Boris Grušenko
Buduća legenda
- Poruka
- 26.596
Kumovska SNS veza fotografa pretvorila u milijardera?
Privrednik Dejan Janković Bagdala iz Leskovca, koji je venčani kum gradonačelnika Gorana Cvetanovića, od 2011. godine do danas, prema pisanju portala Rešetka.rs, povezuje se čak sa osam firmi, a prethodno je bio fotograf. Sve firme vrte se oko članova njegove najuže porodice, a Jankovićima od kako je kum gradonačelnik - odlično ide.

- Samo u poslednjih godinu i po dana, u ruke firmi članova njegove porodice došla je naplata parkiranja, imovina nekadašnjeg industrijskog giganta i 17.000 kvadrata prostora "Lemind proletera", a izdate su mu i dozvole za zidanje nekoliko stambenih zgrada - prenosi Rešetka.rs.
Goran Cvetanović FOTO: Printscreen
Preko grada Leskovca, u poslednje tri godine, dobija i četiri tendera u vrednosti od skoro pola miliona evra, a jedan od njih je bio i izgradnja obilaznice oko groblja u Leskovcu. Uz to, njegova sada već bivša supruga Danijela, piše u tekstu, godinama je bila lična sekretarica gradonačelnika Cvetanovića.
Tajna njegovog uspeha nije on, već su to članovi njegove najuže porodice, a sve je skromno krenulo 1990. godine kada je supruga podigla kredit kako bi otvorili fotografsku radnju Bagdala - preduzeće za fotografsku delatnost Bagdala DOO Leskovac koja se vodila na Jankovićevog oca. Ona je ugašena 2010. godine, kada prestaje njegova fotografska karijera i kako to biva, uz pomoć tašte kupuje štampariju "Napredak".
Kako navodi portal, koji je do detalja opisao "Razvojni put leskovačkog Bagdale" u međuvremenu se razvodi, ženi Marijom i venčava ih Cvetanović, a firme samo niču i menjaju se.
Goran Cvetanović i Dejan Janković Bagdala FOTO: Rešetka.rs
- Prvo Bagdalino poslovanje koje se u medijima direktno povezuje sa gradonačelnikom Cvetanovićem jeste unosan posao naplate parkiranja kada je firma "Parking i garaže d.o.o Leskovac", koja je osnovana 20. januara 2020. godine a u vlasništvu Jankovićeve ćerke Ane Janković, kupila "Metroparking jug d.o.o."za 100.000 evra. Gradski većnici su podržali odluku da ovo preduzeće u narednih 13 godina obavlja komunalne delatnosti održavanja javnih prostora za parkiranje i stacionarni saobraćaj na teritoriji grada. Zakonski zastupnik i direktor preduzeća je Nina Simonović, ćerka Dejana Jankovića Bagdale i kumče gradonačelnika Leskovca Gorana Cvetanovića - iznosi podatak Rešetka.rs.
Sedište firme se nalazi na adresi Svetozara Markovića 60, a izdvojeno mesto je Tome Kostića 1 gde su i sedišta Bagdalinih preduzeća "Bagdala Profesionala" i "Bagdale Investa" sa adresom Tome Kostića 2.
Od ukupno osam preduzeća, trenutno su aktivna četiri.
U tekstu se na kraju zaključuje da dolaskom Srpske napredne stranke i Gorana Cvetanovića na vlast u Leskovcu, Bagdala se pojavljuje sa nekoliko ljudi kao finansijer stranke i "dobrotvor".
***********************************************
Dok Leskovac ima jedan od najnižih proseka primanja u Srbiji tzv. gradonačelnika Cvetanovića zanima isključivo dobrobit kumova.
Da li bi protesti protiv kumokratije u Srbiji morali da počnu upravo u Leskovcu?