Leon Kojen: Odustanimo od EU!

Max Hardcore:
Leon Kojen je odrzao srpskoj vladajucoj eliti cas integriteta, morala i dostojanstva! Bravo legendo!

Kojen: Odustati od EU zbog Kosova
9. avgust 2007. | 11:21 | Izvor: FoNet, Dnevnik
Beograd -- Leon Kojen smatra da "nema šta da traži među onima koji aktivno podržavaju komadanje njene teritorije", misleći na EU.

Leon Kojen (FoNet, arhiva)

Bivši koordinator pregovaračkog tima Beograda kaže da bi u slučaju jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova i priznanja pojedinih članica Evropske unije Srbija trebalo da do daljeg obustavi proces priključenja EU.

"Kao i svaki građanin Srbije, vlada i parlament dužni su da poštuju ustav zemlje i čine sve da se njegove odredbe poštuju. To znači da bi, po svoj prilici, na predlog vlade, parlament morao da donese odluku kojom se do daljeg obustavlja proces priključenja EU", rekao je Kojen za Dnevnik.

Ocenio je da bi to bio "minimalan odgovor" srpske strane i dodao da Srbija "svakako nema šta da traži među onima koji aktivno podržavaju komadanje njene teritorije". "Evropska integracija Srbije i pitanje statusa Kosova mogli bi biti dva odvojena procesa jedino kada bi Brisel izričito rekao da je za EU nezavisnost Pokrajine isključena", kaže Kojen.

"Evropljani će dosta brzo morati definitivno da izaberu, ili da se sa Srbijom založe za kompromisno rešenje na Kosovu, ili da, kao dosad, podržavaju albansku težnju ka nezavisnosti", rekao je Kojen.

Откад ја то говорим...
 
"Evropljani će dosta brzo morati definitivno da izaberu, ili da se sa Srbijom založe za kompromisno rešenje na Kosovu, ili da, kao dosad, podržavaju albansku težnju ka nezavisnosti", rekao je Kojen.
Ovaj Ješa je tipična politička prostitutka i demagog !
Njegove izjave na RTS - u narod proguta kao ćuran kukuruz - bez imalo razmišljanja !
Ko ima i malo soli u glavi treba da zna da nikakvo "kompromisno" rešenje nije moguće ! Ili će biti po našem ili po njihovom ! Ovi pregovori su nekakvo kupovanje vremena - suština problema ostaje ista !
 
DOBROSTOJECI:
"Evropljani će dosta brzo morati definitivno da izaberu, ili da se sa Srbijom založe za kompromisno rešenje na Kosovu, ili da, kao dosad, podržavaju albansku težnju ka nezavisnosti", rekao je Kojen.
Ovaj Ješa je tipična politička prostitutka i demagog !
Njegove izjave na RTS - u narod proguta kao ćuran kukuruz - bez imalo razmišljanja !
Ko ima i malo soli u glavi treba da zna da nikakvo "kompromisno" rešenje nije moguće ! Ili će biti po našem ili po njihovom ! Ovi pregovori su nekakvo kupovanje vremena - suština problema ostaje ista !

Trebalo bi da razumeš da Kojen govori diplomatskim rečnikom i pri tome uopšte ne odudara od naše zvanične politike. Naime, kompromisno rešenje je izraz za ostanak Kosova u granicama Srbije, ako si uočio, taj izraz koriste Tadić, Koštunica, Jeremić i ostali...
 
DOBROSTOJECI:
"Evropljani će dosta brzo morati definitivno da izaberu, ili da se sa Srbijom založe za kompromisno rešenje na Kosovu, ili da, kao dosad, podržavaju albansku težnju ka nezavisnosti", rekao je Kojen.
Ovaj Ješa je tipična politička prostitutka i demagog !
Njegove izjave na RTS - u narod proguta kao ćuran kukuruz - bez imalo razmišljanja !
Ko ima i malo soli u glavi treba da zna da nikakvo "kompromisno" rešenje nije moguće ! Ili će biti po našem ili po njihovom ! Ovi pregovori su nekakvo kupovanje vremena - suština problema ostaje ista !

Steta sto tako nazivas coveka, a ne poznajes njegov rad i u sustini njega samog.
Ovo tvoje "ili po njihovom ili po nasem" nekako lici na ultimatum, a ne na kompromis.
Ako znas uopste sta je kompromis. Nebitno. shvati, dogvora mora da bude, ne zato sto mi ili vi hocemo, vec tako zele svi, ceo svet, da bi posle mogli reci kako je sve sto je postignuto, postignuto dogovorom.
 
Архангел:
Trebalo bi da razumeš da Kojen govori diplomatskim rečnikom i pri tome uopšte ne odudara od naše zvanične politike. Naime, kompromisno rešenje je izraz za ostanak Kosova u granicama Srbije, ako si uočio, taj izraz koriste Tadić, Koštunica, Jeremić i ostali...
Ko je ovde lud ? Kompromis je činjenje ustupaka obe strane da bi se do njega došlo. Hoće li Albaci da odustanu od nezavisnosti i može li Srbija da prihvati tu nezavisnost ? Ko će da ustukne ? Kakav diplomatski rečnik ? Najobičnija kupovina vremena - jel je kompromis neostvariv !
 
Pepeo:
Steta sto tako nazivas coveka, a ne poznajes njegov rad i u sustini njega samog.
Ovo tvoje "ili po njihovom ili po nasem" nekako lici na ultimatum, a ne na kompromis.
Ako znas uopste sta je kompromis. Nebitno. shvati, dogvora mora da bude, ne zato sto mi ili vi hocemo, vec tako zele svi, ceo svet, da bi posle mogli reci kako je sve sto je postignuto, postignuto dogovorom.
Istina da bi "svet" želeo i pozdravio dogovor , ali su šanse da do dogovora (kompromisa) uopšte dođe - nikakve !
 
DOBROSTOJECI:
Ko je ovde lud ? Kompromis je činjenje ustupaka obe strane da bi se do njega došlo. Hoće li Albaci da odustanu od nezavisnosti i može li Srbija da prihvati tu nezavisnost ? Ko će da ustukne ? Kakav diplomatski rečnik ? Najobičnija kupovina vremena - jel je kompromis neostvariv !

Tvoje mišljenje, ok...A, šta nudiš kao rešenje? Lako je kritikovati i razapinjati takve ljude :roll:
 
Архангел:
Polako, tebi se negde žuri?
A i tebi se dopada ova agonija ? Da se (uzalud) pregovara još jedno par godina ? Čemu ?
Moje skromno mišljenje je ustvari stav pok. Đinđića da Kosovo treba podeliti . Mislim (!) da je ta ideja , da je gurana od početka krize , imala velike šanse na uspeh . Albanci bi sigurno pristali pre na podelu nego na ostanak u sastavu Srbije . Možda bi to i sad moglo da pije vodu ako nam podrška Rusije nije samo običan akt "prijatelstva" i pokazivanja zuba Amerima !
 
DOBROSTOJECI:
A i tebi se dopada ova agonija ? Da se (uzalud) pregovara još jedno par godina ? Čemu ?
Moje skromno mišljenje je ustvari stav pok. Đinđića da Kosovo treba podeliti . Mislim (!) da je ta ideja , da je gurana od početka krize , imala velike šanse na uspeh . Albanci bi sigurno pristali pre na podelu nego na ostanak u sastavu Srbije . Možda bi to i sad moglo da pije vodu ako nam podrška Rusije nije samo običan akt "prijatelstva" i pokazivanja zuba Amerima !

Moja saznanja ne dosežu tako daleko, do krugova moćnika koji "se pitaju", ali razgovora radi, ne sećam se da sam negde čuo, pročitao, da se Đinđić zalagao za podelu Kosova. Možda nakon razgovora sa Dobricom Ćosićem? :roll: Ko će ga znati...

Agonija, ne-agonija, neke stvari se ne rešavaju na prečac, potrebno je vreme...Koliko dugo? A ko je taj koji ima odgovor? :roll:
 
Архангел:
Moja saznanja ne dosežu tako daleko, do krugova moćnika koji "se pitaju", ali razgovora radi, ne sećam se da sam negde čuo, pročitao, da se Đinđić zalagao za podelu Kosova. Možda nakon razgovora sa Dobricom Ćosićem? :roll: Ko će ga znati...

Agonija, ne-agonija, neke stvari se ne rešavaju na prečac, potrebno je vreme...Koliko dugo? A ko je taj koji ima odgovor? :roll:
Ne mogu sad da "kopam" , ali jeste to bio Đinđićev stav (ako hoćeš veruj - ako nećeš - opet dobro).
Ma bre oteglo se rešavanje svih problema u nedogled, ko gladna godina. Našim političarima i skupštini za usvajanje bilo čega (npr. zakona) treba pola mandata ! Sve je kao usporen film . Nije čovek gavran da živi 200 godina !
Nego , ako te zamolim , reci tvoje mišljenje o ideji o podeli Kosova .
 
Џулија Горин је у свом блогу дала представку Којеновог чланка. Он аје дала наслов
"Србијански Јевреј, са исправним ставом према ЕУ"
Иначе наслов је у рими, "Serbian Jew with a Clue on EU " - Сербиан Џу уид а клу он И-Ју, што чланку да је посебан шарм. Џулија на крају као коментар даје мишљење о ЕУ које су дали Џим Џатрас и С. Трифковић- "Наравно да можете да се придружите, само морате прво себи да одсечете руку и ишчупате срце"

http://www.juliagorin.com/wordpress/?p=1042
 

Back
Top