Krit - ko je bio?

Ono što možeš očekivati za hotel te kategorije (3 ***) ....
Sasvim solidan, mada ne i spekakularan. Nalazi se odmah pored gradskog parka, što je značajna prednost, jer je u okolini hotela uvek 5 stepeni manje.
Mana je čitavih pola kilometra udaljenost od najbliže plaže.


1.jpg
 
Ono što možeš očekivati za hotel te kategorije (3 ***) ....
Sasvim solidan, mada ne i spekakularan. Nalazi se odmah pored gradskog parka, što je značajna prednost, jer je u okolini hotela uvek 5 stepeni manje.
Mana je čitavih pola kilometra udaljenost od najbliže plaže.

Ali uz rent a car nista nije daleko. :)
 
Ne radi se o tome....

Treba ići na plažu i nazad nekoliko puta dnevno po 500 metara, vući dušeke i peškire tamo i nazad....
Ne zbog toga što će vam ih neko ukrasti, nego zbog vetra koji tamo stalno duva.
Priznaj da nije baš neko zadovoljstvo. Mnogo je lepše kada sa terase dok piješ kafu posmatraš dete kako ti se igra na plaži u pesku ....

A kolima ne možeš ići na plažu iz dva razloga.
Prvi je, što nemaš tamo gde da parkiraš.
Drugi, mnogo važniji, je što su ti kola parkirana na suncu, u njima je 70 stepeni( ja merio) i praktično su neupotrebljiva za kratke relacije.Iako sva kola imaju erkondišn, za tako kratku relaciju on ne koristi. Kola se ohlade tek posle 2km. Zato je mnogo praktičnije ići peške.
 
Ne radi se o tome....

Treba ići na plažu i nazad nekoliko puta dnevno po 500 metara, vući dušeke i peškire tamo i nazad....
Ne zbog toga što će vam ih neko ukrasti, nego zbog vetra koji tamo stalno duva.
Priznaj da nije baš neko zadovoljstvo. Mnogo je lepše kada sa terase dok piješ kafu posmatraš dete kako ti se igra na plaži u pesku ....

A kolima ne možeš ići na plažu iz dva razloga.
Prvi je, što nemaš tamo gde da parkiraš.
Drugi, mnogo važniji, je što su ti kola parkirana na suncu, u njima je 70 stepeni( ja merio) i praktično su neupotrebljiva za kratke relacije.Iako sva kola imaju erkondišn, za tako kratku relaciju on ne koristi. Kola se ohlade tek posle 2km. Zato je mnogo praktičnije ići peške.

U pravu si sto se toga tice. Ali ne zaboravimo koliko Krit ima lepih plaza i koliko se neko puta okupa u mestu gde mu je hotel. Mi smo na plazi u Retimnu bili prvi dan i poslednji i ne zato sto nam se plaza nije svidela (naprotiv) vec zato sto, kao sto rekoh, ima predivnih mesta a 10 dana maaaaalo.
 
To je valjda tako. Secam se kad sam ja davno sastavila 2 meseca u cugu na Kritu pa za sve imas vremena, pa danas, pa sutra. Na kraju je ispalo da sam vise videla za 10 dana letovanja nego za citavo leto.
 
Upozorenje: To je NAJGORI mogući termin za ostajanje tamo ....

U avgustu nemate apsolutno NIKAKVE šanse da nađete stan. A da plaćate hotel 100 eur dnevno...hmmm.
Ili idite početkom jula ili početkom septembra.
 
U junu ima najmanje vetra od svih letnjih meseci, vreme je najstabilnije.
Inače vetar stalno po malo pirka, i to je jedini mogući spas od konstantnih 40 stepeni.

Juni svima preporučujem. Uz septembar, naravno ....
 
Da li je neko bio u hotelu Apola Mare u Haniotiju?Kakav je hotel,koliko udaljen od plaze,kakav je ulaz u vodu?
Koliko je udaljena vila Hristina od hotela Apola mare(bivsi strand village).I koliko je sam hotel udaljen od centra?
 
Da li je neko bio u hotelu Apola Mare u Haniotiju?Kakav je hotel,koliko udaljen od plaze,kakav je ulaz u vodu?
Koliko je udaljena vila Hristina od hotela Apola mare(bivsi strand village).I koliko je sam hotel udaljen od centra?

Hotel Apola Mare je udaljen od Krita nekih 600 km morem.. Da li si ti znaš gde je Krit, a gde Halkidiki?
 
Upozorenje: To je NAJGORI mogući termin za ostajanje tamo ....

U avgustu nemate apsolutno NIKAKVE šanse da nađete stan. A da plaćate hotel 100 eur dnevno...hmmm.
Ili idite početkom jula ili početkom septembra.

Hvala na savetu... reci mi, kakva je situacija sto se tice posla?
jel ima posla? jel ga je tesko naci? ....
ako mozes malo da me uputis.....
 

Back
Top