Krivični postupak

Poruka
4
Ako je nešto pronadjeno kod mene za šta je zaprećena maksimalna kazna do pet godina a to nije moje i dokazano je na sto načina da nije moje a ja znam čije je ali iz svojih razloga neću da kažem pa onda sud tereti da je moje iako je dokazano da nije da li može da se traži preimenovanje tog člana da su ti predmeti moji u neki član gde mogu da me terete za prikrivanje tuđeg krivičnog dela.
 
Samo ti cuti i iz svojih razloga prikrivaj drugoga pa ces robijati za njega.Ti sam proceni sta ti je bolje:da "sviras klavir" ili da priznas da si nevin.A i u tom drugom slucaju bi bio verovatno optuzen za saucesnistvo.

eee Bojovicu familijo mafijaska.Vecito smo najgori od sve dece!
 
Dovoljno je dokazati na jedan nacin da nije tvoje.
Posle postavljanja tuzbe, samo ako dodju do novih dokaza moze da se trazi menjanje optuznice.Ako ne dodju, onda nema menjanja.
Malo je nejasno to sto kazes, jer sud moze da te pita cije je, a ako neces da kazes, sleduje ti kazna nepostovanja suda, ali ne i kazna posedovanja neposedovanog objekta.
Moze da se prosiri optuznica za saradnistvo ili cak i kriminalno udruzivanje (malo teze).

U praksi sve zavisi od sudije.Ovo je bila teorija.

Zanimljivo pitanje je ovo oko saucesnistva.Jer ako ne znaju ko je vlasnik, ne mogu da podignu optuzbu za vlasnika a tebe kao saucesnika.
Ekvivalentno je, nadjes kilo marihuane na livadi, pitas cija je, vidis dedica i baba, kazes, ajd u zatvor ako ne kazete cija je.Ako ti ne znas cija je, ne mozes ni babu ni dedu u zatvor.
Mora drugi proces, za potpomaganje u vrsenju krivicnog ili prekrsajnog dela.A to mozda nije tesko.
Ovo adhoc misljenje, za pravu pravnu pomoc moras sam da sednes i protumacis zakone, a onda nadjes dobrog advokata (ne vredi samo jedno od ova dva).
 
Da li ko zna i da li je zakonom određeno koliko dugo može da traje sudski proces od prvog glavog pretresa pa do prvostepene presude,meni već 5 godina i šesta traje sudski proces i promenilo se pet sudija i ni u nagoveštaju se ne vidi kraj toj agoniji pa me interesuje da li je zakonski ograničeno koliko proces može da traje od prvog suđenja pa do donošenja prve presude na Osnovnom sudu gde su zaprećene kazne najviše do pet godina zatvora.
 
Ocigledno ti imas problem druge vrste.
Kada kazes dokazano na sto nacina............
Da je tako kao sto tvrdis, proces bi odavno bio zavrsen.
Doduse trebao bi biti zavrsen i bez da je dokazano, te ocigledno tu postoji jos nesto.
kako sma shvatio optuznica je podignuta kao da si ti vlasnik toga.
Da si dokazao da nisi ne bi se to toliko vuklo po sudu.
Mada ocigledno ni tuzilac nije dokazao da jesi vlasnik, cim se toliko oteze.

Ne razumem smao., zbog cega bi sam sebi skakao u usta i izlagao se nepostovanju suda, pricom kako NECES da kazes cije je, umesto da prosot kazes NE ZNAM,ODJEDNOM SE TU STVORILO?
 
Još davne 1997. sam odgovarao za falsifikat iz tadašnjeg člana 233. i odležao 8 meseci zatvora 2000.To je očeva štamparija još od osamdeset i neke godine pa kada je otišao u pentiju 1998. samo je fiktivno preveo na mene a nastavio je i dalje da radi sa njom sve do 2004. kada je konačno odjavio.Ja sam u ovom selu od Čačka crna ovca vezana za falsifikate pa su mi do sada jedno pet puta upadali po 20-30 inspektora od jutra do sutra i nikad nisu pronašli ništa pa kad jadni ne znaju šta će uzmu mi kompjuter najmoderniji sa svim mogućim papirima i računima od ovlašćene firme za računare i zbog nelegalnog Windowsa koji mi je ta firma i ugradila ne rekavši mi da to treba da doplatim i ne stavivši na račun daju mi tri meseca zatvora uslovno na godinu dana i nikad mi nisu vratili taj kompjuter a za "Sablju" 2003. došli su bez naloga,izvršili pretres,opet ništa nisu pronašli,oduzeli mi dokumenta,uzeli fiksni broj i stavili me u kućni pritvor da kad god me pozovu u 24 časa dnevno moram se stvoriti u policiji inače će smatrati da sam u bekstvu i raspisati poternicu pa sam tako pet-šest puta za petnaestak dana odlazio na "informativne razgovore" po ceo dan a prvi put kada sam posle petnaestodnevne torture psihičke i fizičke završio u bolnici izveli su me iz bolnice,strpali u zatvor u sobičak sa osam kreveta na sprat (4+4) a nas trinaest u sobi i tako sam proveo dva i po meseca dok nisam došao do istražnog sudije da dam izjavu i da me pusti da se branim sa slobode jer to do tada se računalo kao policijski pritvor.Onda sam se 10 godina vukaop po sudu i imao 27 suđenja gde sam oslobođen od Osnovnog suda pa se tužilac žalio Apelacionom gde sam takođe oslobođen i na sve to je nastupila apsolutna zastarelost pa su sad tuženi Prvom Osnovnom u Beogradu za držanje u pritvoru i sudske troškove a i od toga će biti izgleda "ne lipši magarče do zelene trave" samo mi bezveze uzeše 40 000 dinara takse da bi uopšte zakazali nekakvo ročište.Naime,da se vratim na ovo glavno sa čim sad imam problem a ovo predhodno sam morao Vam napisati da bi ste imali u uvid kakvo ponašanje kakav stav i ponašanje ta policija i sudovi čačanski imaju lično prema meni.4.9.2008.nalazio sam se u vikendici već petnaestak-dvadeset dana udaljene 20 kilometara u planini,došao sam kući taksijem,samo svirnuo iz auta da mi ta nevenčana žena sa kojom sam bio u svađi izvede dete na ulicu da odem sa ovim taksistom da mu kupim nešto za školu pošto je počela školska godina.Sa njom ništa nisam razgovarao već sam uzeo dete i rekao da ću brzo doći.To je bilo usred bela dana u centru grada oko 13 časova 2 crna BMW,beogradska,zatamnjena i džip najveći takođe takav crni,zatamnjen opkolili su taj taksi sa tri strane i poiskakalo je njih 15-20 s fantomkama i oružjem,kamerom televizijskom,bacili su me pred stotinu prolaznika na asfalt sa tolicnim detetom koje je vrištalo i plakalo a taksista dva dana nije išao na posao od šoka.U isto vreme koordiniranoj akcijom dva crna zatamnjena Audija su uleteli ispred moje kuće u gradu gde je bila ta nevenčana supruga sa drugim detetom u dvorištu i nju su pretresli i držali u dvorištu do 8-9 uveče kada su otišli-ona nije mogla sa mnom nikako ni da se sretne,ni da me vidi,ni da mi nešto kaže za tih 7-8 sati pretresa u mojoj kući ,radionici,dvorištu,prostorijama raznoraznim,...Opet nisu pronašli ništa već jednu praznu paklicu cigareta iz koje je ispao USB fleš i neka dva mala metalna limčića sa brojem 1000 naopačke.To je bilo u regalu sa garderobom ,ništa sakriveno,na najvišoj polici da ne bi deca dohvatila ja sam se začudio odakle to tu misleći da su mi oni to podturili.Tražio sam da se to slika,da se uzmu moji otisci sa toga ako uopšte na tome stoje što oni nisu učinili rekavši da su oni to svi preispipavali pa da nema svrhe uzimati otiske .Odmah su te USB fleš memorije utačinjali u moj računar i kostatovali da to ne može da se otvori u mom računaru pošto imam besplatan program Linux (već sam platio školu sa Windows-om) pa su odneli taj računar,fleš memorije i ta dva limčića i niko me nije privodio i nikakvu izjavu nisam davao.Tek posle nekih dva meseca pozvali su me iz MUP-a onako neobavezno da u toku dana svratim da mi vrate računar,nekih 30-40 diskova na kojima je bila neka muzika,neki filmovi i ja sam otišao.Vratili su mi to sve i pokazali mi fotokopiju u boji umanjene novčanice od 1000 CHF sa lica i ledja,još neke gluposti,neke blanko obrasce ne popunjene,ne izpečaćene stranih država i rekli da se to nalazilo na fleš memoriji i da će to da predaju tužilaštvu i odkud znam istražnom sudiji.Ja sam bio malo pod "gasom" bez advokata,tužilac je pozivan ali je odbio da dođe pa sam dao izjavu neku policijsku rekavši da ne znam čije je to i odkud to u mojoj kući i da su se sami uverili da to ne može u moj računar a i da 2004. radnja odjavljena,mašine porasprodavane,da mi je vid oštećen 90% (nalaz sa VMA) i rekao sam im da to imaju isto i na internetu samo na Googlu ukucaju 1000 CHF izaći će im stotine takvih i od svake druge valute a i koja bi budala pravila najveću novčanicu na svetu a verovatno i najtežu za rad i kakvu bi svrhu imala njena proizvodnja kad to nigde na svetu se ne bi moglo unovčiti i nešto sa tim uraditi.Ja sam to shvatio ne ozbiljno i mislio da će to završiti negde u kanti,međutim posle nekih godinu,godinu i po dana sam dobio poziv za glavni pretres,zahteftan zajedno sa optužnim predlogom zamenika javnog tužioca (preskočen je istražni sudija i optužnica ako bi uopšte do nje došlo i žalba na opužnicu ako mi ne odgovara,...) i u tom optužnom predlogu koji bukvalno glasi ovako "da sam svastan,u uračunljivom stanju i sa namerom na specijalizovanom softveru izradio grafičku pripremu za 1000 CHF a onda preslikao na dve USB fleš memorije i zatim izrezbario metalne pločice i na njima napravio reljef broja 1000 okrenut naopačke,..."-ne znam odakle toj gospođi ideja da postoji neki specijalizovani softver jer u mom zapisniku o oduzetim predmetima to nije ni u najavi da postoji već samo taj računar sa Linux-om pregledan i vraćen,odakle joj ideja da ja znam da radim grafičku pripremu jer sam ja po zanimanju mašinac i profesiponalni vozač kamiona bio dok nisam maltene ostao bez vida a sa takvim vidom i sa kojim to alatom i preciznošću se rezbare metalne pločice-glupost je najveća.Eto,sa takvim optužnim predlogom bez istrage i optužnice direktno sam otišao na glavni pretres gde mi je stavljen član 227. što je pravljenje,nabavljanje i davanje drugom sredstava za falsifikovanje i to stav 1. koji nosi od 6 meseci do 5 godina zatvora i obavezno novčanu kaznu,da je makar stavila stav 3. gde se ta sredstva oduzimaju i uništavaju pa ni po jada .Na tom glavnom pretresu izneo sam da sam se posvađao sa tom nevenčanom suprugom,da sam otišao u tu vikendicu na planini bez dometa pa su raznorazni ljudi pošto nisu mogli da me dobiju na mobilni dolazili kući u gradu ,ona im je objašnjavala gde sam i gde mi se ta vikendica nalazi i da zato nisam u dometu pa ako im je nešto hitno neka odu tamo jer je to 20-ak kilometara od grada.Od svih tih ljudi koji su je pitali znajući da ne radim više sa štampom godinama da vozim inostranstvo pitali su je kad ću i gde ću na sledeću "turu" ali su neka dvojica a treći ih je čekao u autu bili toliko "brzi" i navalentni da su je bukvalno na kapiji utrapili taj fleš i limčiće rekavši joj da mnogo žure,da to negde ostavi da joj deca ne pobacaju a da će se oni sa mnom čuti i videti i da to nije toliko hitno. Sudija je nju pozvao na pretres kao svedoka gde je ona ovo sve iznela i od tada nas više niko nije pozivao godinu-dve dana,onda je došao neki drugi sudija koji me je pozvao jednom a bio sam u instranstvu radi vida pa nisam otišao pa se onda pojavio treći gde sam otišao a on je prebacio četvrtom koji važi među njima za "brzog i odsečitog" i ako ima nešto od toga kazniće me ili ako nema baciće ali će presuditi jer njemu ni jedan predmet ne zastareva niti se vraća na ponovno suđenje pa je samim tim napredovao pa je ove godine optišao na Viši i sad mi je ovo peti sudija.Ovaj što je otišao na Viši je to u par meseci saslušao i mene i ovu ženu sa kojom sam definitivno završio odkada je primila to od tih nepoznatih ljudi bez moga znanja i ostavila u mojoj kući i možda bi to i presudio u oslobađajuću ali se tek tada prvi put posle pet godina pojavila isto neka zamenica javnog tužioca koja posle pet godina nije upoznata sa predmetom i traži odlaganje,ovaj sudija joj je iznerviran skrenuo pažnju kako ona to za pet godina sada traži da se upozna sa predmetom ali je ipak zakazao drugo ročište a kada se već odlaže hteo je i da veštak neki izveštači ta dva limčića-metalne pločice (2x2 cm) da li je s njima moglo "iole išta da se uradi u smislu falsifikata" a za veštaka koji treba da veštači dizajn,pripremu za štampu,štampu,falsifikate,...je određen inženjer mašinstva i hidraulike koji se našao u ulozi "Šerloka Holmsa" pa na četiri strane uz pomoć nekog lokalnog štamparčića kojem je krajnji domet vizit-karta u koloru napravio veštačenje da je to vrh-vrhova,strogi profesionalizam i da sa tim ne da bi moglo "iole" kako je rekao sudija već vrhunski falsifikati od 1000 CHF da se urade,ostalo mu je još mesta na petoj strani da predloži da se oglasim krivim i kaznim po zakonu.Sada je došao taj novi sudija koji će sa tim veštačenjem inženjera mašinstva i hidraulike,tužiteljkom sa žvakaćom gumom kojoj je veštak dao materijal u ruke moći konačno posle 5-6 godina biti "upoznata" sa predmetom i imati sa čim da "maše" umesto da traže e čije je to i ko je to doneo ovoj ludoj ženi da mi to ostavi u kući bez moga znanja jer to je očigledno neka mnogo jaka ekipa koju su ovi iz Beograda pratili i jurili mesecima pošto je ovaj veštak sa tih fleš memorija popisao datume pravljenja fajlova za 1000 CHF koji su narezani na taj fleš nekoliko meseci pre nego što je to kod mene pronađeno samo što mi helikopter nije sleteo u dvorište.
 
E sad Vi meni recite da ste na mom mestu šta ja dalje da radim,da skačem na tog veštaka-zašto bih to radio kada nije moje i kada me ne interesuje ni da li je to vrhunski ili bezveze,moj računar je vraćen,regularan,sa papirima,sa Linuxom u kojem taj fleš ne pasuje,taj specijalizovani softver se nalaszi negde u tužiočevoj glavi ali nigde u papirima,zapisnicima i izjavama,te fleš memorije mogu da se kupe bilo gde i da budu bilo čije,ničim nije dokazano da su moje,ova žena mi je rekla kako i pod kojim oklnostima je to uzela i ostavila u kući i da ja za to nisam imao pojma jer nije htela pred tim taksistom ništa da mi priča računajući da ću se brzo vratiti sa detetom,da rezbarim i graviram metalne pločice 2x2 cm sa oštećenjem vida 90% to je van pameti ali kako vidim ja ću ovde na kraju biti osuđen.Advokat mi je bivši sudija pa on umesto da me brani,on mi više sudi i u njegovoj glavi je ne moguće da prođem bez ništa jer je on navikao da sudi a ne da brani pa ne da mi ni da podnesem pisanu izjavu na pisarnici poput ovoga što sam Vam rekao,na suđenjima ne možeš reč da progovoriš,advokat ćuti,ništa od desetine papira koje sam mu doneo ne prezentuje,pa onda ja upadam svaki čas nervoznim sudijama koji me isteravaju iz sudnice tako da ne znam ni šta ću ni gde ću.Ima li neki rok za koji mora da se donese prvostepena presuda,od kog datuma se on računa,da li od tog pretresanja i pronalaženja fleša i limčića ili od prvog glavnog pretresa ili nešto tome slično,postoji li neki vremenski rok do kada mora da se donese prvostepena presuda.Za apsolutnu zastarelost znam da je duplo od tih pet godina maksimalnih što mi ova zamenica tužioca stavi stav 1. znači 10 godina od izvršenja krivičnog dela a to je po datumima na fajlovima što su bili na tim fleševima polovina 2008.-znači polovina 2018. i apsolutna zastarelost ali to nema šanse jer ja sam ovde viđen da se osudim pošto-poto zato pitam postoji li kakav kraći rok do kojeg mora da se donese prvostepena presuda ili da se preinači u neki drugi član po kome bih bio okrivljen za prikrivanje tuđeg krivičnog dela za koji je kazna verovatno mnogo manja od ove od 5 godina i što bi puta dva već zastarelo.Odgovorite mi ljudi,molim vas i pomozite jer novca za neke advokate koji bi to razbucali u paramparčad nemam,živim sam sa troje male dece i ocem invalidom i sa ovakvim vidom i zdravstvenim stanjem ja ne mogu ni na slobodi da preživim a kamoli u zatvoru.Hvala unapred.
 
Ako je nešto pronadjeno kod mene za šta je zaprećena maksimalna kazna do pet godina a to nije moje i dokazano je na sto načina da nije moje a ja znam čije je ali iz svojih razloga neću da kažem pa onda sud tereti da je moje iako je dokazano da nije da li može da se traži preimenovanje tog člana da su ti predmeti moji u neki član gde mogu da me terete za prikrivanje tuđeg krivičnog dela.

Naravno da moze,ako imas dokaza da nije tvoje uz logicnu propracenost sledi ti KD za prikrivanje.
 
Da li ko zna i da li je zakonom određeno koliko dugo može da traje sudski proces od prvog glavog pretresa pa do prvostepene presude,meni već 5 godina i šesta traje sudski proces i promenilo se pet sudija i ni u nagoveštaju se ne vidi kraj toj agoniji pa me interesuje da li je zakonski ograničeno koliko proces može da traje od prvog suđenja pa do donošenja prve presude na Osnovnom sudu gde su zaprećene kazne najviše do pet godina zatvora.

Pa za svako delo to je razlicito,uglavnom ti zastarelost stupa na snagu posle duplo vise vremena od maksimalne kazne zaprecene za to delo,dakle u tvom slucaju 10 godina,al ne mora da bude jer se zakon uvek menja.
 

Back
Top