteran bih presla bosonoga, cini mi se.
Тако си ме подсетила на Страдун :heart:
Где год да смо летовали, кад падне киша тата нас је обавезно тог дана будио рано и водио у Дубровник...а плочници умивени од кише, цакле се, јата голубова које хранимо, мирис мора...
 
Volim sve.:lol:.volim aktivan odmor ali volim i izležavanje ispod palme ili suncobrana
Ispod palme mi se više svidja ali još uvek ne razmisljam o godišnjem odmoru a ni gde bih išla
Имамо право да маштамо...ми ове године нећемо ићи, највероватније, али први избор би ми опет био Турска и заувек Турска, ако причамо о лејзи одмору.
За активан, Италија ми је остала тиха патња. У ауто, па једно месец дана крстарења, душу да нахраним.
 
Ближи се, ближи...да ли ћете и куда ићи ове године, или куда бисте волели да одете?
Више сте тип за активни одмор или да залегнете испод сунцобрана, палме, заседнете у неки кафић и накривите капче?
И да ли волите гужву и велико друштво, или више волите да солирате са породицом?

Pasivan odmor.
Ali će me kao i uvek već nešto ili neko pokrenuti.
Nemam želja ni planova.
Ne znam šta ću sutra za ručak a kamoli gde ću biti u avgustu.
Slabo planiram u poslednje vreme, biće mi odmor kako bude moglo.
 
Тренутно би ми тако легао један пензионерски, у некој бањи. Само шетња, лешкарење, читање, зеленило.
Али да имам неки чаробни штапић, и пуф, само се створим тамо. Мрзи ме и да путујем, таква нека фаза.
 
Ближи се, ближи...да ли ћете и куда ићи ове године, или куда бисте волели да одете?
Више сте тип за активни одмор или да залегнете испод сунцобрана, палме, заседнете у неки кафић и накривите капче?
И да ли волите гужву и велико друштво, или више волите да солирате са породицом?
Sve volim, može gužva, može tišina, more, voda , planina, banja.. volim nova mesta, al mi ne smeta ni da više puta letujem na istom mestu ako su mi utisci lepi..
 
Ja volim i putovanje jednako kao i sam odmor. Bez obzira čime putujem. Ova godina mi je isplanirana do oktobra. Videćemo kako će teći planovi. Nešto od toga je sigurno, a nešto skoro pa definisano.
Koliko volim aktivan odmor toliko volim i "primakni-odmakni-knjiga-hlad-hedonizam".
Е, једино чиме бих сада волела да путујем је воз...нормалан, чист, клај клај воз :heart:
Ништа ауто, ништа авион, никаква брзина, натенане.
Ииииик, оматорела сам :eek:
 
ali tako je. To se uči.
Ја мислим да сам се само напутовала, возила десетине хиљада километара, волим да одем негде али ме сама вожња озбиљно умара.
Али, воз са спаваћим колима и рестораном, то може. Па кад стигнем.
 
Sve volim, može gužva, može tišina, more, voda , planina, banja.. volim nova mesta, al mi ne smeta ni da više puta letujem na istom mestu ako su mi utisci lepi..

Ni meni ne smeta.
Uvek tezim da se vratim dragim mestima.
Postoji jedno selo u Grckoj koje jako volim. Puno puta smo bili, letovali, isli na vikend, muz mi je otkrio to mesto i odveo prvi put, zaljubila sam se na prvi pogled.
Da dobijem na lutriji bas tu bih sebi kupila kucicu sa lozom, pritkama, tikvicama, obicno kameno seoce na litici sa pogledom na zaliv.

Ujutru rano nekada izmislim sebi neki posao pa krenem sama sa onim "odmah se vracam", svako ko sretne zivog coveka na ulici zazeli na grckom dobro jutro. I onda uradim nesto stvarno grozno, sednem na brzinu da pojedem bugacu sa vanilom i popijem kafu. Traje to kratko, ali slike su tako intenzivne, svez vazduh, boje, usnulost, nekako si sam sa tim mestom kao sa covekom. Meni mesta i lice na ljude, zamisljam kakav bi bio Rim kao covek, muskarac ili zena, kojih godina, kako obucena...Rim je, razume se, zena srednjih godina, crnka sa krupnim zlatnim mindjusama i u sirokim pantalonama na crtu...i tako se zabavljam...

Zato i imam problem sa rizort turizmom, ubija mi mastu:lol:.
 
Suviše smo počeli nešto da "moramo" i da mislimo da nešto ne možemo i da mislimo da ima vremena. Neka ima vremena i treba da ga bude ali što da čekamo druga vremena? Bez obzira koliko nešto bilo krupno ili sitno. I odmor od 30 min je odmor, baš kao što je gore @**Freya** opisala. Te sitnice koje nam daju energiju, ukus slatkog užitka, neko svoje vreme, bilo šta što nas čini srećnim.
 
Suviše smo počeli nešto da "moramo" i da mislimo da nešto ne možemo i da mislimo da ima vremena. Neka ima vremena i treba da ga bude ali što da čekamo druga vremena? Bez obzira koliko nešto bilo krupno ili sitno. I odmor od 30 min je odmor, baš kao što je gore @**Freya** opisala. Te sitnice koje nam daju energiju, ukus slatkog užitka, neko svoje vreme, bilo šta što nas čini srećnim.
То је већ друга ствар...мени задовољство причини кафа, са другарицама или сама, шетња до посла, разговор са мојима, изненадни смех, боравак овде...
 

Back
Top