Quantcast

KRIPTOVALUTE

Muad'Dib

Poznat
Poruka
9.840
Inače kad hoćeš da kupiš BTC moraš takođe da šalješ dokumentaciju kao da otvaraš normalan račun u banci.

Tako da je u stvari nemoguće poslati €1,000,000 s jedne strane i primiti €1,000,000 s druge, u nadi da si time zaobišao organe.
O čemu ti lupetaš majke ti? Ja sam više puta kupio kripto direktno od majnera, čak i sam majnujem jedan novčić.

Prošle godine sam imao zanimljivu situaciju koja te direktno demantuje i pokazuje kako kripto već ima usecaseove u kojima je bolji od banaka i fiat novca. Ja sam hteo da kupim, a lik je iz SAD hteo svojima u Srbiji da pošalje novac. On je meni poslao kripto a ja njegovima dao dinare. Bez posrednika, bez naknada, bez da iko to sazna i pokuša da oporezuje.

Tvoj iskrivljeni pogled na kriptovalute veze nema sa stvarnošću. Poenta kripta je da ti odlučuješ koliko će neko da zna o tvojim transakcijama, možeš da ideš preko KYC/AML ako želiš, ali isto tako možeš da ostaneš anoniman.

Saliva

Iskusan
Poruka
6.749
Dakle i Bitcoin ostvaraje profit samo sto za razliku do paysafecarda taj profit se djeli na sve nezavisne ucesnike koji ucestvuju u cirkulaciji bitcoina
Evo napirmer moja sestra je pre neki dan na tiketautomatu svicarske zeljeznice kupila bitcoina za 100 franaka i naplacena joj je provizija od 5% koju ce podjeliti svicarske zljeznice i kompanija sa kojom oni saradjuju sweepay.ch u distribuciji bitcoina preko svojih tiketautomata sirom Svajcarske
Ovde si napisao da je tvoja sestra platila pruzenu uslugu nekim kompanijama u visini provizije od 5% na kupljeno

Te kompanije su naplatile svoj rad, troskove, radnu snagu, itd. Za pruzenu uslugu u transakciji.

Sad objasni ovo sto si napisao da "bitkoin ostvaruje profit"

Kompanije imaju ulaganja, pruzaju usluge, imaju troskove, placaju porez, ostvaruju prihode, kad se podvuce crta troskovi oduzeti od prihoda daju profit

Kompanije. Valute nemaju to. Niti su ikada imale niti ce imati.

Napisao si da je bitkoin valuta na pocetku ove gore poruke.
Tixomir ima 10 bitkoina, koliki je njegov deo profita od transakcije tvoje sestre?
Evo ja cu ti reci 0.

Nemas blage veze sta si se izlupetao, jel da? Cak cenim da si izmislio pricu.

Ako zelis biti dobar prodavac, moras nauciti i razumeti materiju. Ako ces ovako biti glup u drustvu, nadji drugi produkt koji razumes, da trgujes njime.
Garantujem ti da ces imati vise uspeha.

GoodmanSall

Zainteresovan član
Poruka
112
Ovde si napisao da je tvoja sestra platila pruzenu uslugu nekim kompanijama u visini provizije od 5% na kupljeno

Te kompanije su naplatile svoj rad, troskove, radnu snagu, itd. Za pruzenu uslugu u transakciji.

Sad objasni ovo sto si napisao da "bitkoin ostvaruje profit"

Kompanije imaju ulaganja, pruzaju usluge, imaju troskove, placaju porez, ostvaruju prihode, kad se podvuce crta troskovi oduzeti od prihoda daju profit

Kompanije. Valute nemaju to. Niti su ikada imale niti ce imati.

Napisao si da je bitkoin valuta na pocetku ove gore poruke.
Tixomir ima 10 bitkoina, koliki je njegov deo profita od transakcije tvoje sestre?
Evo ja cu ti reci 0.

Nemas blage veze sta si se izlupetao, jel da? Cak cenim da si izmislio pricu.

Ako zelis biti dobar prodavac, moras nauciti i razumeti materiju. Ako ces ovako biti glup u drustvu, nadji drugi produkt koji razumes, da trgujes njime.
Garantujem ti da ces imati vise uspeha.
1.Prica nije izmisljena .Na svim tiket automatima svajcarskih zeljeznica se moze kupiti Bitcoin.Svajcarske zeljeznice to omogucavaju od 2015 ili 2016 u saradnji sa firmom sweepay.ch proviziija za je 5%

Jami19

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.627
Dao sam ti gore objasnjenje zasto ne moze ici u recycle bin
zato sto paysafecard nije otisao recycle bin a bitcoin je mnogo bolji nego paysafecard
Da li je PaySafeCard slao dolare

Ako da, onda je to mnogo drugačije nego da je slao bitkoine

Naime, funkcija dolara je da plaća porez u SAD. Ta činjenica mu daje vrednost. Bez toga bi dolar bio vredan 0.

GoodmanSall

Zainteresovan član
Poruka
112
Ma tvoja sestra a jesi panj. Ili ti namerno izvrces, svejedno.
Lazes ko dzukela, jel ti lakse tako da razumes?
Moja rodjena sestra zivi u CH vise od 20 god i drzavljanin je CH i kupuje bitcoine na tiket automatima i kasnije placa Bitcoinom razne gluposti na galaxus.ch ali nije mi jasno zato si se toga uhvatio to je potpuno nebitno za temu ,svajcarske zeljeznice prodaju bitcoin na tiket automatima u saradnji sa sweepay.ch uz proviziju 5% .to je sustina

Da li je PaySafeCard slao dolare

Ako da, onda je to mnogo drugačije nego da je slao bitkoine

Naime, funkcija dolara je da plaća porez u SAD. Ta činjenica mu daje vrednost. Bez toga bi dolar bio vredan 0.
Konsultuj gugl pre nego sto krenes da lupas
PaySafeCard je kompanija koja posluje u USA i EU.Koja nudi uslugu placanja na internetu.Bonovi paysafecrada mogu da se kupe na kiscima,pumpama,marketima .Dobijes broj od 16 znamenki kojim placas online robe i usluge

Evo jedan primjer kako se upotrebljava .. vidjela si na nekom online sex shopu dobar vibrator i hoces da narucis taj dobar vibrator ,odes na kisok kupis za 100 EUR paysafe bon i pasafecard ti uzme 15% provizije i onda ides na sajt te prodavnice i platis zeljenu robu takp sto ukucas 16 znamenkasti broj koji dobijes na paysafe bonu ..robu kasnije dobijes na kucnu adresu

sa paysafebonom je mnogo lakse i sigurnije placati online nego sa kreditnom karticom a sa Bitcoinom je mnogo lakse nego sa paysafe bonom
paysafecard komanija posluje vec 20 god i nije propala zasto bi onda propao bitcoin koji je jos bolji proizvod sa mnogo vise infrastrukture diljem svjeta i mnogo vise prihvacen od online prodavnica

Jami19

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.627
Moja rodjena sestra zivi u CH vise od 20 god i drzavljanin je CH i kupuje bitcoine na tiket automatima i kasnije placa Bitcoinom razne gluposti na galaxus.ch ali nije mi jasno zato si se toga uhvatio to je potpuno nebitno za temu ,svajcarske zeljeznice prodaju bitcoin na tiket automatima u saradnji sa sweepay.ch uz proviziju 5% .to je sustina

Konsultuj gugl pre nego sto krenes da lupas
PaySafeCard je kompanija koja posluje u USA i EU.Koja nudi uslugu placanja na internetu.Bonovi paysafecrada mogu da se kupe na kiscima,pumpama,marketima .Dobijes broj od 16 znamenki kojim placas online robe i usluge

Evo jedan primjer kako se upotrebljava .. vidjela si na nekom online sex shopu dobar vibrator i hoces da narucis taj dobar vibrator ,odes na kisok kupis za 100 EUR paysafe bon i pasafecard ti uzme 15% provizije i onda ides na sajt te prodavnice i platis zeljenu robu takp sto ukucas 16 znamenkasti broj koji dobijes na paysafe bonu ..robu kasnije dobijes na kucnu adresu

sa paysafebonom je mnogo lakse i sigurnije placati online nego sa kreditnom karticom a sa Bitcoinom je mnogo lakse nego sa paysafe bonom
paysafecard komanija posluje vec 20 god i nije propala zasto bi onda propao bitcoin koji je jos bolji proizvod sa mnogo vise infrastrukture diljem svjeta i mnogo vise prihvacen od online prodavnica
Te prodavnice uopšte ne prihvataju bitkoin.

Nego ti servisi likvidiraju tvoj BTC i pretvaraju ga u evro, i to je ono čime plaćaš u radnji.

Znači ne možeš da upotrebiš Činjenicu da je evro prava i prihvaćena valuta, da propagiraš svoje kojnove.

GoodmanSall

Zainteresovan član
Poruka
112
Te prodavnice uopšte ne prihvataju bitkoin.

Nego ti servisi likvidiraju tvoj BTC i pretvaraju ga u evro, i to je ono čime plaćaš u radnji.

Znači ne možeš da upotrebiš Činjenicu da je evro prava i prihvaćena valuta, da propagiraš svoje kojnove.
O tome smo vec pricali
Vrtimo se u krug
Probaj otvoriti merkant account na bitpay
Merkant moze odabrati sta ces primati fiat ili akumuliratri bitcoin

Jami19

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.627
Ono dupe Tim Drejper tek juče shvatim da potiče iz bogate porodice.

Bilo mi je čudno da neko tako Glup (tj. simpatizer kriptoa) može da ponese titulu "billionaire investor."

A to je u stvari kao iz onog vica, moja žena je od mene napravila milionera.

Saliva

Iskusan
Poruka
6.749
Zadnja 2 dana je FED u apsolutnoj tisini ispucao preko 50 milijardi da stabilizuje trziste kratkorocnih pozajmica

Kratkorocne obveznice su vec nadmasile dugorocne po kamati

Pukotine se naglo otvaraju