Ксалол, вертиго ?

KraNp

Veoma poznat
Poruka
10.442
Знам од раније, пошто сам годинама на антидепресивима и анксиолитицима да ми се од њих поремети центар за равнотежу и заносим се, 'оћу да паднем. А ако престанем да пијем лек, лоше ћу се осећати. Како да анулирам дејство тих лекова у погледу центра за равнотежу ?
 
jel si probao xanax iz uvoza umesto ksalola? to je kao isto ali i nije baš isto
У животу још само нисам пио отров од шкорпије ! Нема лека који нисам испробао за депресију. Морам се скинути са њих једно два, три месеца и трпети тешку нервозу да ми се мало крв очисти од њих.
 
Ne mora da znaci da vertigo dolazi od lekova, ali ako je i tako postoje vezbe koje stvarno pomognu,
a vezbas dnevno 5-10 minuta. Meni je to pomoglo. Vrtoglavica dolazi i od poremecenog centra
za ravnotezu ( uho), ali mi je lekar objasnio da to mogu samo vezbama da resim ( pokazao mi je vezbe)
i tako je i bilo.
Evo ti dva youtube klipa, meni su pomogle vezbe sa drugog klipa ( klip na engelskom),
ali sam koristila i tenisku lopticu tako sto bih sedela i lopticu prebacivala iz jedne ruke u drugu,
a pri tome ochima pratila kako se loptica krece. Videces u drugom klipu kako kolutanje ochima
stvarno pomaze.

 
Vrlo je moguce da ta vrtoglavica kod tebe je psiho-somatskog porekla i da nema nikakve veze sa lekovima i nus pojavama , recimo vrlo cesto osobe koje pate od anksioznog,panicnog poremecaja i agorafobije se zale upravo na vrtoglavicu, nesvesticu i osecaj kao da ce se srusiti negde (a naravno niko se nigde nije srusio jer osecaj je uglavnom lazan i produkt sopstvenih misli i cisto subjektivan osecaj, ono kad se njihov sopstveni um malo poigrava sa njima).

Inace jel si razmisljao mozda da se skines sa tih lekova u nekom momentu jer i ti lekovi nisu bas predvidjeni kao trajno resenje i da se uzimaju vecito (jer zapravo nista sustinski ne resavaju vec samo zamaskiraju simptome) vec su vise kao neko privremeno resenje i neko pomocno sredstvo , ono uzimaju se neko vreme dok se malo ne stabilizujes i ne zaboravis na simptome a onda u nekom momentu kad vidis da su lekovi odradili svoje i da se osecas normalno, stabilno postepeno se skidas sa njih i pokusavas da resis sam uzrok problema a eventualno mozes i da nadjes neku prirodnu alternativu tim lekovima , ima jako puno bilja koje imaju opustajuce dejstvo i blagotvorno uticu na nervni sistem.
 
Za vrtoglavicu i centar za ravnotezu,vec dugo pijem Cinedil.Pola tablete ujutru,a pola uvece.posto se krecem sa stakama,pogled mi je stalno upern u zemlju i to mi pravi problem,t.j. taj polozaj vrata,povecavaju mi se bolovi i pocinje vrtoglavica.Od kad pijem Cinedil,nemam tih problema.Ipak se posavetuj sa specijalistom,jer nije svima isti uzrok vrtoglavice.
 
Za vrtoglavicu i centar za ravnotezu,vec dugo pijem Cinedil.Pola tablete ujutru,a pola uvece.posto se krecem sa stakama,pogled mi je stalno upern u zemlju i to mi pravi problem,t.j. taj polozaj vrata,povecavaju mi se bolovi i pocinje vrtoglavica.Od kad pijem Cinedil,nemam tih problema.Ipak se posavetuj sa specijalistom,jer nije svima isti uzrok vrtoglavice.
Pa to je dok hodas, ali kad sedis mozes to da korigujes ovim vezbama.
Ti ( ako se ne varam) uzimas silne lekove, gledaj da izbacis ono sto mozes
da korigujes vezbama. Sada sam pogledala ( nisam nikda ni cula za taj lek
jer mi je i internista i ovaj otorino lekar rekao da lekovi za vertigo ne postoje ili
barem nisu za "moj slucaj") i videla:

  • Neuobičajeni pokreti, uključujući drhtanje i drmanje ruku i prstiju, uvrtanje tela, otežan hod („teške noge“) i mišićna ukočenost
  • Ž
Ti i tako imas problema sa hodom i misicima.
 
У животу још само нисам пио отров од шкорпије ! Нема лека који нисам испробао за депресију. Морам се скинути са њих једно два, три месеца и трпети тешку нервозу да ми се мало крв очисти од њих.
Odakle ti da je to otrov skorpije.Otrov skorpije je vidatox i eskozul
 
Pa to je dok hodas, ali kad sedis mozes to da korigujes ovim vezbama.
Ti ( ako se ne varam) uzimas silne lekove, gledaj da izbacis ono sto mozes
da korigujes vezbama. Sada sam pogledala ( nisam nikda ni cula za taj lek
jer mi je i internista i ovaj otorino lekar rekao da lekovi za vertigo ne postoje ili
barem nisu za "moj slucaj") i videla:

  • Neuobičajeni pokreti, uključujući drhtanje i drmanje ruku i prstiju, uvrtanje tela, otežan hod („teške noge“) i mišićna ukočenost
  • Ž
Ti i tako imas problema sa hodom i misicima.
Postoje i skoro su domaci."Made in Skopje"neka se samo raspita za Cinedil i apotekar ce joj sve objasniti.Inace meni ga je prepisao specijalista za uho,grlo i nos.Koji je pose dosta vremena lecenja od migrene,ustanovio da to uopste nije migrena,vec ukljetenje nekog vratnog prsljena koji izaziva vrtoglavicu.Zato sam i napisao uz dogovor sa specijalistom,jer nije svima isti uzrok vrtoglavice.Lek se sasvim dobar i ne postoji mogucnost zavisnosti od njega.
 
Postoje i skoro su domaci."Made in Skopje"neka se samo raspita za Cinedil i apotekar ce joj sve objasniti.Inace meni ga je prepisao specijalista za uho,grlo i nos.Koji je pose dosta vremena lecenja od migrene,ustanovio da to uopste nije migrena,vec ukljetenje nekog vratnog prsljena koji izaziva vrtoglavicu.Zato sam i napisao uz dogovor sa specijalistom,jer nije svima isti uzrok vrtoglavice.Lek se sasvim dobar i ne postoji mogucnost zavisnosti od njega.
Ma ne radi se o zavisnosti nego sam htela da kazem da uzimas mnogo lekova na dnevnoj bazi
a to sve ide na jetru, bubrege pa izbegavaj da uzimas nesto sto ti bas i nije potrebno.
 
Ma ne radi se o zavisnosti nego sam htela da kazem da uzimas mnogo lekova na dnevnoj bazi
a to sve ide na jetru, bubrege pa izbegavaj da uzimas nesto sto ti bas i nije potrebno.
Bi ja izbegavao da ne moram.Ako nesto preskocim,jedan dan,sve me stigne sto ne treba,a posle ne mogu da pododjem 15 dana bar.Ne vredi ovi lekovi sto su mi prepisani za vrtoglavicu,srce i boleove,kako kazu lekari,"To su ti dozivotni pratioci".
 
Знам од раније, пошто сам годинама на антидепресивима и анксиолитицима да ми се од њих поремети центар за равнотежу и заносим се, 'оћу да паднем. А ако престанем да пијем лек, лоше ћу се осећати. Како да анулирам дејство тих лекова у погледу центра за равнотежу ?

Draga, u pitanju je stres.
 

Back
Top