Lekovita voda u Popšici

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.287
U selu Popšica, nadomak Svrljiga, postoji izvor vode za koji meštani kažu da je dobra za stomak. Izvor vode nalazi se odmah pored bazena sa termalnom vodom.Meštani kažu da voda nikada ne presušuje na ovoj česmi, da tu žubori i leti i zimi, ali i da je lekovita za telo, pogotovu za stomačne probleme.
I sam natpis na česmi govori da je ,,voda za stomak“ kako piše, a to potvrđuju i mnogi koji su je probali.

1580489560310.png


Naime, govori se da je voda lek za sve probleme, a popšička povoljno utiče na zdravlje stomaka – posebno je delotvorna kod gastritisa.
Vredno je istaći da se nedaleko od ovog izvora, u selu Labukovo – u blizini Manastira Vaznesenje Gospodnje, nalazi još jedan izvor zdrave i pijaće vode koja je dobra za vid. Taj izvor meštani nazivaju ”voda za oči”.

https://niskevesti.rs/lekovita-voda-u-popsici/
 
U selu Popšica, nadomak Svrljiga, postoji izvor vode za koji meštani kažu da je dobra za stomak. Izvor vode nalazi se odmah pored bazena sa termalnom vodom.Meštani kažu da voda nikada ne presušuje na ovoj česmi, da tu žubori i leti i zimi, ali i da je lekovita za telo, pogotovu za stomačne probleme.
I sam natpis na česmi govori da je ,,voda za stomak“ kako piše, a to potvrđuju i mnogi koji su je probali.

Pogledajte prilog 643664

Naime, govori se da je voda lek za sve probleme, a popšička povoljno utiče na zdravlje stomaka – posebno je delotvorna kod gastritisa.
Vredno je istaći da se nedaleko od ovog izvora, u selu Labukovo – u blizini Manastira Vaznesenje Gospodnje, nalazi još jedan izvor zdrave i pijaće vode koja je dobra za vid. Taj izvor meštani nazivaju ”voda za oči”.

https://niskevesti.rs/lekovita-voda-u-popsici/
Dobro je sro su napisali da je za stomak,jer moze doci neki pijanac i sipati u cipele,a dobro je poznata ta njihova izreka"Da voda ni u cipeli nije dobra"
 
Već godinu dana točim vodu samo iz tih krajeva. Nekad kod manastira, nekad u banji Topilo, ali čini mi se da je najbolja ta u Popšici, kod bazena. Pre neki dan sam napunio desetak balona. Osetno umiruje stomak i želudac. Nekako je mekana, sama klizi niz grlo dok je piješ. Odmah pored česme ima još jedna cev iz koje izlazi voda, ali ne znam da li je ista. Negde sam procitao da je dobra za oči, samo nisam siguran da li je to ta česma. Ako znaš javi 😊
 

Back
Top