Lazno srpsko rusofilstvo

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Srbi su veliki rusofili, pomislio bi neko po izjavama mnogih...

Medjutim, da li je to tacno?

Koliko se uopste Rusi i Srbi poznaju?

Koliko Srba je citalo ruske klasike?

Koliko poznaju kompozitora?

Koliko zanju ruskih rezisera ?

Koliko velikih naucnika?

Koliko slusaju rusku narodnu muziku u slobodnom vremenu?

I td....

Ako neko voli neki narod, onda zna mnogo o njemu, o velikim ljudima u tom narodu, obozava njegove fiulmove, muziku, nauku...

Srbi su poznavaoci i obozavatelji Rusa samo kada im Rusi TREBAJU: da ih stite kako bi oni mogli da rade ono za sta misle da je najpravednije na svetu.

Inace se nikada ne bi setili Rusa i seli da slusaju njihovu muziku ili ne daj Boze zaigraju, kao sto igraju na Americku.

Americka im mnogo bolje lezi, samo sto to nece da priznaju......:per:

Ebiga Blajbi, Rusi kad kažu nešto onda ti je to tako

Kod Amerikanaca stalno neke izjave, pa povlačenje izjava, pa demanti povlačenja, pa ...
Šta misle to ne kažu, šta kažu to ne rade...

Sa Rusima je drugo...
I nekako puno srce..

Kada ti je puno srce Rusa, a ti onda slusas njihovu muziku, citas njihove knjige, gledas njihove filmove, uzivas u svemu sto oni rade....

Cinis li ti sve to-?

Ili su ti dragi samo sto se kace sa Amerikancima i sto su pravoslavni?

Ja sam veliki fan ruske kulture i umetnosti.

Mislim da u ruskoj knjizevnosti postoje odgovori na sve probleme, situacije, emocija i zapazanja s kojima covek moze da se sretne. Jos uvek sebe ne smatram dovoljno zrelim da kapiram Dostojevskog. Tolstoja zapravo volim, doduse, vise njegov zivot od samih dela. Smatram da su Smrt Ivana Ilica i Vaskrsenje bolji romana od dva svima poznatija. Puskin je veliki pesnik i romantik. Solohov me zapravo nije smorio- uzivam u detaljnim opisima vremena, likova i razmisljanja obicnih ljudi u Tihom Donu.

Gogolj mi je tu negde uz Poa- ne volim Revizor, draze su mi kratke horor price.

Na primer, mislim da je Majstor i Margarita jedan od najboljih romana 20. veka. A ruska poezija s pocetka veka je nesto nenadmasivo- Blok, Cvetajeva i naravno velika Ahmatova. Nisam neki ogroman fan Jesenjina, jer je bas bio alkoholicar. To je nekad sarmantno, uglavnom ne.

A ko moze da ne voli gotovo fotografsku preciznost slika Shishkina, ili Repinovu ozbiljnost, ili "Trgovcevu Zenu" Kustodijeva? Shostakovicheve valcere, narocito broj 2? Ozbiljne tonove Prokofjeva? Novi Sentalizam Pelevina?

Poslednja izmena:
Kada ti je puno srce Rusa, a ti onda slusas njihovu muziku, citas njihove knjige, gledas njihove filmove, uzivas u svemu sto oni rade....

Cinis li ti sve to-?

Ne kače se Rusi sa Amerikancima, čak naprotiv...
a i isti su im saradnici (Jevreji)

ali ko si ti da se tebi pravdam šta sve ruskog imam po kući?
koliko sam puta bio tamo...
niti imam potrebu da se pravdam - smešna je tema

Ja sam veliki fan ruske kulture i umetnosti.

Mislim da u ruskoj knjizevnosti postoje odgovori na sve probleme, situacije, emocija i zapazanja s kojima covek moze da se sretne. Jos uvek sebe ne smatram dovoljno zrelim da kapiram Dostojevskog. Tolstoja zapravo volim, doduse, vise njegov zivot od samih dela. Smatram da su Smrt Ivana Ilica i Vaskrsenje bolji romana od dva svima poznatija. Puskin je veliki pesnik i romantik. Solohov me zapravo nije smorio- uzivam u detaljnim opisima vremena, likova i razmisljanja obicnih ljudi u Tihom Donu.

Gogolj mi je tu negde uz Poa- ne volim Revizor, draze su mi kratke horor price.

Na primer, mislim da je Majstor i Margarita jedan od najboljih romana 20. veka. A ruska poezija s pocetka veka je nesto nenadmasivo- Blok, Cvetajeva i naravno velika Ahmatova. Nisam neki ogroman fan Jesenjina, jer je bas bio alkoholicar. To je nekad sarmantno, uglavnom ne.

A ko moze da ne voli gotovo fotografsku preciznost slika Shishkina, ili Repinovu ozbiljnost, ili "Trgovcevu Zenu" Kustodijeva? Shostakovicheve valcere, narocito broj 2? Ozbiljne tonove Prokofjeva? Novi Sentalizam Pelevina?

Koliko Srba rusofila zna ko je bio Asimov, Rebroff, Mendeljejev......???

Posebno je interesantno da je 100% glasalo za EU, a 0% za uniju sa rusijom.

To znači da su *******i spremni da prodaju svoju majku, ako im neko pokaže sendvič.
Da to je interesantno , evo recimo jedna istinita i vrlo indikativna priča na tu temu :
Jedan naš kolega sa Mirijeva , ne bih mu spominjao ime ili nick radi anonimnosti ,bio je veliki srpski nacionalista , odan Slobodanu Miloševiću ,Vojvodi Šešelju i majci Rusiji ,a uvek protiv mrskog i fašističkog zapada , čak je kleo i Tomu i Vučića kad su prodali veru za večeru ,pravi Srbin , Srbenda ! Al onda je jednog dana sa lokalnim mesnim odbrom SNS-a išao BESPLATNO autobusom čak od Mirjeva do Arene na NBG gde je SNS pravio neki miting , u autobusu i ispred hale je takodje pojeo po 2 BESPLATNA sendviča sa salamom alpskom ,maragrinom i zelenom salatom , kao i dve flašice BESPLATNE Jazak vode ,a posle mitinga je uspeo da ugrabi još 3 sendviča i 2 jabuke iz rashoda ,naravno takodje BESPLATNO ,kao i povratnu kartu do Mirijeva . Naravno nema potrebe posebno napominjati da je od tada junak naše priče postao najvatreniji ljubitelj Aleksandra Vučića i njegove partije i podržava sve poteze na evroreforskom putu naše države .

Poslednja izmena:

Cinis li ti sve to-?

Da li si ti ikada bio u Americi,
preciznije u SAD ???

Pa nisi,
jer da jesi nikada ne bi postavljao ovako glupe teme ...

E, sad, da li si ikada bio u Rusiji ???
Pa ni tamo nisi nikada bio,
jer da jesi nikada ne bi postavljao ovako glupe teme ...

Al' nema veze,
razbijaš monotoniju ....
Imamo kome slatko da se nasmejemo ....

Back