Lampaska pojacala VS tranzistrorska

behemoth

Primećen član
Poruka
932
Ovim bih hteo da razresim veliku dilemu. Lampasi protiv tranzistoraca! odnosi se vise na distrorziju... lampasi imaju odlicnu dinamiku i mogucnost jakog, prirodnog zvuka i sustain-a, ali se rasipaju i produvavaju sa procesorima. jedino sa boss-ovim i digitech-ovim pedalama odlicno zvuce! ja imam procesor i na tranzistorcu zvuci super, ali na lampasu odvratno. Sta raditi? pomozite
 
Evo ovako: za rezliku od tranzistora gde se elektroni krecu kroz neki kristal(silicijum, germanijum) kod lampe (elektronske cevi) se krecu kroz mnogo redju sredinu (vakuum). Stoga je potrebno mnogo manji signal da bi lampa postala provodna. Kao posledica toga lampasi su mnogo osetljiviji na slabim signalima, imaju manje izoblicenja, ne odsecaju pikove kog jakih signala, i imaju veci napon proboja. Losa strana je osetljivost na fizicke potrese, kao i glomaznost. Naravno poznat nam je zvuk Marshall-a ili Wox-a kada se odvrne do daske pun zvuk sa dobrim susteinom i drive-om. Nemojte kombinovati savramane digitalne pedale sa starim lampasima. Koristite reverb iz pojacala, analogni wah i evenualno naku analognu pedalu( marshall, boss ili wox...).
Dakle samo LAMPASI !!!!!
 
pa jeste marshall dobar, ali zna se sta je najskuplje MESA BOOGIE!!! To nema kod nas, ja bi to da kupim kroz neko vreme, samo kintu da skupim. Ali ako ja imam lampasa , necu sigurno to pojacalo od 60 vati da odvrnem do kraja kuci?? Sta kupiti za dobar, mastan, i heavy zvuk? Marshall ili Mesu?
 
behemoth:
Ovim bih hteo da razresim veliku dilemu. Lampasi protiv tranzistoraca! odnosi se vise na distrorziju... lampasi imaju odlicnu dinamiku i mogucnost jakog, prirodnog zvuka i sustain-a, ali se rasipaju i produvavaju sa procesorima. jedino sa boss-ovim i digitech-ovim pedalama odlicno zvuce! ja imam procesor i na tranzistorcu zvuci super, ali na lampasu odvratno. Sta raditi? pomozite


Nema tu mnogo sta da se razjasnjava, ne vidim nikakvu dilemu.

NIJEDNO tranzistorsko pojacalo ne moze da se meri sa lampasima ni u kakvom smislu, vrlo jednostavno, ne mogu to sada da objasnjavam u detalje jer zahteva mnogo kucanja.

Ko ti je to rekao da se rasipa zvuk preko procesora? Reci mi samo jednu stvar, preko kog to lampasa si ti to cuo? I ovo za boss i digitech, ma daj molim te, stavi koju hoces pedalu na dobrog Fender Vibrolux-a ili Vox-a AC 30 , pa ces da cujes sta je zvukcina.

Preporuka, ako imas novca, prodaj prvo tog tranzistorca, dodaj neku lovu na to i kupi nekog solidnog lapmasa.
 
behemoth:
pa jeste marshall dobar, ali zna se sta je najskuplje MESA BOOGIE!!! To nema kod nas, ja bi to da kupim kroz neko vreme, samo kintu da skupim. Ali ako ja imam lampasa , necu sigurno to pojacalo od 60 vati da odvrnem do kraja kuci?? Sta kupiti za dobar, mastan, i heavy zvuk? Marshall ili Mesu?

Ima i skupljih od Mesa-e..........ali to je sada druga prica, ne mora skupoca da odredjuje kvalitet, ne uvek.
Zavisi od toga sta ti zelis, kakav zvuk, niko ti ne moze sa sigurnoscnu reci , kupi ovo ili ono pojacalo, to moras sam da resis, tj poneses svoju gitaru u prodavnicu i isprobas sve dok ne dodjes do resenja.
E samo treba jos para i sve ce biti super.........
 
Ja mislim da ljudi nisu dzabe izmislili izreku KOLKO PARA TOLKO MUZIKE.......mislite o tome
svirao sam na Acustic-u i dobar je Marshal-sta reci, Laney- tranzistorac ali nije los, Peavey- isto ako laney, Behringer-zaobidji, mesa boogie-kad bi ga samo vido..... a sto se tice pojacala za bas Trace Eliot - naravno
 

Back
Top