Krstenje i post

Poruka
8.529
kada sam pitao svestenika pravoslavnog zasto se ne krstava i ne vencava za vreme posta odg je da je to zato sto ljudi to prave mrsno i ne pridrzavaju se posta.. znaci da je cin krstenja ogranicen????


E sad da ne otvaram novu, temu da li je taj post uopste ispravan jer u Bibliji pise: da ko ne jede cini mene radi i ko jede cini jer meni zahvaljuje...ne znam tacno ali u tom smislu da je sve jedno ali da treba i da se posti kada se ima potreba za tim ne?
 
kada sam pitao svestenika pravoslavnog zasto se ne krstava i ne vencava za vreme posta odg je da je to zato sto ljudi to prave mrsno i ne pridrzavaju se posta.. znaci da je cin krstenja ogranicen????

не знам ког свештеника си питао и шта ти је тачни рекао, али за Свету Тајну Крштења знам да се у случају преке потребе може примити чак и на Велики Петак. то је тајна којом се човек поново рађа- рађајући се за вечни живот, и том тајном се уводимо у Цркву као брод спасења. зато је за крштење свако време- право време!
с обзиром на значај самог чина- обично се људи/деца крсте недељом или на неки празник, али у случају потребе могу и било којим другим даном. дакле, чин крштења није ограничен!
што се тиче венчања, то је друга прича.
 
kada sam pitao svestenika pravoslavnog zasto se ne krstava i ne vencava za vreme posta odg je da je to zato sto ljudi to prave mrsno i ne pridrzavaju se posta.. znaci da je cin krstenja ogranicen????


E sad da ne otvaram novu, temu da li je taj post uopste ispravan jer u Bibliji pise: da ko ne jede cini mene radi i ko jede cini jer meni zahvaljuje...ne znam tacno ali u tom smislu da je sve jedno ali da treba i da se posti kada se ima potreba za tim ne?
2qx3hag.jpg
 

Back
Top