Kriptovalute

Priznajem, moja kalkulacija je vrlo prosta. Kupim BTC na 3200 i sačekam da mu se vrednost utrostruči. Onda kažem ''Jami, uleti sada i za koju nedelju ćeš imati pet puta više. I tako, ti meni keš mani, ja tebi moj BTC. Ubrzo shvatiš da sam te nasamario i počneš da me tražiš po gradu da ti vratim pare. Ali ja sam već na Barbadosu, pijem koktel i sunčam se na plaži.
Da, ali lako je pričati unazad: "Kupim ti ja tako Citigroup 1981, i prodam 2007. baš pred potop."

To što ti promovišeš je mnogo teže izvesti unapred (k budućnosti).

A drugo, da ste sposobni za pošten biznis, ne biste se oslanjali na prevaru.
 
Sta se desava kada pada cena?
Da li neko gubi u tom slucaju?

Oscilacije su glavni problem kripto valuta. Kada udju u bull fazu svi zele da zarade i vrednost se stalno raste, kad udju u bear fazu svi se plase gubitka i izlaze.
Kako cuvati vrednost u kripto ili je koristiti kao sigurno sredstvo za transfer novca?

Za sada, ovo je samo igracka.

Kripto je još uvek u vrlo ranoj fazi razvoja, prirodno je da je tržište nestabilno i da cene skaču i padaju. Ali tako je sa svakim novim tržištem. Zašto cene hleba ne osciliraju toliko?

Ako BTC bude postojao za dvadesetak godina, sigurno neće ovako da divlja.
 
Kripto je još uvek u vrlo ranoj fazi razvoja, prirodno je da je tržište nestabilno i da cene skaču i padaju. Ali tako je sa svakim novim tržištem. Zašto cene hleba ne osciliraju toliko?

Ako BTC bude postojao za dvadesetak godina, sigurno neće ovako da divlja.
Bitcoin vec ima deset godina, koliko ce trajati rana faza?

Bitcoin oscilira jer je tako napravljen. Fiksna kolicina novcica, treba da "propusti" promenljivu kolicinu ostalog novca, cena mora da varira.

Prognoze da ce 1 bitcoin vredeti 100 miliona dolara se plasiraju sa razlogom. Pri toj zasicenosti izlazak ili ulazak sto milijardi dolara ne bi bitno promenio cenu bitcoina.
 
Bitcoin vec ima deset godina, koliko ce trajati rana faza?

Bitcoin oscilira jer je tako napravljen. Fiksna kolicina novcica, treba da "propusti" promenljivu kolicinu ostalog novca, cena mora da varira.

Prognoze da ce 1 bitcoin vredeti 100 miliona dolara se plasiraju sa razlogom. Pri toj zasicenosti izlazak ili ulazak sto milijardi dolara ne bi bitno promenio cenu bitcoina.

To niko ne zna. Potrebno je vreme da ljudi prihvate nove stvari. Videćemo šta nosi budućnost.
 
Inače ne isključujem i Negativne cene bitkoina.

Recimo da federalci kažu: "Svako ko ima BTC biće predmet istrage."

Onda neki sajt kaže: "Brišem BTC novčanike povoljno za 40 evra."

Tada je cena kojna Minus 40
 
Prelistaj teme i videćeš da sam ja onaj ko je u decembru 2017 upozoravao ljude da ne ulaze na vrhu balona i najavio upravo sve ono što se dogodilo do danas. Još uvek mislim da nije vreme za ulazak "all in" za one koji su propustili da kupe oko nove godine, ali smatram da će jesen-zima 2019/20 biti dobar period za ulazak.

Rubini je, kao i Šiff, jedan od ljudi koje ne treba slušati ako želite da zaradite na berzi, to su zalosne sove koje stalno prognoziraju krah i pojave se jednom u deset godina kad se berze zacrvene da pametuju. Ko njih prati nek dobro razmisli.
 
Naravno da je berza i ne jedna vec stotine i hljade online berzi gde se online trguje kripto derivatima

https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/reported/
Kriptovalutama se trguje na slobodnom trzistu,zakon ponude i potraznje odredjuje cijene,i naravno tu su berzanski spekulanti

Dakle hanuma djami ako izgleda kao berza, trguje se kao na berzi, ponasa se kao berza onda je to berza
Da, ali ako imaš neki stvaran biznis, na primer Apple, on stvarno proizvodi kompjutere.

Zato njihova zarada, njihove akcije imaju smisla.

Dočim bitkoin se ne bavi ničime, nikada neće imati dividende, i samim tim je sličan Nigerijskoj prevari
 
Pazi, ja sam #1 ekonomistkinja globalno.

Moj poziv je da Znam koja je vrednost kriptosa, i ona je 0.

Čak po pravilu postoje razilaženja austrijske i kejnzijanske škole, ali u slučaju kriptosa oba krila potvrđuju da je bitkoin bezvredan.

Redak primer gde svi učeni ljudi kažu da ste

0-D4-BFDFC-FD20-481-F-91-FD-C64-CC76-E94-C3.jpg
Ne moras da budes Ekspert da prepoznas koliko je tacan ovaj post
 
Da, ali ako imaš neki stvaran biznis, na primer Apple, on stvarno proizvodi kompjutere.

Zato njihova zarada, njihove akcije imaju smisla.

Dočim bitkoin se ne bavi ničime, nikada neće imati dividende, i samim tim je sličan Nigerijskoj prevari
Tako je, momci ovde ne razumeju da se vrednost tih laznih berzi menja sa 2 na 10 i 20 pa na 5 i 4 pa na 30 i 4000000000000
A bitkoin je u milimetar identican "proizvod" kao i pre 5 godina, nista se nije promenilo da bi se promenila vrednost proizvoda
Uopste ne smatraju da je to manipulacija
 
Tako je, momci ovde ne razumeju da se vrednost tih laznih berzi menja sa 2 na 10 i 20 pa na 5 i 4 pa na 30 i 4000000000000
A bitkoin je u milimetar identican "proizvod" kao i pre 5 godina, nista se nije promenilo da bi se promenila vrednost proizvoda
Uopste ne smatraju da je to manipulacija
Ako si nekad dobio ona pisma "Ja sam afrički princ. Daću ti 98 miliona dolara, ali daj ti meni prvo 7000."

To je upravo identična stvar koju bitkoinovci rade, tj. češće: koju njima urade.
 
Al se raspisaste... Nikada onaj, ko je bio zamenjen nečim boljim nije smatrao da će do promene doći. Kočijaši su se podsmevali tim nezgrapnim bučnim novotarijama kojima je trebalo gorivo da idu, čelnici Poni Ekspresa nisu verovali da će ti smešni telegrafi i telefoni zameniti pisma, prodavnice knjiga su odbacivale mogućnost da će neko kupovati knjige bez da ih uzme u ruke i pre lista... Primera koliko hoćeš.

Ovde se radi o NOVOM TIPU NOVCA, ne o akcijama firme. Zamena novca kojoj se vlasnici starog novca podsmevaju. Taj novi novac ima više prednosti u odnosu na stari, ali kao i svaka nova tehnologija još uvek nije stvorio infrastrukturu koja bi omogućila većini da se prebaci.

Za automobile su bile potrebne benzinske stanice i putevi, za telegrafe bandere, za mobilne telefone bazne stanice, za internet prodavnice brzina neta i lako plaćanje preko istog. Kod kripta je problem lakoća korišćenja i ulaska u to. Ali to je problem infrastrukture, a takav problem se uvek reši, a nikad nije bio rešen za manje od jedne decenije. Ali je uvek bio rešen na kraju, a zamena se uvek odigrala. Oni koji će biti zamenjeni se i ovog puta smeju svom dželatu.
 
Tako je, momci ovde ne razumeju da se vrednost tih laznih berzi menja sa 2 na 10 i 20 pa na 5 i 4 pa na 30 i 4000000000000
A bitkoin je u milimetar identican "proizvod" kao i pre 5 godina, nista se nije promenilo da bi se promenila vrednost proizvoda
Uopste ne smatraju da je to manipulacija
Bio je jedan apdejt segwit kojim se poboljsala mreza.sada su tansakcije dosta brze i jeftiniji je fee
Cijena se formira na slobodnom trzistu ponudom i potraznjom...samo na Bittrexu se danas trejdovalo parom BTC USD 22 miliona dolara
https://international.bittrex.com/home/markets

Ogroman je porast u svim segmentima
Broj berzi i mjenjacnica je narastao
Broj ATM bitcoin bankomata je narastao i samo za 1 godinu se uduplao,u Srbiji nisi imao ni jedan Bitcoin ATM a sad ih ima 10 https://ecd.rs/crypto-atms
Broj trgovina i servisa koje prihvataju bitcoin direktno ili preko servisa kao sto bitpay je znacajno narastao
Na korak smo do opsteg usvajanja
 
Interesantno je da te uredjaje nazivate bankomati, i da spominjete menjacnice

Bankomat sluzi da podignes svoj novac, bitkoin ne mozes podici, niti ti ga iko moze dati u ruke

A i menjacnice...ja kad dolazim u Srbiju dam dolare ili eure, oni na salteru mi daju dinare u ruke

U koji trgovinski lanac, u koju trgovinsku radnju, dragstor, pekaru, pijacu mogu da odem kad budem dosao u Srbiju na zimu i da kupim veknu hleba sa bitkoinom?

Javite, imate vremena da saznate jedno 6 meseci, evo, dacu vam dolare za bitkoin, da kupim Srpski hleb za bitkoin, da vidimo jel moze, bilo gde u Srbiji
 
Al se raspisaste... Nikada onaj, ko je bio zamenjen nečim boljim nije smatrao da će do promene doći. Kočijaši su se podsmevali tim nezgrapnim bučnim novotarijama kojima je trebalo gorivo da idu, čelnici Poni Ekspresa nisu verovali da će ti smešni telegrafi i telefoni zameniti pisma, prodavnice knjiga su odbacivale mogućnost da će neko kupovati knjige bez da ih uzme u ruke i pre lista... Primera koliko hoćeš.

Ovde se radi o NOVOM TIPU NOVCA, ne o akcijama firme. Zamena novca kojoj se vlasnici starog novca podsmevaju. Taj novi novac ima više prednosti u odnosu na stari, ali kao i svaka nova tehnologija još uvek nije stvorio infrastrukturu koja bi omogućila većini da se prebaci.

Za automobile su bile potrebne benzinske stanice i putevi, za telegrafe bandere, za mobilne telefone bazne stanice, za internet prodavnice brzina neta i lako plaćanje preko istog. Kod kripta je problem lakoća korišćenja i ulaska u to. Ali to je problem infrastrukture, a takav problem se uvek reši, a nikad nije bio rešen za manje od jedne decenije. Ali je uvek bio rešen na kraju, a zamena se uvek odigrala. Oni koji će biti zamenjeni se i ovog puta smeju svom dželatu.

Tesko je ljudima u Srbiji objasniti,narod je mnogo siromasan,izmucen,izvaran i u svemu vidi prevaru i tesko prihvata bilo kakvu promjenu
 

Back
Top