Lansiran MiG 41

Manga Hilux

Stara legenda
Poruka
84.350

RUSIJA LANSIRA SUPERMOĆNI MiG-41: Prvi avion 6. generacije imaće zadatak da neutrališe zapadne hipersonične ciljeve (VIDEO, FOTO)​


MiG-41 će postati prvi avion 6. generacije na svetu, kažu Rusi.
Stručni portali i analitičari čak najavljuju da Rusi razvijaju „elektromagnetno pulsno oružje“ menjajući taktiku ratnih operacija.

Prema članku iz ruskih medija, „mnoge zemlje su najavile dizajn aviona šeste generacije, poput SAD, Južne Koreje, pa čak i Turske, ali Rusija sa ovakvim najavama prevazilazi sva očekivanja”.
Ruska vazduhoplovna industrija radi punom parom, a rezultati ovog rada mogu se smatrati uspešnim, smatraju iz svpresa.

Trenutno samo vrlo ograničen krug ljudi zna konačne parametre aviona MiG-41, koji se razvija u okviru programa „Napredni avijacijski kompleks za presretanje velikog dometa“.
Međutim, već danas je jasno da će njegove taktičke, tehničke i letačke karakteristike odrediti da li će novi lovac pripadati ovoj takozvanoj šestoj generaciji.
Uprkos činjenici da su slogani poput „spreči i prestigni“ ostali u slavnoj sovjetskoj prošlosti, rusko stvaranje prvog lovca-presretača šeste generacije na svetu više je nego simbolično.


Treba priznati da termin „presretač“ u odnosu na ovaj sistem vazdušnog naoružanja ne odražava čitav spektar njegove funkcionalnosti.
U pitanju je perspektivna vazdušna platforma, stvorena da radi pri brzinama iznad 4 maha (4896 km/h), što zapravo odgovara karakteristikama balističke rakete, čak i na visinama koje se graniče sa svemirom.
Takav avion, ukoliko ugleda svetlost dana, zaista ima sve šanse da postane prvenac šeste generacije, posebno imajući u vidu baze koje je stvorio njegov prethodnik, svima dobro znani MiG-31.
MiG-31, uprkos prilično respektabilnoj starosti (prvi let je obavljen 16. septembra 1975. godine), i dalje zauzima počasno mesto u TOP 5 „neposrednih i očiglednih pretnji“, za Vazduhoplovstvo Severnoatlantske alijanse.

Mig 41
FOTO: YT/MILITARY TECHNOLOGY
Odloženi američki program prevlasti u vazduhu sledeće generacije pruža ruskoj avio-kompaniji MiG dobru priliku da preuzme ili zadrži liderstvo u ovom pravcu, zavisno kako gledate na stvari
KAKVI SU PLANOVI MOSKVE ZA OVU LETELICU
Pres služba ruske kompanije nedavno je objavila nepromenjene planove, potpuni napredak radova i prvi let MiG-41, koji se očekuje 2025. godine.

Postojeći vremenski jaz između faza implementacije programa PAK DP objašnjen je potrebom praćenja tehnoloških ciklusa pri radu sa inovativnim vazduhoplovnim materijalima, koji obezbeđuju nesmetan rad aviona u ekstremnim uslovima.
Očigledna prednost za kreatore nove letelice biće ugrađivanje uspešnog tehnološkog razvoja tokom realizacije nadzvučnog programa.
Napori američkog Pentagona po ovom pitanju, sa strateškim bombarderom B-21 „Rajder” kao avionom šeste generacije, nisu naišli na razumevanje ni među svim NATO saveznicima.
Mig 41
FOTO: YT/MILITARY TECHNOLOGY

Samo (SAD) ne razumeju kako se spor (maksimalna brzina nešto više od 1000 km/h), nimalo velika visina (najviša visina ne prelazi 11 km), ne razlikuje od F-22 „Reptor“, ili praktično ostatak „F-35 Lajting 2“.
Prema pisanju američkih medija, „ruska letelica koja poštuje plan „Napredni avijacijski kompleks za presretanje velikog dometa“ tiho je prešla iz kategorije „neizvodljivih planova“ i „preteranih fantazija“ u „skupe i teško izvodljive programe“ sa nejasnom perspektivom“.
Međutim, neupućenim je prilično teško utvrditi pravi status ruskog programa PAK DP, kao i većine ruskih programa avijacije zbog visokog stepena tajnosti koji je uključen.
Analiza informacija koje stižu iz kompanije omogućava nam da se nadamo da će sledeće godine MiG-41 izvesti svoj prvi let i to uspešno.

I ako ranije najavljeni rok za njegovo usvajanje u službu ruskog vazduhoplovstva (2028) izaziva razumne sumnje, onda nam se realnijim čini datum poput početka 2030. godine.
Među ruskim stručnjacima postoje snažne spekulacije da će jedna od ključnih funkcija perspektivnog aviona-presretača dugog dometa (PAK DP) biti neutralizacija zapadnog hipersoničnog oružja.

Planirano je da avion MiG-41 bude opremljen raketnim sistemom MFRK DP, koji ima mogućnost istovremenog lansiranja nekoliko vođene podmunicije, što značajno povećava šanse za presretanje raketa koje lete nadzvučnim brzinama.

Kao takvu municiju, specijalizovani ruski stručnjaci postavljaju perspektivnu vođenu raketu vazduh-vazduh K-77M.
Osim toga, veruje se da će novi ruski lovac MiG-41 u svom arsenalu imati rakete vazduh-zemlja ili protivsatelitske laserske sisteme.
Verovatno je zbog toga MiG-41 dobio nezvanični nadimak „svemirski avion“.
Inače, prema rečima bivšeg maršala indijskog ratnog vazduhoplovstva Anila Čopre, „elektromagnetno pulsno oružje“ aktivno razvija ruski vojno-industrijski kompleks, i sposobno je da radikalno promeni taktiku borbenih dejstava u vazduhu, značajno proširujući listu ciljeva“, zaključuje on, očekujući da će se ova letelica pojaviti u budućnosti.

Suština autora ovog teksta je da će Rusija u budućnosti dobiti avion, koji će ispunjavati sve zahteve aviona šeste generacije: sa izuzetno velikom brzinom, širokom multispektralnom dinamičkom kamuflažom, turbo motorima, nadzvučnim oružjem u arsenalu i sposobnošću za izvođenje misija borbenih dejstava na granici sa bliskim svemirom.
Kurir.rs/Oruzjeonline
 
Ni jedan ruski avioni nije ostvario obećano.
Zapravo Rusi su zapeli na 4. generaciji aviona i ne vidi se neki napredak, dok su druge sile na 5. generaciji dijelom već 30 godina i 6. generacija im je pred uvođenjem.
neće da je tako otan i cela ta silna pamet i industrija nisu uspeli da nadmaše onaj MiG 31 , jedva su dočekali da počne da dejstvuje,pa da vide šta sve može
jedino su ameri u prednosti po pitanju stelt tehnologije , i hemikalijama za premaz koji upijaju radarske signale za pretraživanje
 
neće da je tako otan i cela ta silna pamet i industrija nisu uspeli da nadmaše onaj MiG 31 , jedva su dočekali da počne da dejstvuje,pa da vide šta sve može
jedino su ameri u prednosti po pitanju stelt tehnologije , i hemikalijama za premaz koji upijaju radarske signale za pretraživanje
Mig31 je Mig21 na steroidima. Presretač nosač raketa, odavno ga je pregazilo vrijeme.

Su57 nema još nove motore u punoj funkciji, a na njihovoj osnovi bi napravili motore za Mig41 koji bi, po Rusima, tjerao do mah 4,3 i krstario na mah 3.
Ruske skaske.
 
Ista zadaća u svoje vrijeme. Dosta ograničen kratkim doletom, radarom i naoružanjem dizajniranih prvenstveno protiv velikih ciljeva poput bombardera, transportnih aviona i awacsa.
Za te funkcije koje danas obavljaju puno manji zapadni avioni je preglomazan, pregazilo ga je vrijeme.
Нетачно и произвољно. МиГ-21 и МиГ-31 немају исте задатке.
 
Неће тај авион тако брзо да се уведе у наоружање ако се уопште уведе у наоружање у наредних 20-ак година. Лако је на папиру правити шта хоће али преточити то у праксу са поптуним каркатеристикама је још далеко од нас.
Ускочили су, и Амери и руси, прерано у неке области технке које су непознате и добили су шта су добили.
САД не зна шта ће са својим Ф22 а полако излазе на површину сви проблеми и са Ф35 који нису уопште наивни. Русија има проблема са производњом СУ35 а о Су57 нећу ни да причам, успели за колико година да их направе 30 комада а овамо и једни и други причају о авионима 6. генерације.
Далеко је то од нас још увек.
 
Рат развија технологију.

Ко ратује тај се развија, ко не ратује тај кржљави !

Знају то Амери врло добро, а Руси су то скоро спознали.

Лаж прогресивизма, глобализма и постмодернизма је да рат уназађује. Рат уназађује само губитничку цивилизацију.
 
Рат развија технологију.

Ко ратује тај се развија, ко не ратује тај кржљави !

Знају то Амери врло добро, а Руси су то скоро спознали.

Лаж прогресивизма, глобализма и постмодернизма је да рат уназађује. Рат уназађује само губитничку цивилизацију.
Потписујем ову изјаву.
Као инжењер и као заљубљеник у технику и војну технику уопште, знао сам то од малих ногу и сам WWII је донео толико технолошких новотарија да би свет, да није било њих, данас био на нивоу 50-их година прошлог века. Све је то мени заиста одлично јасно него се само питам да ли овај рат у Украјини у коме Русија учествује делимично може бити на добро руској нацији или не. На добро у смислу отрежњења и промена неких погледа.
 
Потписујем ову изјаву.
Као инжењер и као заљубљеник у технику и војну технику уопште, знао см то од малих ногу и сам WWIIје донео толико технолошких новотарија да би свет, да није било њих, данас био на нивоу 50-их година прошлог века. Све је то мени заиста пдлично јасно него се само питам да ли овај рат у Украјини у коме Русија учествује делимично може бити на добро руској нацији или не. На добро у смислу отрежњења и промена некох погледа.

Биће да је то идеја Нове РФ - ничеово "вечно враћање истог."

Дугин је опомињао Руску олош елиту, ДругоРусијане, либералне залуђенике, проистекле из структуре и номенклатуре ЦК/политбироа СССР-а, само не знам како ће се вратити идеји "ратника", када још увек имају "војнике".

Путин је дигао руке од Дугина, а зашто то тачно не зна нико, а највероватније јер реализација 4.полит.теорије није била могућа
 
Биће да је то идеја Нове РФ - ничеово "вечно враћање истог."

Дугин је опомињао Руску олош елиту, ДругоРусијане, либералне залуђенике, проистекле из структуре и номенклатуре ЦК/политбироа СССР-а, само не знам како ће се вратити идеји "ратника", када још увек имају "војнике".

Путин је дигао руке од Дугина, а зашто то тачно не зна нико, а највероватније јер реализација 4.полит.теорије није била могућа
Ја сам се, као млађи, почетком 90-их питао како једна суперсила попут САД-а може себи да дозволи да онако глупо изгуби у Вијетнаму.
Познајем неке људе који су стварно истински познаваоци од класичне технике, историје, па све до књижевности и филозофије, и рекли су ми неке ствари које су ми тек касније биле јасне: "Војска САД-а није изгубила рат у Вијетнаму. Њега су изгубили политичари. Владајућој касти у САД-у није уопште битан исход рата, ко ће да победи а ко да изгуби. Битно је да се троши опрема и наоружање и да се паре врте. Тој, назови, елити је чак можда и мања штета да изгубе рат него да добију јер овако немају никакву одговорност према народу поражене војске. Мање их кошта"
Плашим се само да та "олош елита", која је тренутно на власти у Русији не размишља исто.
 
Ја сам се, као млађи, почетком 90-их питао како једна суперсила попут САД-а може себи да дозволи да онако глупо изгуби у Вијетнаму.
Познајем неке људе који су стварно истински познаваоци од класичне технике, историје, па све до књижевности и филозофије, и рекли су ми неке ствари које су ми тек касније биле јасне: "Војска САД-а није изгубила рат у Вијетнаму. Њега су изгубили политичари. Владајућој касти у САД-у није уопште битан исход рата, ко ће да победи а ко да изгуби. Битно је да се троши опрема и наоружање и да се паре врте. Тој, назови, елити је чак можда и мања штета да изгубе рат него да добију јер овако немају никакву одговорност према народу поражене војске. Мање их кошта"
Плашим се само да та "олош елита", која је тренутно на власти у Русији не размишља исто.

Како не размишља, па ја сам још на почетку сукоба у Украјини рекао да је руска олигархија иста као и америчка, цена гаса је скакала лудачки што су Руси слабије напредовали, то су цене ишле горе. Док се није минирао северни ток

То су закономерности.

Од 1789.г. рат је нејвећи просветитељски бизнис више од 100 г.

Парафразирам најмудрију српску главу : "Фиат валута омогућава ратовање великих размера, зато је и уведен под изговором да не треба златна већ робна подлога, на срећу корпорација и на несрећу домаћина, јер такви системи штампају лако паре и када треба усмеравају их у рат - ЊКВ. Принц Филип
 
Како не размишља, па ја сам још на почетку сукоба у Украјини рекао да је руска олигархија иста као и америчка, цена гаса је скакала лудачки што су Руси слабије напредовали, то су цене ишле горе. Док се није минирао северни ток

То су закономерности.

Од 1789.г. рат је нејвећи просветитељски бизнис више од 100 г.

Парафразирам најмудрију српску главу : "Фиат валута омогућава ратовање великих размера, зато је и уведен под изговором да не треба златна већ робна подлога, на срећу корпорација и на несрећу домаћина, јер такви системи штампају лако паре и када треба усмеравају их у рат - ЊКВ. Принц Филип
Сада једно питање: Докле тако? Не може се вечито тако радити јер тиме се исцрпљује земља домаћин и може да нестнане. Опет не може се вечито ићи од земље до земље и то радити јер земље које имају потенцијал да буду "домаћини" нема превише а у некима су цивилацијске, културне...препреке сувише велике.
 
Сада једно питање: Докле тако? Не може се вечито тако радити јер тиме се исцрпљује земља домаћин и може да нестнане. Опет не може се вечито ићи од земље до земље и то радити јер земље које имају потенцијал да буду "домаћини" нема превише а у некима су цивилацијске, културне...препреке сувише велике.

Циклична теорија каже возиш индустријску револуцију, док не потрошиш њено гориво и надаш се следећој...тако укруг.

Него шта ако се не започне следећа инд.револ.,

Јер свака инд.рев. је узимање из будућности, то омогућава валута фиат, узимање новца, тј. кредита из будућности, под предпоставком да ће се кредит вратити.

Виртуелан свет од 1789.г. - позајмљује се и живи се из будућности - под претпоставком да ће постојати
 

Back
Top