LEMURIJA

ILLUMINAT

Domaćin
Banovan
Poruka
3.050
Mu, Motherland of Mu, Mukalija ili Lemurija.

Lemurija je drevna civilizacija koja je egzistirala pre i uporedo sa Atlantidom. Veruje se da se Lemurija prostirala u južnom Pacifiku, u trouglu između Severne Amerike, Azije i Australije. Na vrhuncu svoje civilizacije stanovnici Lemurije su bili vrlo duhovno razvijeni.

Pravo ime Lemurije je zapravo MU. Naziv Lemurija datira iz doba kad je potonulo drevno ostrvo pored Indije nazvano Lemurija. A legenda o ovoj civilizaciji govori o velikom broju ostrva potonulih usled kataklizme koja ih je zadesila pre 12000 godina. I tako se uvrežilo ovo ime.

Hronološki gledano, Lemurija je najstarija poznata civilizacija. I spiritualno najrazvijenija. Nikada, ni pre, ni posle, stanovnici jedne zemlje nisu živeli u takvom duhovnom balansu i harmoniji sa prirodom. U poznom periodu, njima se pridružila civilizacija Atlantide. Atlantiđani su bili više naučno-racionalno nastrojeni, za razliku od umetnički i spiritualno inkliniranih suseda. Veruje se da su obe civilizacije, zbog tehnoloških eksperimenata na Atlantidi, zbrisane sa površine Zemlje.

Stanovnici Lemurije su koristili tehnologije koje ne zagađuju prirodu. Poštovali su zajednicu, individuu i miroljubivu koegzistenciju.

Lemurija se uzdigla visoko iznad trodimenzionalnih problema preživljavanja i borbe za opstanak u društvu. Do kraja svesna, Lemurija predstavlja neprevaziđeni vrhunac životne organizacije na površini naše planete. Otud ne čudi da je interes za nju danas jači nego ikada u proteklih nekoliko hiljada godina.

Lauren O. Thyme je napisala interesantnu knjigu pod nazivom: "Lemurian Way - Remembering Your Essential Nature" (decembar 1999.). Ona kaže: "Napisala sam dokumentarnu knjigu, delimično kanalisanu od strane mudraca Lemurije. U detalje se diskutuje o drevnoj civilizacijikao i objašnjenjuUniverzalnog Zakona i Univerzalne Mudrosti primenjivane u Lemuriji."

I uistinu, knjiga daje detalje i opise stanovnika, hramova, običaja kod rođenja, zajednica, tipičnog dana itd. Knjiga daje novo svetlo na drevna i sveta mesta: Kauai, Peru, Mt. Shasta (Kalifornija), Novi Zeland, Bali, Uskršnje Ostrvo i na ključnu ulogu delfina.

Aktuelizovanje Lemurije je neobično važno i zbog moderne humane dileme: materijalno ili duhovno. Mudrost Lemurije nudi personalnu integraciju: postati u potpunosti human i radijantno spiritualan.

Ovo nam je izazov. I poruka.

U novembru prošle godine dobio sam E-mail od jednog Amerikanca srpskog porekla sa sledećom pričom:

"Mt. Shasta u Kaliforniji je magično mesto okruženo misterijom i drevnim legendama. Godinama sam tamo išao u posetu da bi se napokon tamo i preselio. Gradić u podnožju vulkana ima oko tri hiljade stanovnika. Stariji se meštani sećaju priča iz devetnaestog veka, o visokim ljudima koji su menjali zlatno grumenje za so i sulfate. To je sve što su želeli i nikada nisu uzimali kusur od svojih kupovina. Onda bi jednostavno nestajali nazad u planini."

Interesantnu priču čula je i grupa japanskih turista obilazeći Sedonu i Santa Fe.

“Pre približno 14000 godina kultura poznata kao Lemurija bila je na vrhuncu. Uz nju su bile i druge, kao Atlantida na primer. Vizionari Lemurije su postajali svesni da ce doći do velikih transformacija i da će Zemlja proći kroz dramatičan preokret. Mi ga danas tumačimo kao stradanje Atlantide. Ovi drevni stanovnici Lemurije počeli su da šire svoje učenje o Zemlji i istoriji na što veći broj ljudi kako bi ga sačuvali. Verovali su da će na taj način informacije biti skladištene unutar ćelija ljudskih tela. I sačuvane zauvek.

Takođe su skladištili informacije u kristale. Zatim su ih odneli duboko pod zemlju, na sigurno. Oni su, takođe, bili u stanju da izgrade detaljne mape podzemnih tunela i skloništa koje egzistiraju između energetskih tačaka planete...

Godinu dana pre kataklizme jedan broj se preselio ispod površine zemlje i izgradio stabilne zajednice... Kada je katastrofa napokon došla, najveći broj ljudi na površini je stradao.

Kada su se vode povukle, deo njih se vratio na površinu. Sada je to bila sasvim drugačija slika u odnosu na nekadašnju.

Ovaj "izlazak iz Zemlje" predstavlja početnu tačku u istoriji američkih Indijanaca. U bukvalnom smislu. U uskom krugu indijanskih šamana i mudraca još uvek se prenosi ovo znanje.

Ali, oni nisu bili jedini koji su preživeli ovu promenu. U Australiji to su bili Aboridžini. Druidi u Engleskoj, koji su sačuvali znanje Atlantiđana. I Egipćani. Domoroci Pacifika nosili su informacije Lemurije. Pleme Ainu u Japanu je jedno od onih koje poseduje deo ovog znanja.

Mudraci su znali da će se posle kataklizme čovečanstvo udaljavati od svetih učenja. I da će nastupiti dug period u kome će učenja biti sakrivena. Ali isto tako su znali da će ono, jednoga dana, ponovo isplivati iz svake individue na površinu. To se upravo dešava našoj generaciji.

Kako se memorija aktivira u nama, tako će dobijatu formu unutrašnje mudrosti i spiritualnosti. U drevna vremena nije nikada bilo religije. Niti je iko bio primoravan da veruje u nešto. Drevni mudraci su, naprotiv, imali unutrašnju mudrost o kojoj se nije nikad diskutovalo ili prepiralo.

Iako je svako bio unikatan i imao svoja spiritualna verovanja, ultimativno ta su verovanja zasnovana na istoj ideji. Na bazičnom nivou. A to je:

- verovanje u višu moć/energiju;
- ljubav i poštovanje prema drugima;
- ljubav i poštovanje prema Zemlji.

Ovo je fundament spiritualnosti. Kako onih u drevno doba, tako i ovih iskri koje se bude u nama.

Pitanje koje se tako često postavlja glasi: Da li će doći do nove kataklizme?

Ovaj put promena će se desiti u nama. Mi ćemo osetiti vlastiti, unutrašnji zemljotres u kome će nestati današnji sistem verovanja koji ne služi ničemu. Na izvestan način, doći će do destrukcije i - kraja ciklusa. Ali ne na površini Zemlje i u fizičkom svetu. Desiće se na još moćnijem mestu - unutar nas samih.

Ne treba da se bojimo kraja vladajućeg sistema verovanja. A pogotovo ne istraživanja nepoznatog u nama. Ostanimo otvoreni i istraživačkog duha.

U Santa Fe-u postoji vrlo moćno mesto koje se zove Bandolier. To je mesto gde se integriše zvezdana energija i drevna Zemljana energija. Kada ga neko poseti osetiće jaku ET (vanzemaljsku) energiju, ali će osetiti i jaku prisutnost energije majke Zemlje. Slično je i sa planinom Mount Kurama u Japanu.”
 
Jedan od japanskih turista je upitao: "Ko su bili Snake-People?"

"Ljudi-zmije su vrlo drevno pleme, starosti oko 6000 godina. Oni su bili potomci originalnih čuvara znanja Lemurije. Zmija je, na simboličkom nivou, uvek bila korišćena kao simbol mudrosti.

Danas vam je pokazano mesto Montezuma's Well. Mit kaže da je to bila jedna od tačaka na kojoj su se potomci Lemurije pojavili na površini. Oni su živeli visoko, na liticama. U to vreme Sedona je bila lanac ostrva. Ljudi-zmije su potomci potomaka Lemurije.

Takođe ste videli velike količine kvarcnog kristala u crvenim stenama. Znate da oni mogu skladištiti informacije i znanje. Sedona je izabrana kao tačka izlaska upravo zbog prisutnosti ovih kristala. Zbog toga mnogo ljudi biva privučeno Sedonijom. Oni koji imaju drevnu vezu sa Lemurijom će, prirodno, osetiti bliskost sa ovim mestom. Svi vi koji ste danas ovde, nekada davno pripadaste plemenu Ljudi-zmija..."


* * *


Sledeća poruka je sa interesantnog web sajta

http://www.onelight.com/telos/adama.html

i vodi nas u nastavak priče sa ovovremenskim junacima. Naime, prema Dianne Robbins, autoru knjige o podzemnom gradu Telosu, postoji telepatska komunikacija sa predstavnicima Lemurije.

"Pozdrav iz Telosa. Ja sam Adama, drevni učitelj i visoki sveštenik Telosa, podzemnog Grada ispod planine Mt. Shasta u Kaliforniji. Diktiram ovu poruku iz mog doma ispod površine zemlje, gde nas milion i po živi u stalnom prosperitetu i miru.

Mi smo u ljudskom obličju kao i vi, osim činjenice da nam zajednička svest omogućuje večnost i perfektno zdravlje. Stoga se možemo zadržavati u istom telu jako dugi period vremena.

Došli smo ovde 12000 godina pre termo-nuklearnog rata koji je uništio površinu Zemlje. Pošto je tamo više bilo nemoguće živeti, odlučili smo da nastavimo svoju evoluciju ispod površine. Obratili smo se Duhovnoj Hijerarhiji Planete za dozvolu da renoviramo već postojeću podzemnu pećinu unutar planine Mt. Shasta.

Kada je počeo rat, bili smo upozoreni da počnemo evakuaciju. Nadali smo se da ćemo spasiti sve stanovnike Lemurije. Na žalost, u tome je uspelo samo 25000 duša. Ostatak je nestao u kataklizmi.

Proteklih 12000 godina smo rapidno duhovno evoluirali, ponajviše zahvaljujući našoj izolovanosti od vanzemaljaca i ostalih bandi koje su operisale na površini.

Populacija na površini upravo doživljava značajne skokove u spiritualnosti u pripremi humane zajednice za prolaz kroz fotonski omotač. Iz tog razloga smo i mi počeli da kontaktiramo vas na površini, jer da bi Zemlja i čovečanstvo nastavili da se duhovno razvijaju moraju se ujediniti u jednom Svetlu..."

(Ovaj sajt na Internetu prvi put posetio sam sredinom prošle godine. Šest meseci kasnije na E-mail dobijam poruku Aurelie Louise Jones, koja tvrdi da je telepatski primila poruku od Adame. Poruka nalikuje gornjoj, ali i dalje potcrtavajući da se dnevno povećava broj ljudi koji bolje shvataju svoju kosmičku prirodu i misiju, pri tom koristeći "ljubav" kao metod i sredstvo.)

Nedaleko od Okinawe (Japan), na dubini od 30-40 metara, otkriveni su kameni monumenti koji sugerišu da su nekada davno pripadali jednoj od nestalih civilizacija.

U blizini najjužnijeg japanskog ostrva Yonaguni nalazi se drugo nalazište sa pet kamenih nivoa koji su, najverovatnije, predstavljali ceremonijalni prostor. Ukupno je osam pronađenih nalazišta koji se smatraju "anomalijama".

Anomalijama?!

Svi geolozi, do sada uključeni u projekat, tvrde da su podvodne strukture stare najmanje 12000 godina.

S obzirom da naša oficijelna istorija tvrdi da je prva civilizacija - sumerska, stara oko 6000 godina, dolazimo do suštinske diskrepancije. Kako protumačiti ostatke civilizacije od pre 12000 ili možda 20000 godina, kada im ne priznajemo postojanje?

Kako se eskavacija nalazišta nastavlja, tako se nalaze i novi dokazi da priroda nije sama oblikovala kamene strukture. Oko podvodnih monumenata otkriveni su putevi koji ih okružuju i prolaze između njih. Dakle, nema sumnje. Delo čoveka. Nadalje, veliki kameni blokovi su zahtevali obradu mašinama, koja opet znači visok nivo tehnologije.

Zamislimo se na tren. Koliko daleko unazad seže naše kosmičko sećanje? Šta je sve zapisano u našim ćelijama i, još dublje, našem genetskom kodu?

Osamdesetak kilometara od japanske obale, pronađeni su ostaci podvodnog grada. Trgovi, ulice, prolazi… pravilno isklesani kameni blokovi. Zna se da spuštanja tla nije bilo u poslednjih 12000 godina u ovom regionu. Na taj način dolazimo do jednog od prvih opipljivih dokaza za postojanje prve ljudske civlizacije – Lemurije.

LemuriaRegion.jpg
 
ILLUMINAT
- verovanje u višu moć/energiju;
- ljubav i poštovanje prema drugima;
- ljubav i poštovanje prema Zemlji.


Ne treba da se bojimo kraja vladajućeg sistema verovanja.
A pogotovo ne istraživanja nepoznatog u nama. Ostanimo otvoreni i istraživačkog duha.


Salutations! Potpuno se slazem sa svime ovim i priznajem da me odusevilo!
Eto samo pre neki dan sam prvi put tu na internetu procitao nesto o Lemuriji i Atlantidi,
netreba mi ni neki minut i sve mi se to lepo uklapa.

ILLUMINAT
Proteklih 12000 godina smo rapidno duhovno evoluirali, [Valjda Lemurijanci ispod povrsine zemlje]
ponajviše zahvaljujući našoj izolovanosti od vanzemaljaca i ostalih bandi koje su operisale na površini.


Ovo me fino nasmejalo, mislim shvacam ga vrlo ozbiljno i slazem se s ovim, ali me nasmejala rec bandi :)

Sve u svemu, istorija zemlje i stanovnika zemlje me zanima. A imam jedno pitanje, da li ovako naucavaju
Illuminati? Da li Illuminati naucavaju te tri stavke, tj verovanje u energiju, i ljubav i postovanje prema svima?

Ako mozes odgovori, i Thanx! :)
 
Almsivi, drago mi je da i neko ozbiljan naiđe na moju temu. Illuminati naučavaju samo ovu prvu stavku, i to u modifikovanom smislu, naime ne kao verovanje, jer illuminati ni u šta ne veruju, jer znaju, već kao saznanje.
 
Hehe:) sad sam procitao celu temu o Andjelima, i mnogo se slazem sa tvojim gledistima.
Sa Marsom to se slazem a cak bih mogao da dodam jos neke stvari.
A citao sam citao, i ono na kraju dodjem i tema zakljucana :( i nisam mogao da dam svoje
komentare.

Nekom analizom sam pridao definiciju da je Vera- ispravno usmereni analiticki um, ili pravilno
vidjenje uma. To cu ovako pokusati opisati, zamisli da hoces da upadnes u neki kompjuter koji
zahteva lozinku? Moras da ukucas lozinku, inace nemas pristupa. Ta lozinka po mojem razmisljanju
nesto kao Vera, ili ispravno saznanje. Mada se slazem da je vera i kada se jednostavno nesto
prihvati, bez nekih problema.

Ovo o Lemuriji, prihvacam jednostavno i verujem, cak mi i prija, iako to nisam video i nemam dokaze,
jednostavno neskodi mi da verujem, a naprotiv, uzivam da verujem. :)

Spominje se u gornjem textu da su Lemurijanci bili duhovno razvijeni, da nisu i oni smatrani andjelima?
Ja se slazem da andjeli mogu biti svakakvi, svako duhovno uzviseno bice je nesto kao andjeo.

Citao sam u Hinduistickim svetim spisima, spominju se cesto svakakve vrste nebeskih bica,
i ja neznam sta su oni tacno, kakva je njihova forma i funkcija. Samo znam da su neke stvari
simbolicno pisane. Npr, Zeus, u Hinduizmu je on Indra, a dali je oh human? Mislim da ne, da je
on forma elektricne sile, koja se svugde nalazi u prirodi. Moje ideje prihvatam kao alternativne,
tako da mi diskusije odgovaraju, i mnogo ucim, i od sebe i od drugih, i iz knjiga. 8)

Ako imas jos neke textove o Lemuriji, postavi ih, rado cu da citam :)
 
Almsivi, pročitaj indijsku Mahabharatu, ako već nisi, imaš mnogo dobre opise, od gvozdenih ptica kojima se voze "bogovi" do detaljnih opisa eksplozije atomskih bombi. Tekstove o Lemuriji nije lako napisati; uskoro stiže moj tekst o Atlantidi. Samo napred.
 
Da, upravo sam i mislio na Mahabharatu, meni je to omiljena knjiga, nisam je procitao celu, nego
samo neke delove, i duboko me inspirise.

Mozes li mi reci tacniju lokaciju i poglavlje gde se govori o tom nuklearnom oruzju? To me bas zanima.
I da li si ti procitao Mahabharatu? Tri puta je duza od Biblije, :)

Odmah u prvim poglavljima pise da ko god cita Mahabharatu ciste mu se gresi kakve god da ima,
video sam i analizirao i zaista je tako, doduse samim citanjem te knjige covek se cisti od greha.
Pisi i o Atlantidi, to mi je isto divno. 8-)
 
Čitao sam Mahabharatu, ali ne mogu da nađem taj deo, morao bih dosta da se pomučim. Mahabharata je najveći ep u istoriji književnosti. Gresi se ne mogu ničim očistiti do činjenjem novih greha. Klin se klinom izbija.
 
Nasli su jos 1920tih ceo kontinent(uslovno receno) pod vodom, nazvali su ga pacificka zaravan, sva ona sicusna ostrvca u pacifiku su u stvari planinski ili vulkanski vrhovi. Inace ovu cinjenicu je objavilo drustvo/udruzenje Lemurian fellowship jos pocetkom 1800tih, ali je tek pocetkom 20. veka ovo i zvanicno otkriveno od strane nekih istrazivaca.

Covekov pad se dogodio kada su nam zlotvori dodelili moc govora. Od tada su pocele sve moguce podele na planeti, koje su usrale covecanstvo. A do tada - savrsen balans i harmonija sa prirodom, ko sto rece iluminat.
 
Ovaaaaaj, hmmmmm, da...bejase na pocetku rec, ako ti je tako lakse da procesiras. Samo sto ti ne znas sta se pod terminom ''rec'' podrazumeva. Ti to kapiras doslovce. Tu ti nema pomoci. Bejase na pocetku i volja, u svojoj punoj snazi, ali danas je od toga ostalo jedno veliko nista.
 
Rec je uglavnom- 'znacenje', ili duh.

Napisana ili izgovorena rec je samo simbol, ono sto je bitno je duh tog simbola.

Jedna slika menja hiljadu reci! Zasto? Zato sto njena predstava znaci hiljadu puta vise nego jdna rec.

"U pocetku bese rec, i rec je bila u Boga, i Bog je bio rec." Tu je rec duh, sila, pokretacka sila,
impuls kreativnosti.. Cela existencija je cista substanca slobodne volje!!
 
Covekov pad se dogodio kada su nam zlotvori dodelili moc govora. Od tada su pocele sve moguce podele na planeti, koje su usrale covecanstvo. A do tada - savrsen balans i harmonija sa prirodom, ko sto rece iluminat.

Чек, чек... Дакле Бог нам није дао моћ говора него неки злотвори?

Е ово први пут чујем...:rolleyes:

Можеш мало да појасниш?
 
Ne. Ali zlotvorke mogu cele narode pomutiti da se međusobno istraže. Baš za ovaj moj kraj ima legenda kako im je žena prorekla da će se iskrviti zbog zeca. I bilo je tako.
 
Ne. Ali zlotvorke mogu cele narode pomutiti da se međusobno istraže. Baš za ovaj moj kraj ima legenda kako im je žena prorekla da će se iskrviti zbog zeca. I bilo je tako.

Лажни пророци Ристо... лажни...

Па није под обавезно да су то жене. И мушкарци се тиме играју.

Погледај само подфорум Астрологија. ;)

А та моћ коју жене имају... хм... па и њу је Бог дао. :mrgreen:
 
Najvisi je bezlican, a ono sto se iz njega manifesira je sve po musko-zenskom principu.

Tako da bude (moje misljenje) iz njega Vishnu i Lakshmi, tj Muska i Zenska funkcija existencije.
Ili Shiva Shakti, moze se na razlicite nacine. Sve ima svoj smisao ako ga se ispravno razume.
 
Чек, чек... Дакле Бог нам није дао моћ говора него неки злотвори?

Е ово први пут чујем...:rolleyes:

Можеш мало да појасниш?

Mogu. Ljudi sve previse doslovno i bukvalno shvataju. Rec zlotvor sam upotrebio kako bih docarao sta je uradjeno time sto nam je podarena moc govora. U odnosu na ostale moci koje je covek nekada posedovao, i kakvo bice je nekada bio, analogija bi bila kao kada bi ti neko dao 1 euro a ti njemu milijardu eura, i da smatras da ste na istom, da je sve u redu.
Kada je covek progovorio, tada su nastale i podele. One su unistile covecanstvo, i dovele ga na ovaj nivo debilizma na kojem se trenutno nalazi. Pravoslavac/katolik, hriscanin/musliman, srbin/hrvat, delija/grobar, evolucionisti/kreacionisti, pusac/nepusac, bitlsi/stonsi, demokrate/radikali .....sve su to vestacki stvorene podele koje nemaju ama bash nikakve veze sa istinski objektivnim zivotom.
 

Back
Top