Krstarica 777

moze se podeliti i ovako: na dva mesta po 50 kom, onda po 5 novcica prebacujemo iz jedne gomile u drugu (kao i sa onim resenjem od ranije, samo krace) dok ne dobijemo podelu - po 5 "pisma" na obe strane! To bi znacilo da se "prebacivanje" uradi samo 10 puta najvise! Moze tako? Ne mogu da nastavim ono resenje, ne secam ga se! :):):)
 
ali...tako ces dobiti iste dve polovine kao sto si ih i podelio na pocetku, samo sto ce leva postati desna a desna ce postati leva?
kako znas ako si imao npr, 7 pisama u jednoj gomili i u drugoj 3 pisma, prebacujes po pet ili po jedan novcic, sad znaci na prvoj ces onda imati 3 a na drugoj 7 ... ? kako znas koliko puta da prebacujes, da ti se u jednom trenutku desi da imas 5 i 5?
ima mnogo jednostavnije i krace resenje ;)

da te podsetim tvoje prosle ideje...
izdvojio si 2x5 ... tj. 10 novcica... medjutim problem je sto si ti rekao ONIH deset...misleci na onih deset koji su pisma...medjutim ne mozes da znas kojih deset kad ti imas povez preko ociju...
medjutim tacno je da moras da izdvojis novcice...(posto smo sami na ladji, evo ovako nasamo ti mogu potvrditi tacan korak :lol: :lol: :lol: )
sad dopuni sta treba da radis... :)
 
ovo nije fer-plej :( :angry: :(

objasnicu resenje koje je ponudjeno...nije inace toliko objasnjeno na tom linku...
daklem...
90glava + 10 pisama
uzmes i okrenes sve novcice (sad je 10 glava)
onda shvatis da ne mora biti jednak broj novcica na 2 strane, nego samo jednak broj pisama, pa lepo uzmes i odvojis 10 novcica na jednu stranu.
uzmimo slucaj da se u tih 10 novcica nalazi 1 glava i 9 pisama, a u 90 novcica se onda nalazi 9 glava i 81 pismo ... posto nama treba isti broj pisama, onda znaci treba okrenuti ponovo sve novcice na gomili od 90 ... i bice 9 pisama i 81 glava ...

uvek ce biti tacno, i ako u tih izdvojenih ima tacno 10pisama, ili tacno 10 glava (tj, onda potpuno nema pisama...)
nadam se da sad shvatas...
 
ah...gladna sam :lol:

no, slusaj sta bi sa introm ...
u pola noci, u kuhinju, banu zastrasujuci lik i prozbori dubokim ali drhtavim glasom u tmini: "skuvaj mi solju caja, brzo!"
i intra kako pospan tako i u cudu to ucini, mada bi mu sumnjivo sto ovaj cudak govori tako sporo i glasno. Osoba popi caj, i ocuta koji minut...pa kaza: "sada mi dodaj i tu pogacu!", i pokaza na sto.
intra ga poslusa, ali tada posumnja da citav ovaj dogadjaj samo sanja...
intra ga upita: "zasto toliko dugo razmisljas pri svakom glasu sto izgovaras, i zasto si tako buchan????" dok ovaj zavrsi sa svojom nocnom zakuskom...
no, ovaj ga upita: "a sta ti mislis zasto??" dok pokaza svoj ruzni oblik lica na sjaju!
"ma ja sanjam ovo!" , i intra naglo otvori oci i shvati da je ipak ovo bio ruzan san...

(a da li? :) )
sta ima to tako cudno u ovoj prici??? postoji stvar koja pricu cini potpuno drugacijom od ostalih. cak i sam kraj, koji upravo tipkam ima tu osobinu. koju? :D :D :D
 
Zbunjujuca prica, nema sta... Je l' svetlo u kuhinji bio upaljeno ili ne? Lik se javlja iz tmine, kako onda moze da vidi pogacu na stolu? Kako Intra njega ne vidi do samog kraja? Gde su Malisa i Velisa da zastite Intru? Gde su Japanci? :)
 
oci su se navikle na mrak...? ladja je spavala osim cudnog lika i intre
mozda je to bio neko sa nase ladje?
mozda je intra sanjao ono sto je video?
u kuhinji nije bilo svetlo, ali sjaj mesecine se nazirao :mrgreen:
a mozda je i ... ? :D

obratite paznju na sve elemente u prici i na poslednji napisan deo :D
 
ah...gladna sam

no, slusaj sta bi sa introm ...
u pola noci, u kuhinju, banu zastrasujuci lik i prozbori dubokim ali drhtavim glasom u tmini: "skuvaj mi solju caja, brzo!"
i intra kako pospan tako i u cudu to ucini, mada bi mu sumnjivo sto ovaj cudak govori tako sporo i glasno. Osoba popi caj, i ocuta koji minut...pa kaza: "sada mi dodaj i tu pogacu!", i pokaza na sto.
intra ga poslusa, ali tada posumnja da citav ovaj dogadjaj samo sanja...
intra ga upita: "zasto toliko dugo razmisljas pri svakom glasu sto izgovaras, i zasto si tako buchan????" dok ovaj zavrsi sa svojom nocnom zakuskom...
no, ovaj ga upita: "a sta ti mislis zasto??" dok pokaza svoj ruzni oblik lica na sjaju!
"ma ja sanjam ovo!" , i intra naglo otvori oci i shvati da je ipak ovo bio ruzan san...(a da li? )
sta ima to tako cudno u ovoj prici??? postoji stvar koja pricu cini potpuno drugacijom od ostalih. cak i sam kraj, koji upravo tipkam ima tu osobinu. koju?

Ipak je sanjao ili nije?
 
Posto smo na otvorenom moru, niko nije mogao da dodje na brod (koliko god chudan bio) pa je zato Intra sigurno sanjao ovo! Zar ne :):) Mozemo li to da potvrdimo kao chinjenicu? Ako nije onda je bio prisutan onaj ko je sve ovo video i napisao :)
 
intra je meni ovo ispricao u cudu dan posle ;)
da li je sanjao ili je to bio neko sa ladje u sred noci?
elem, da li je ovo zaista cudno u celoj prici???
sta je zacudilo intru? (ponovo predlazem da pogledate najvaznije detalje u prici ;) )
sta je ono sto je oznacilo celu ovu pricu jednom osobinom kao sto je napisano u prici? :)
 

Back
Top