Kritika (ko zeli kritiku >ovde)

Prvom i drugom nisam baš oduševljena. Nešto mi model ne ide uz toaletu, kala je sparušena a na podu se vide tragovi. Nema mi ni dovoljno kontrasta.
Druga mi se sviđa, ali bih je još kropovala, jer ovo na pola nogu mi je loše. :D

bug.gif

u pravu si sto se tice kropa za drugu, a prve dve nisam stigao da obradim. hvala na komentarima:)
 
ja mislim da se ti samo hvalis svojim fotografijama, koje su, po mojoj proceni, pro fotke, ili bar tako izgledaju, i da u stvari zelis pokazati da mi koji nismo fotografi ne znamo da napisemo neku smislenu kritiku tvojih fotografija...i da ti uopste ne trebaju i da ne ocekujes kritike ovde...

..tako sam ja to skontao :)

..i sto kaze zmajeva devojka...

E nisam ti ja neki kriticar ili mi se svidi ili mi se ne svidi, a kad mi se svidi onda slabo vidim nedostatke tj. ne smetaju mi. Vise volim da fotografisem, nego da kritikujem.
 
ja mislim da se ti samo hvalis svojim fotografijama, koje su, po mojoj proceni, pro fotke, ili bar tako izgledaju, i da u stvari zelis pokazati da mi koji nismo fotografi ne znamo da napisemo neku smislenu kritiku tvojih fotografija...i da ti uopste ne trebaju i da ne ocekujes kritike ovde...

..tako sam ja to skontao :)

..i sto kaze zmajeva devojka...

E nisam ti ja neki kriticar ili mi se svidi ili mi se ne svidi, a kad mi se svidi onda slabo vidim nedostatke tj. ne smetaju mi. Vise volim da fotografisem, nego da kritikujem.
neznam odakle ti to,ako sam ih vec postavio onda ocekujem bilo kakvu kritiku,bez obzira znao neko da fotografise ili ne,znaci nisam ih postavio da bih se hvalio vec da bih bio kritikovan kao i svi ostali...:rtfm:
 
od cega ova zeleno-crvena ima neko "svetlo" izmedju modela i pozadine? deluje vestacki zbog toga. super kvalitet ali sem druge koja mi zraci onako pozitivno, nemaju mi neki koncept, sem ako nije modna fotografija u pitanju, ali i tada su malo obicne. za "profi" fotografa i ostrija kritika.
 
Osim pravila o broju postavljenih fotki i komentara, mozda je trebalo dodati da se postavljaju samo nedoradjene fotke. Ne vidim poentu komentarisati fotke koje su prosle kroz PS i slicne programe.

Ova je 'sirova' koliko se secam, ako je izmenjena to bi bilo sa easyshare, ne bas znacajne izmene. Kako je aparat bio podesen, ne secam se, ali zanimaju me vasi komentari. Slobodno je izmenite i postujte vasu verziju, po zelji. :)

 
Kao prvo: Zašto kvadratni format?
Kao drugo, šta si fotografisala: ulicu, prolaznike, novogodišnje ukrase i osvetljenje, ili sve zajedno...ne vidim exif i pretpostavljam da je ovo slikano sa stalkom...mnogo bi blo bolje da je recimo bez ljudi, i da si se pomerila prema sredini...onda bi došle do izražaja ovi ukrasi po granama, uvako su se utopili u ono jako svetlo na zgradi...ima šuma što je i logično (ne znam koji fotoaparat imaš)...e možda ja ne vidim nešto što ti ili drugi vide, ali po meni obična novogodišnja ulična noćna fotografija
 
Kao prvo: Zašto kvadratni format?
Kao drugo, šta si fotografisala: ulicu, prolaznike, novogodišnje ukrase i osvetljenje, ili sve zajedno...ne vidim exif i pretpostavljam da je ovo slikano sa stalkom...mnogo bi blo bolje da je recimo bez ljudi, i da si se pomerila prema sredini...onda bi došle do izražaja ovi ukrasi po granama, uvako su se utopili u ono jako svetlo na zgradi...ima šuma što je i logično (ne znam koji fotoaparat imaš)...e možda ja ne vidim nešto što ti ili drugi vide, ali po meni obična novogodišnja ulična noćna fotografija


Prvo pitanje, zasto ne? Drugo pitanje, opet zasto ne sve zajedno? Zasto bi bilo bolje bez ljudi? Btw, Nije koriscen stalak, bila sam u koraku.

Kao sto rekoh, verzije slike su dobrodosle. :)
 
prvo , nocne slike se nikada ne rade nocu , nego kada se prva svetla popale , kako ne bi dobila crno nebo to jest PRAZNINU. E sada , slika je mutnjikava da si bila u koraku sve bi bilo mutno tako da ne verujem da si se bas nesto pokretala.Ljudi su mutni tako da ne predstavljaju nista.. svetiljke su pregorele malo vise.. kao sto je rekao djole u2 .. obicna amaterska nocna fotka.
 

Back
Top