Kupovina stana iz kredita VS rentiranje

Pričao sam skoro sa čovekom koji je kupio stan za ćerku koja se rodila 2008-me. Mali stan u novogradnji u Zemunu, 40-tak kvadrata. Plaća ratu banci 240 evra, a izdaje ga za 190, i planira da ga prepiše na dete kad postane punoletno, malo nakon toga će biti i otplaćena poslednja rata... za 50 evra mesečno, koliko njega košta. Nije loše.
To je uradila moja majka jos odavno s tim da je kirija pokrivala ratu... S 18 sam bio glavni baja jer sam imao svoju gajbu od za tada menih ogromnih 32m2 (naspravm "decije sobe" u stanu kod mojih). Onda sam malo dodao pa presao u 42 pa posle par godina dodao i otisao u 56 i onda umro prvi komsija pa se prosirio na 112m2 Da nije bilo tih 32 pitanje je da li bih ikada sakupuo za prvi stan...
 
Sada su lude cene kvadrata, mislim da treba sacekati godinu dve, da se vidi u kom pravcu ce se kretati trziste.
Izgleda da se aktivirao neki novi Saric ili se peru neki ozbiljni novci.
Trebalo bi i investitorima naplacivati porez i racune na nekretnine da im se vise isplati da brze prodaju
a ne da im stoji stan u oglasima po 2-3 godine, za nerealne pare.

Sto se tice Novog Beograda, mozda je nekada bio spavaonica ali sad to sigurno nije,
Novi Beograd je sada biznis centar grada, sa sadrzajima kakvim hoces, trzni centri , reke, kafici , splavovim restorani, nema sta nema,
vise ne zaostaje za Centrom, a ko radi na tamo ne mora da prelazi mostove svaki dan u spicu , a to je +.

Kvalitetne novogradnje ima A Blok, Savada, west65, ima i neka kasarna u Zemunu gde prave naselje,
zida se nesto i iza Airport Citija
evo i preko puta Merkatora napravili 3 zgrade ove godine, cena kvadrata sitnica 2300+.

Kod Tasa Central Garden se rasprodao, a kvadrat oko 2500.

Takva su vremena dosla da je tesko naci parking mesto u bilo kom delu grada, treba ukalkulisati i kupovinu
parking - garaznog mesta u te racunice sa kreditom i stanom.

Znaš kako je... Ako se stalno čeka godinu-dve šta će biti pa se posle čeka još godinu-dve šta će biti i onda godinu dve da vidimo kako će biti... Još 5 godina ćeš plaćati kiriju umesto da si bio svoj na svome...
 
Znaš kako je... Ako se stalno čeka godinu-dve šta će biti pa se posle čeka još godinu-dve šta će biti i onda godinu dve da vidimo kako će biti... Još 5 godina ćeš plaćati kiriju umesto da si bio svoj na svome...
Slazem se , ali sad su skroz nerealne cene.
mesecna rata za kredit bila bi veca od kirije za stan, cini mi se.

Mada sta znam, nikada nisam bio u kiriji.
Inace ,slicna prica kao tvoja. ali imam jos koju godinu kredita, sitno.
Stim da sam ja kupio i garazno mesto, na srecu.
 
Slazem se , ali sad su skroz nerealne cene.
mesecna rata za kredit bila bi veca od kirije za stan, cini mi se.

Mada sta znam, nikada nisam bio u kiriji.
Inace ,slicna prica kao tvoja. ali imam jos koju godinu kredita, sitno.
Stim da sam ja kupio i garazno mesto, na srecu.

A šta je realna cena? Realnu cenu određuje tržište. S promenom cena na tržiđtu menjaju se i cena kirija... Ako cene idu gore generačno i cene kirija idu gore. U BG uvek nedostaje određen broj stambenih jedinica...
Kupio sam nedavno garažu blizu stana. Posle 6 godina traženja. Pre 5 godina mogao sam da kupim u svoj zgradi i isam jer "cena nije bila realna". Prodala se ya 3 dana i od tada nisa mogao da nađem ništa u delu koji me zanimao. Kada se ova pojavila, bila je nijansu jeftinija od prethodne... I dalje mislim da je cena nerealna ali znam da bi bila rodata u roku od 2-3 dana da je ja više srećom nego pameću nisam "ugrabio". Cena m2 garaže mi je maltena kao cena m2 stana u zgradi u kojoj se nalazi. E sada to što to nije realno... Kupaca ima...
 
Garaza svakako nema dovoljno, tako da je to druga stvar.

Realna cena bi trebala da bude kada se saberu sve kirije za 20 godina rentiranja, tako nesto.

A realna cena mozda ne bude vise nikada , ako se nastavi ovo pranje para.
Skuplji kvadrat u Beogradu nego u Minhenu sa nasim standardom.
 
Garaza svakako nema dovoljno, tako da je to druga stvar.

Realna cena bi trebala da bude kada se saberu sve kirije za 20 godina rentiranja, tako nesto.

A realna cena mozda ne bude vise nikada , ako se nastavi ovo pranje para.
Skuplji kvadrat u Beogradu nego u Minhenu sa nasim standardom.

Zato trebaju ljudi pod hitno da rade nešto na poboljšanju standarda.
 

Back
Top