Ledeno doba

Inače priče o globalnom potopu imamo u svim kulturama i starije su dosta od samoh Hrišćanstva, izmedju ostalog postoji i legenda beše dal Hopi ili Anasazi indijanaca čini mi se da smo mi zapravo četvrta civilizacija na Zemlji, i da prethodne tri jedna je nestala u ognju i plamenu tj. izgorela, jedna je nestala u potopu, jedna se smrzla u snegu i ledu a ova četvrta će navodno nestati u pepelu (što mnogi porede sa nuklearnim armagedonom i nuklearnom zimom koju bi to izazvalo kada bi prašina koja se podigne u atmosferu prekrila Sunce što bi izazvalo izumiranje biljnog i životinjskog sveta a samim tim na kraju i nas ljudi.
Eto i indijanci su čuli za ledeno doba, a pisci Biblije nisu. To je nemoguće..
 
pa ti si crnac..jasno se to vidi na avataru...šta će ti krema?

Haha i ono isto izgorevaju na suncu, recimo secam se jednog drugara crnca koji je ziveo u BG-u ranije inace je crn kao noc i secam se jednom na Adi smo igrali neki fudbal i bilo ono leto, przilo sunce 40 stepeni i sad svi poskidali majice i recimo ja koji sam onako beo i svetlijeg tena nikakav problem nisam imao nit sam ikad imao osetljivu kozu ili osetljivu na sunce, a on onako crn je od sunca i naravno ne vidi mu se crvenilo ako onako kao koza da je pocela mu se ljusti i on je rekao da ima onako tanju i malo osetljiviju kozu.
Tako da je mit da oni ne mogu da izgore na suncu ili da im ne smeta sunce.
 
U koju drzavu idemo, u Africi?Ja bi Etiopiju, ljudi su nekako vise ok tamo.

Ja bi nekako najvise voleo da vidim Angolu (imaju dosta dodirnih tacaka sa Brazilom kao i Kubom recimo + oduvek su imali bas dobre i bliske odnose sa nama, cak su i neki nasi dobrovoljci ucestvovali u gradjanskom ratu u Angoli na strani pokreta Agostinja Neta i MPLA u odbrani te zemlje te danas mislim da negde dal u Luandi ili negde imaju u svoju ulicu) ,Ganu i Keniju/Tanzaniju (gde se navodno nalazio i Edenski vrt), nekako sam najvise toga pozitivnog o njima cuo.
 
U koju drzavu idemo, u Africi?Ja bi Etiopiju, ljudi su nekako vise ok tamo.
u Etiopiji se čuva zavetni kovčeg navodno...

Ja bi nekako najvise voleo da vidim Angolu (imaju dosta dodirnih tacaka sa Brazilom kao i Kubom recimo + oduvek su imali bas dobre i bliske odnose sa nama, cak su i neki nasi dobrovoljci ucestvovali u gradjanskom ratu u Angoli na strani pokreta Agostinja Neta i MPLA u odbrani te zemlje te danas mislim da negde dal u Luandi ili negde imaju u svoju ulicu) ,Ganu i Keniju/Tanzaniju (gde se navodno nalazio i Edenski vrt), nekako sam najvise toga pozitivnog o njima cuo.
U Keniji ljudi vole da trče maraton....ne znam dal ti je to baš omiljeni sport....
 
u Etiopiji se čuva zavetni kovčeg navodno...


U Keniji ljudi vole da trče maraton....ne znam dal ti je to baš omiljeni sport....

Da bese u Aksumu, inače Etiopija je svakako vrlo specifična i vrlo mistična i zanimljiva, inače i većinski pravoslavna zemlja , a verujem i naša pradomovina, uostalom i etiopski car je imao titulu ras kao Ras Tafari Makonen iliti Haile Selasie po kome je nastao i onaj rastafarijanski pokret na Jamajci, a tu titulu su imali i Nemanjici pa i prva srpska drzava se nazivala Raška (pa i naziv Rasija kao Rusija), takodje je etiopski car imao i titulu negus kao Petar Petrović Njegus i negus negasta sto znaci kralj kraljeva iliti car nad carevima, a recimo srpska drzava Crna Gora je kroz svoju istoriju uvek imala lava na svom grbu (kao recimo i Dalmacija) a zasto kad znamo da ovde nikad nije bilo lavova i da lavovi zive jedino u Africi , pa verovatno neko genetsko podsvesno secanje na pradomovinu.

Inace interesantno i da je prvi etiopski car Menelik I bio sin kralja Salomona i kraljice od Sabe (koja je zapravo iz Sudana) pa otud u Etiopiji brojni obicaji koji se vezuju za judaizam, pa tako recimo oni iako pretezno Pravoslovci svoju Novu godinu slave u Septembru kad i Jevreji.

Inače da Kenijci su glavna sila u maratonu i generalno dugim stazama i to im je definitivno nacionalni sport , sad da li im je omiljeni sport (i vole li ga vise od recimo fudbala) ne znam ali nesto i nemaju druge sportove gde su takodje relevantni i verovatno su im maratonci glavne zvezde u zemlji a ne fudbaleri, košarkaši kao kod nas ili već ko.
 
Da bese u Aksumu, inače Etiopija je svakako vrlo specifična i vrlo mistična i zanimljiva, inače i većinski pravoslavna zemlja , a verujem i naša pradomovina, uostalom i etiopski car je imao titulu ras kao Ras Tafari Makonen iliti Haile Selasie po kome je nastao i onaj rastafarijanski pokret na Jamajci, a tu titulu su imali i Nemanjici pa i prva srpska drzava se nazivala Raška (pa i naziv Rasija kao Rusija), takodje je etiopski car imao i titulu negus kao Petar Petrović Njegus i negus negasta sto znaci kralj kraljeva iliti car nad carevima, a recimo srpska drzava Crna Gora je kroz svoju istoriju uvek imala lava na svom grbu (kao recimo i Dalmacija) a zasto kad znamo da ovde nikad nije bilo lavova i da lavovi zive jedino u Africi , pa verovatno neko genetsko podsvesno secanje na pradomovinu.

Inace interesantno i da je prvi etiopski car Menelik I bio sin kralja Salomona i kraljice od Sabe (koja je zapravo iz Sudana) pa otud u Etiopiji brojni obicaji koji se vezuju za judaizam, pa tako recimo oni iako pretezno Pravoslovci svoju Novu godinu slave u Septembru kad i Jevreji.

Inače da Kenijci su glavna sila u maratonu i generalno dugim stazama i to im je definitivno nacionalni sport , sad da li im je omiljeni sport (i vole li ga vise od recimo fudbala) ne znam ali nesto i nemaju druge sportove gde su takodje relevantni i verovatno su im maratonci glavne zvezde u zemlji a ne fudbaleri, košarkaši kao kod nas ili već ko.
ja sam imao tezu da je kraljica Saba tj. Makeda i Balkis kako je još zovu pramajka Srba po kojoj nose ime...
vidi https://forum.krstarica.com/threads/neobicna-koincidencija-u-imenima-ili-sakrivena-istorija.973862/
 
ja sam imao tezu da je kraljica Saba tj. Makeda i Balkis kako je još zovu pramajka Srba po kojoj nose ime...
vidi https://forum.krstarica.com/threads/neobicna-koincidencija-u-imenima-ili-sakrivena-istorija.973862/

Iskreno nisam čuo za tu teoriju ali moguće , mada sad teorija o poreklu imena Srba ima dosta ali nijedna nije sasvim dokazana i verovatno će to i ostati misterija.

Inače što se tiče Biblije, recimo i genetska istraživanja su potvrdila da svi ljudi dele isti inicijalni gen i da su zaista svih 8 milijardi ljudi potomci jednog čoveka i da su vremenom usled raznih faktora nastajale te mutacije na DNK sto je izmedju ostalog dovelo do toga i da se ljudi razlikuju po izgledu i boji kože i zapravo originalni čovek je bio tamne puti, crn a ne beo, čak su naučnici i izolovali taj gen odnosno mutaciju koja je odgovorna zašto postoje ljudi svetle boje kože i tu mutaciju dele Evropljani i mahom Azijati dok medju crncima nije prisutna ili je prisutna u zanemarivom procentu sto je i logicno, uostalom i Edenski vrt je bio najverovatnije lociran tamo u Etiopiji, Keniji, Tanzaniji i tom delu koje se i danas smatra zemljom vecitog proleca gde priroda buja i gde je klima umereno topla i idealna tokom svih 12 meseci u godini.
Tako da ako postoji najstariji narod na svetu onda ga svakako treba traziti tamo, na tim prostorima. ;)
 
Sobzirom da ako sam dobro razumeo vernici tvrde da je zemlja mlada i da se njena starost meri u hiljadama godina kako se tumaci ledeno doba?

Poslednje ledeno doba je bilo pre oko 300 miliona godina.

Ono je geoloski dokazano.

Da li se u bibliji spominje ledeno doba i kako vera gleda na njega?
To što nauka zove ledeno doba, samo potvrđuje Bibliju...da nisu ni svesni toga...

Lupetanje savremenih mudraca (naučnika)...kakvo crno ledeno doba...nemaju oni pojma...zaluđuju ovaj narod i o nako sluđeni narod...
Ne znaju da objasne određene pojave koje se dešavaju pred našim očima...a znaju šta je bilo pre 300 miliona godina...debilizam...
 
To što nauka zove ledeno doba, samo potvrđuje Bibliju...da nisu ni svesni toga...

Lupetanje savremenih mudraca (naučnika)...kakvo crno ledeno doba...nemaju oni pojma...zaluđuju ovaj narod i o nako sluđeni narod...
Ne znaju da objasne određene pojave koje se dešavaju pred našim očima...a znaju šta je bilo pre 300 miliona godina...debilizam...
tab je napravio grešku u datiranju....zadnje ledeno doba se završilo pre nešto više od deset hiljada godina...ima pouzdanih dokaza o tome...

ako misliš da je Biblija u pravui svuda i nepogrešiva da li veruješ da je iznad neba voda i ispod Zemlje voda?
 
Ako pretpostavimo da je tako ogroman potop bio moguć, zašto naučnici nisu otkrili nikakav trag toga? Možda su i otkrili, ali su dokaze interpretirali na sasvim drugi način. Ortodoksna nauka, na primer, naučava da su površinu Zemlje u mnogim područjima oblikovali ogromni glečeri tokom serije ledenih doba. Ali, mnogo toga što se pripisuje aktivnosti glečera mogla je prouzročiti i voda.

Vrlo verovatno se neki dokazi za potop pogrešno tumače kao dokazi za neko ledeno doba.
 

Back
Top