Kriterijumi i nacin za zatvaranje "neaktivnih" tema

Kerkyra

Legenda
Poruka
55.573
Vidim da se u zadnje vreme teme zatvaraju zbog neaktivnosti, ali mi nisu jasni kriteijumi i nacin zatvaranja tih tema.

Najpre, koliko tema dugo mora da bude neaktivna da bi se zatvorila?

Zatim, da li to isto pravilo vazi i za teme sa 3 posta ili 3 strane, i za one koje godinama traju sa po 50 strana, ali se eto isto zatvore kao i ove prve?

Trece, da li se teme automatski zatvaraju tj. putem nekog programa za zatvaranje posle odredjenog vremena, ili to "rucno" radi moderator?

--------------------

Htela sam da pitam i primetim fenomen zatvaranja korisnih i uvek aktuelnih tema zajedno sa onima koje su otvorene tek tako, ni sa 2 odgovora nisu bile ili odavno nisu aktuelne.

Primera radi ova tema:

https://forum.krstarica.com/threads/pravoslavni-muzicki-video-klipovi.307042/

je trajala u kontinuitetu 11 godina s manjim ili duzim vemenskim prekidima i nije zatvorena, ali je eto neko procenio da treba da se zatvori posle nekog vremena neaktivnosti (uobicajenog za nju?), a sigurno bi se jos pisalo na njoj, tu uvek ima sta da se doda.

Zato pitam - koje je to vreme "neaktivnosti" potrebno za zatvaranje tema , kada je konkretno ova tema zatvorena, i da li uopste onaj ko to odredjuje i ko je ovo smislio, smatra da je u redu bas sve, pa i takve teme treba zatvarati?

Ili mislite da svi treba da izbrisemo nase kolektivno secanje i na forumu i inace, ali da zato teme tipa "Da li ste culi za Dragana Stojnica?" treba da se otvaraju, jer su vise "in", vise u skladu sa opstom povrsnoscu i "zaboravnoscu" koja je aktuelna i u rl ali i na forumu?
 
Na zatvorenoj temi stavlja link ka novoj temi.
To mi je logicno jedino u slucaju ako tema prede kvotu postova. Ne znam koliko je ovdje. Na jednom forumu kojeg posjecujem je 10k postova, na drugom nemam pojma jer je slabo posjecen.

Kao bivsem moderatoru postavljam ti pitanje zasto se uopce teme zakljucavaju. Koja je poanta zakljucavanja tema? Sta nije logicno da se tema nastavi, a ne da se ista opet otvara.
Glupo mi je primjerice quotati post star godinu ili vise dana, ali zakljucavanje tema mi uopce nije jasno.
 
To mi je logicno jedino u slucaju ako tema prede kvotu postova. Ne znam koliko je ovdje. Na jednom forumu kojeg posjecujem je 10k postova, na drugom nemam pojma jer je slabo posjecen.

Kao bivsem moderatoru postavljam ti pitanje zasto se uopce teme zakljucavaju. Koja je poanta zakljucavanja tema? Sta nije logicno da se tema nastavi, a ne da se ista opet otvara.
Glupo mi je primjerice quotati post star godinu ili vise dana, ali zakljucavanje tema mi uopce nije jasno.
Google pretraživač bolje rangira nove teme,nego stare.Ako posetilac dođe
preko Googla naći će novu temu,pa ako ga tema interesuje,naći će link
ka staroj temi i tamo može da pročita šta se sve pisalo na toj temi.
 
Teme se automatski zatvaraju godinu dana nakon poslednje poruke na temi

Moderator je dužan da otvori sličnu temu (ako je stara tema bila posećena)
I da stavi link ka staroj temi. Na zatvorenoj temi stavlja link ka novoj temi.
To je ono što moderator treba da uradi.. Ali mnogi moderatori to ne rade.
Poželjno je da teme budu nove a stare teme sa mnogo stranica,koje
niko ne lista,treba zatvoriti.
Poli, nema sta da mod otvara opet neaktivnu temu samo zbog nekih para i "rangiranja" na Guglu. Za svaku temu treba proceniti pojedinacno, kao sto je i bilo.
Koliko je meni znano, sistem automatski zaključava neaktivne teme (ne znam na koliko su administratori podesili) i to pravilo važi i za veoma posećene teme (sa pet stotina strana) kao i za one sa jednom stranom. Neaktivnost je jedini kriterijum.

Jedini kriterijum je ukoliko godinu dana nema poruke na temi od poslednje napisane.
I to se događa automatski.
Onda sam "zakasnila" za 2 dana, svega, pa da li je to pravedno? Postoje teme koje imaju perioda kada su duze neaktivne, ali ipak traju.

Htela sam da stavim ovaj spot:


https://www.youtube.com/watch?v=Ket5uD3MoOQ&list=TLPQMjQwMzIwMjJViYwfvU-lyg&index=4

...i da to, s obzirom da su vam pare binije od zahvalnosti prema starim clanovima i njihovim temama kao i svima koji su pisali na njima a koji su 'drzali" ovaj forum posecenim, a eto i povrh tog vaseg "truda za parama" poseta je sve manja, ovo ujedno bude i zadnji moj post na forumu.

Pa neka vam pisu 4 nova clana koji preko Gugla vide "nove teme".
 
Poli, nema sta da mod otvara opet neaktivnu temu samo zbog nekih para i "rangiranja" na Guglu. Za svaku temu treba proceniti pojedinacno, kao sto je i bilo.



Onda sam "zakasnila" za 2 dana, svega, pa da li je to pravedno? Postoje teme koje imaju perioda kada su duze neaktivne, ali ipak traju.

Htela sam da stavim ovaj spot:


https://www.youtube.com/watch?v=Ket5uD3MoOQ&list=TLPQMjQwMzIwMjJViYwfvU-lyg&index=4

...i da to, s obzirom da su vam pare binije od zahvalnosti prema starim clanovima i njihovim temama kao i svima koji su pisali na njima a koji su 'drzali" ovaj forum posecenim, a eto i povrh tog vaseg "truda za parama" poseta je sve manja, ovo ujedno bude i zadnji moj post na forumu.

Pa neka vam pisu 4 nova clana koji preko Gugla vide "nove teme".
Otvoriš novu temu ili pitaš supermoderatora ili moderatora da otključa tu temu. Ako baš nisi zadovoljna zaključavanjem tema, postavi predlog ovde gde predlažeš da se teme ne zaključavaju.
 
Otvoriš novu temu ili pitaš supermoderatora ili moderatora da otključa tu temu. Ako baš nisi zadovoljna zaključavanjem tema, postavi predlog ovde gde predlažeš da se teme ne zaključavaju.
Necu da molim. Ako su nasli i dugogodisnju Mitinu temu da zatvore "automatski" to je samo dokaz da je ovaj forum propao i iznutra i da nema vise "dusu", i da ne vredi sve i da sada otkljucaju.
 
Poli, nema sta da mod otvara opet neaktivnu temu samo zbog nekih para i "rangiranja" na Guglu. Za svaku temu treba proceniti pojedinacno, kao sto je i bilo.



Onda sam "zakasnila" za 2 dana, svega, pa da li je to pravedno? Postoje teme koje imaju perioda kada su duze neaktivne, ali ipak traju.

Htela sam da stavim ovaj spot:


https://www.youtube.com/watch?v=Ket5uD3MoOQ&list=TLPQMjQwMzIwMjJViYwfvU-lyg&index=4

...i da to, s obzirom da su vam pare binije od zahvalnosti prema starim clanovima i njihovim temama kao i svima koji su pisali na njima a koji su 'drzali" ovaj forum posecenim, a eto i povrh tog vaseg "truda za parama" poseta je sve manja, ovo ujedno bude i zadnji moj post na forumu.

Pa neka vam pisu 4 nova clana koji preko Gugla vide "nove teme".
Eto vidiš,ne može po "starom"
Preporuka je da moderator ili neki drugi član otvori novu temu.Nikakve pare tu nisu
u pitanju.Ne znam odakle ti to..ali ono što ja znam kao bivši moderator..nikakvu
materijalnu korist nisam imala.
 
Vidim da se u zadnje vreme teme zatvaraju zbog neaktivnosti, ali mi nisu jasni kriteijumi i nacin zatvaranja tih tema.

Najpre, koliko tema dugo mora da bude neaktivna da bi se zatvorila?

Zatim, da li to isto pravilo vazi i za teme sa 3 posta ili 3 strane, i za one koje godinama traju sa po 50 strana, ali se eto isto zatvore kao i ove prve?

Trece, da li se teme automatski zatvaraju tj. putem nekog programa za zatvaranje posle odredjenog vremena, ili to "rucno" radi moderator?

--------------------

Htela sam da pitam i primetim fenomen zatvaranja korisnih i uvek aktuelnih tema zajedno sa onima koje su otvorene tek tako, ni sa 2 odgovora nisu bile ili odavno nisu aktuelne.

Primera radi ova tema:

https://forum.krstarica.com/threads/pravoslavni-muzicki-video-klipovi.307042/

je trajala u kontinuitetu 11 godina s manjim ili duzim vemenskim prekidima i nije zatvorena, ali je eto neko procenio da treba da se zatvori posle nekog vremena neaktivnosti (uobicajenog za nju?), a sigurno bi se jos pisalo na njoj, tu uvek ima sta da se doda.

Zato pitam - koje je to vreme "neaktivnosti" potrebno za zatvaranje tema , kada je konkretno ova tema zatvorena, i da li uopste onaj ko to odredjuje i ko je ovo smislio, smatra da je u redu bas sve, pa i takve teme treba zatvarati?

Ili mislite da svi treba da izbrisemo nase kolektivno secanje i na forumu i inace, ali da zato teme tipa "Da li ste culi za Dragana Stojnica?" treba da se otvaraju, jer su vise "in", vise u skladu sa opstom povrsnoscu i "zaboravnoscu" koja je aktuelna i u rl ali i na forumu?
Na eremitinoj temi je pisao zadnji put 24.10.2020 pa tek godinu dana kasnije 22.3 2021 g. i do danas godinu dana nije pisano..
Tema je zakljucana sa obrazloženjem
“Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.”

Kerki ako zelis da postavis muzicki klip a pravoslavnom muzikom na Religiji slobodno otvori novu temu
 
Na eremitinoj temi je pisao zadnji put 24.10.2020 pa tek godinu dana kasnije 22.3 2021 g. i do danas godinu dana nije pisano..
Tema je zakljucana sa obrazloženjem
“Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.”

Kerki ako zelis da postavis muzicki klip a pravoslavnom muzikom na Religiji slobodno otvori novu temu
To nema veze kad je ko zadnji a kad predzadnji put pisao kad je rec o dugogodisnjoj temi.

Inace sto se predloga o novoj temi tice....Nikada Nino. Volja mi je bila da to postavim bas na ovoj temi. Smatram i da nisam dostojna da otvaram takvu temu, narocito ne posto postoji (ali je vasom voljom zatvorena), dok Eremita kao stariji clan koji je napisao milion poruka na religiji i to mnogo pametnijih od mene, jeste. Meni bi to bilo zadovoljstvo, sada ovako nije.

Neka "tradicija" mora da se postuje i bas sam protiv te vase politike "uprosecavanja". Mozda vi mozete da se uklopite, smejete, slozite i lepo osecate sa masom novih (klonova) sa po 100 poruka oko sebe i da vam njihovo pisanje i "tapsanje" godi, ili masom novopridoslih koje ne umeju da mucnu ni 2 pametne recenice, ali ja to niti zelim, niti mogu, jer nije tacno da smo svi jednaki (osim prema pravilniku), ponekada jedan stari vredi koliko i 100 novih (klonova).
 
Moderator je dužan da otvori sličnu temu (ako je stara tema bila posećena)
I da stavi link ka staroj temi. Na zatvorenoj temi stavlja link ka novoj temi.
To je ono što moderator treba da uradi.. Ali mnogi moderatori to ne rade.
Poželjno je da teme budu nove a stare teme sa mnogo stranica,koje
niko ne lista,treba zatvoriti.
moderatori nisu dužni da otvoraju nove teme
 
Nisu dužni,ali preporuka je da otvore sličnu temu ili da to
uradi autor zatvorene teme ili drugi član (Kerkira) ako ima
interesovanja za takvom temom.To je ono što znam.
Samo sam hteo da naglasim, da članovi ne bi imali neosnovana očekivanja da moderator "mora" da otvori sličnu temu onoj koja je zatvorena
 
Samo sam hteo da naglasim, da članovi ne bi imali neosnovana očekivanja da moderator "mora" da otvori sličnu temu onoj koja je zatvorena
Ne moraš ništa naglašavati jer članovi znaju da moderator ne mora otvarati nove teme, ne mora pisati ni poruke, naročito ne mora da se pojavljuje u temama iz kojih je potekao, jedino MORA da ignoriše članove uz koje je prikazivao svoju aktivnost.

Sećam se @Poli _ne teme o kiču u enterijeru, ha - ha, sa koliko žara si analizirao, treptao plavim okom i niko nije smeo da ima drugačije mišljenje...
Pa asocijacija, pa nastavaka priče
Nema više mite, ni plavog oka, komite ni druženja...
Danas je lako promeniti izgled, razmišljanje i stavove, sve zavisi šta nas motiviše

Tako da, uvaženi sensei, sve nam je jasno.
 
Ne moraš ništa naglašavati jer članovi znaju da moderator ne mora otvarati nove teme, ne mora pisati ni poruke, naročito ne mora da se pojavljuje u temama iz kojih je potekao, jedino MORA da ignoriše članove uz koje je prikazivao svoju aktivnost.

Sećam se @Poli _ne teme o kiču u enterijeru, ha - ha, sa koliko žara si analizirao, treptao plavim okom i niko nije smeo da ima drugačije mišljenje...
Pa asocijacija, pa nastavaka priče
Nema više mite, ni plavog oka, komite ni druženja...
Danas je lako promeniti izgled, razmišljanje i stavove, sve zavisi šta nas motiviše

Tako da, uvaženi sensei, sve nam je jasno.
Da.. Lepo je bilo to druženje,ali zaduvali su neki drugi vetrovi..i
rashladili toplu atmosferu. Život ide dalje.
 

Back
Top