Kuhinje

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
116.164
Posto inace planiram da kompletno renoviram kuhinju ovde mozemo da pricamo generalno o kuhinjama i idejama.

Da li imate neke predloge, sugestije ili napomene kad se rade kuhinje?

Sta treba da se obavezno stavi.
Sta izbegavati.

Kolika je prakticnost ugaonih delova..itd itdd.

koje materijale za frontove i ploce koristiti.

ugradni ili klasicni uredjaji?
 
Ugaoni elementi - nefunkcionalni

Ugradna ploča šporeta, rerna ugradna visoko( visina ramena) zbog preglednosti i održavanja.
Sudomašina bez ugradnje ali u sklopu elemenata sa radnom pločom preko mašine.
Meni se ovako pokazalo funkcionalno.
.
 
Sada treba da napišeš kakve su ti namere, namene, prioriteti i sitna zadovoljstva. :D

Ako voliš hladna pića i ića u većim količinama onda ćeš ugraditi veći frižider, a možda i friz (led, sladoledi svašta nešto zamrznuto za hladne koktele), a time i neki prilagodljiv šank.
Ako više voliš tople delikatese koje sam spremaš možda ti treba bolja rerna, veća radna površina.
Ako voliš kafe, možda je tu i neki dobar aparat za kafu.

Neko voli fioke, neko otvorene, a neko zatvorene police.
Visoki sjaj ili mat... drvo ili veštački materijali... Pleh od rerne u mašinu za suđe ili mašina za manje osoba...

...
 
Posto inace planiram da kompletno renoviram kuhinju ovde mozemo da pricamo generalno o kuhinjama i idejama.

Da li imate neke predloge, sugestije ili napomene kad se rade kuhinje?

Sta treba da se obavezno stavi.
Sta izbegavati.

Kolika je prakticnost ugaonih delova..itd itdd.

koje materijale za frontove i ploce koristiti.

ugradni ili klasicni uredjaji?
Ovo je pre tri godine što sam radio, sad je verovatno skuplje.

kuhinja.JPG
 
Ugaoni elementi - nefunkcionalni

Ugradna ploča šporeta, rerna ugradna visoko( visina ramena) zbog preglednosti i održavanja.
Sudomašina bez ugradnje ali u sklopu elemenata sa radnom pločom preko mašine.
Meni se ovako pokazalo funkcionalno.
.
Zbog rerni koje su ugrađene visoko manje se djece rađa.
Prije se žena naguzzi da okrene tepsiju sa pitom, čojk pogleda, ugleda...
Jok to!
 
Posto inace planiram da kompletno renoviram kuhinju ovde mozemo da pricamo generalno o kuhinjama i idejama.

Da li imate neke predloge, sugestije ili napomene kad se rade kuhinje?

Sta treba da se obavezno stavi.
Sta izbegavati.

Kolika je prakticnost ugaonih delova..itd itdd.

koje materijale za frontove i ploce koristiti.

ugradni ili klasicni uredjaji?
Inače obavezno stavi ugradne utičnice ili u ploču ili gore u elemente, uvek trebaju a ljudi zaborave. LED osvetljenje svakako jer zaista pomaže. Medijapan je lakši za održavanje ali nemoj onaj baš gloss zbog otisaka prstiju.


Svakako ugradni elementi. Ne znam što se razmišljaš uopšte.

E da. Indukciona ploča je must po meni.
 
Poslednja izmena:
mislio sam da napravim jedan red ispod visecih elemenata kao policu ali su mi rekli da je neprakticno, da se masti i prlja i da treba stalno da se cisti.
da li bi staklena vrata resila taj problem ili je bolje ici iz jednog dela bez tih polica.

i jos me nesto zanima..posto hocu da idem do plafona jel je bolje ici viseci deo iz jednog dela ili iz dva?..plafon je klasicne visine mislim oko 2.5 metara mozda 3..nsu visoki plafoni.
cak sam video da neki gornji nivo visecih elemenata ako je iz dva dela produizavaju do sirine radne ploce tako da je i dublji.
 
Poslednja izmena:
Dva dela. Praktičnije je za otvaranje, a ima više mesta za odlaganje. Ja sam ona "pametnica" koja je uradila i staklo i visoki sjaj i sjajne drške. Pa ne moram da pipnem, sam moj pogled ostavi otisak. :roll:

Ideja da je gornji dubok kao ploča? Paaaa nisam sigurna kako bi to vizuelno izgledalo i koliko si visok jer bez obzira koliko je blizu plafona opet možeš glavom da kačiš, posebno ako se popneš na prste nešto drugo da dohvatiš.
 
I pločice su mi visoki sjaj. Luda žena, to je sve što ću reći na ovu temu! :roll:

Da, mada pola njih koji su stavili ploču su istu menjali za par godina. Nije da mi se ne sviđa ali volim praktičnost.
 
Ugaoni elementi - nefunkcionalni

Ugradna ploča šporeta, rerna ugradna visoko( visina ramena) zbog preglednosti i održavanja.
Sudomašina bez ugradnje ali u sklopu elemenata sa radnom pločom preko mašine.
Meni se ovako pokazalo funkcionalno.
.
tako sam i ja nesto razmisljao.
da sudomasina ne bude ugradna nego da ostavim prostor da je uguram.
ni frizider necu ugradan..vec znam koji cu..naslednik nova generacija postojeceg koji imam i koji se sjajno pokazao :D

a sporet ce biti ugradan i to samo dve ringle ne treba mi vise :D
a i rerna
 
Da, i sama dubina elemenata zavisi i od veličine kuhinje tj. da li i vizuelno smanjuje prostor ili ne.

Meni je sve ugradno. Radna površina mi je ispod šanka, a ispod radne ugradni zamrzivač. Mada, mali je prostor pa sam morala sve uklopim kao Lego kocke.
Kada imaš dovoljno prostora možeš da se raspištoljiš i pustiš mašti na volju.
 
Da, i sama dubina elemenata zavisi i od veličine kuhinje tj. da li i vizuelno smanjuje prostor ili ne.

Meni je sve ugradno. Radna površina mi je ispod šanka, a ispod radne ugradni zamrzivač. Mada, mali je prostor pa sam morala sve uklopim kao Lego kocke.
Kada imaš dovoljno prostora možeš da se raspištoljiš i pustiš mašti na volju.
bice dosta prostora
ugaona, neka 2.5 metra u jednom i 4 u drugom smeru
 
ni frizider necu ugradan..
Ni mi nismo ugrađivali frižider, zaseban je, malo izdvojen, iznad smo napravili viseći deo gde čuvam začine.
Nisam videla ugradnu ravnu ploču sa dve ringle, nisam ni zagledala, ali bih ti preporučila sa 4 ringle, kada već kupuješ.
Možda ti sada ne treba a trebaće ti.
 

Back
Top