Kvar?

AgainstAllAuthority

Zainteresovan član
Poruka
176
Pozdrav svima.
Noćas sam sasvim normalno bio na internetu a kasnije igrao i wow i sve je radilo kako treba.
Jutros kad sam hteo da upalim kompjuter - Čuje se procesor kako radi i sve deluje normalno ali se ne pojavljuje slika na monitoru?
Da li to znači da je crkla ploča ili nešto drugo?
 
Pozdrav svima.
Noćas sam sasvim normalno bio na internetu a kasnije igrao i wow i sve je radilo kako treba.
Jutros kad sam hteo da upalim kompjuter - Čuje se procesor kako radi i sve deluje normalno ali se ne pojavljuje slika na monitoru?
Da li to znači da je crkla ploča ili nešto drugo?
1. ili da ukljucis monitor
2. ili da skines suncane cvike
3. a jesi li se umio i otvorio okili?
izvini, shala...ne odoleh.. :)
 
Ma znam, nego sam hteo da kažem da se čuje "uobičajen" zvuk iz kućišta kad upalim komp samo nema slike na monitoru.
Nije do monitora sigurno pošto sam sad preneo kompjuter od sestre i prikačio monitor na njega i radi bez problema.
Imam garanciju pa ću nositi u servis samo što ću tamo da čekam mesec dana dok sve "isproveravaju", pa sam mislio da neko zna možda ovako zbog čega se javlja ovaj kvar i šta može biti.
 
Ne čuje se pištanje, radi kompjuter normalno samo što nema slike na monitoru.
Zato ne verujem da je napajanje jer da je napajanje pretpostavljam da ne bi ni mogao da startuje mašinu i ništa se ne bi čulo?
Verovatno je matična. Sad kad si već pomenuo pištanje-čulo se možda u poslednja 2-3 meseca kad ujutru upalim mašinu, nešto kao "miiii (kao da cvili i to traje 2 sekunde)" ali radilo je sve normalno do jutros. A čuo sam negde da kad se čuje takvo pištanje da je to znak da se matična ploča kvari.
Inače u pitanju je MSI 770-C45 a napajanje je LC Power 600w (Ostalo Grafika 5770, Athlon X4 630, 2gb kingston ddr3)
Sutra-Prekosutra ću ga nositi u servis dok još imam garanciju.
 
mozda ti je graficka otisla, to ces najlakse saznati. Stavi u sestrin comp ( ako moze ) i pogledaj. Mada ja sam imao problema sa napajanjem kada se culo to " mii ".
 

Back
Top