Kriptovalute

Pazi ovo

Jedan od najmlađih bogataša
OBJAVLJENO:
16.5.2019. u 13:08


Uložio u Bitcoin i ostvario san: Kladio se s roditeljima da će do 18. postati milijunaš

https://novac.jutarnji.hr/karijere/...eljima-da-ce-do-18-postati-milijunas/8870846/
Umrecu od smeha
Kliko sam na clanak
Kliko na Jutub da cujem sta se lik sprda
Na jutubu odmah sledeci video koji mi ponudi,
Isti ovaj lik

"Bitcoin is dead"

Njemu je doslo iz dupeta pravo u to malo mozga

Za tebe ce to biti slicno Nemogucoj misiji 2
 
Gospodine Silva u nedostatku argumenta prelazite na licne uvrede i omalovazanje
Vrijeme ce pokazati ko je u pravu ,cujemo se na temi za par godina
Kake te uvrede spopale
Ne mos davati clanke o coveku, onako kako tebi odgovara. Moras dati sve sto je rekao, zarad transparentnosti o kojoj si nesto napiso par postova ranije. Selektivnost ne pije vodu. Ja samo konstantujem koliko si pavglu u svemu tome ispao. Ti jesi glup, to je moja konstatacija cinjenice.
 
Novograc je pre kripta vodio jedan od jačih hedge fondova u SAD. To je čovek koji zna da investira i zaradi novac, za razliku od ove dvojice mrsomuda koji su finansijski unakazili svoje klijente.
 
Lol
Koliko znam, Rubini nije menadzer hedz fonda
Niti je to bio

A koliko znam on je savetnik i profesor.
Ja sam imao prilike da slusam njegovo predavanje a moj kolega iz firme je bio u njegovoj klasi.
A znam da je imo nekakvu firmu i da je nesto lose poslovala, ali svojim parama i da je imala neki sitan gubitak.
Ne kao bitkoin prevara na primer, gde je gubitak investitora 120%.

Naime osim para za koje ih olese, naplate im i proviziju i fino se i zahvale.
 
Pa bolje što nije, verovatno bi svojim klijentima izgubio desetine miliona poput onog drugog kvazieksperta Šifa.

Rubini je ovu istu ploču vrteo sredinom 2013. kada je Bitkoin bio na 58$, dakle mogao je da zaradi 135x da je tad kupio a danas prodao.
On je tada hvalio zlato na ceni od 1400$ po unci, danas je ono 1300$. Genije naš :mrgreen:.
 
Pa bolje što nije, verovatno bi svojim klijentima izgubio desetine miliona poput onog drugog kvazieksperta Šifa.

Rubini je ovu istu ploču vrteo sredinom 2013. kada je Bitkoin bio na 58$, dakle mogao je da zaradi 135x da je tad kupio a danas prodao.
On je tada hvalio zlato na ceni od 1400$ po unci, danas je ono 1300$. Genije naš :mrgreen:.

Da ali to Tempiranje loto srećke je nemoguće.

Na nama je da upozorimo da je taj instrument spekulacije bezvredan, te da kupac rizikuje gubitke in excess of 100+%.
 
Napraviću još par objašnjenja zašto je Bitkoin bezvredan.

Stvari se mogu podeliti u 2 kategorije:
  • One sa intrinzičnom vrednošću a.k.a. direktnom upotrebom. Primer: flaša Pepsija
  • One bez intrinzične vrednosti a.k.a. direktne upotrebe. Primer: kupon koji vam obećava flašu Pepsija
Ova druga grupa se može dalje podeliti u 2 kategorije:
  • Stvari bez intrinzične vrednosti, ali koje predstavljaju Dug neke druge osobe. Primer: kupon koji vam obećava flašu Pepsija
  • Stvari bez intrinzične vrednosti, a koje ne predstavljaju ni Dug neke druge osobe. Primer: bitkoin
 
Osim tih teorijskih, ponudiću i objašnjenje šta se stvarno desilo zadnjih godina.

Izumitelji bitkoina nisu razumeli zašto dolar ima vrednost, pa su Pogrešno pretpostavili da je to samo stvar Navike.
"Hajde da pokrenemo novu, lepšu naviku onda," rezonovali su.

U sledećoj etapi, došla su Low IQ dečurlija i milenijalci koji su to sve videli kao svoj "ticket to easy street," odnosno lak način da se domognu Lamboa.
Internet im je, kao i ravnozemljašima, dopustio da se rasprde na 1001 JuTubu i blogu o tome kako bitkoin ide na mesec.
 
To što neko odbija da prihvati intrinsičnu vrednost bitkoina i nakon svih objašnjenja je samo njegov problem, ona ipak postoji.
Ključne reči: decentralizacija, nemogućnost cenzurisanja, prenosivost, poverenje, efekat mreže...
 

Back
Top