Kriminal i ubistva devedesetih/dvehiljaditih godina

2000. godina
15. januar

U hotelu „Interkontinental“, na Novom Beogradu ubijen Željko Ražnatović Arkan (1952—2002), poznati beogradski kriminalac, bivši komandant paravojne formacije „Srpska dobrovoljačka garda“, predsednik Stranka srpskog jedinstva (SSJ) i vlasik FK „Obilić“. Zajedno sa Ražnatovićem ubijena su i njegova dva telohranitelja Dragan Garić (1953—2000) i Milenko Mandić (1956—2000). Prilikom izvršenja atenata bila je ranjena Ljiljana Albijanić, slučajna prolaznica. Izvršilac atentata je bio Dobrosav Gavrić, bivši policajac, a njegovi pomagači - Milan Đuričić Miki, Dragan Nikolić Gagi i Zoran Nikolič Pegla. Zbog ubistva Gavrić je osuđen na 35 godina zatvora, a njegovi pomagači Đuričić i Nikolić na po 30 godina, ali su sva trojica posle donošenja presude pobegla iz zemlje.

Jedan od najuticajnijih i napoznatijih iz tog perioda, ne znam kako je izostavljen sa spiska. Naravno i on je bio saradnik pomenute službe.

Јесте био је
 
Poslednja izmena od moderatora:
svi su se oni medjusobno rokali a izvukli su se milosevici i legijini misevi

Miodrag Stojanović Gidra (51), sportski funkcioner, bivši bokser i Ginisov rekorder u disciplini trbušni sklekovi, ubijen je sa šest hitaca iz pištolja čim je ušao u svoj automobil,ubijen je hicima iz pištolja 18. februara 2001. godine ispred Teniskog kluba Partizan u Beogradu. Iako je od likvidacije Stojanovića prošlo više od 12 godina, izvršioci i motivi ubistva i dalje su nepoznati.

- Maskirani neidentifikovani napadač čekao je da Stojanović uđe u svoj „audi“, a potom je u njega ispalio šest hitaca iz pištolja. Jedan metak Gidru je pogodio u vrat, a pet u grudi. Nije mu bilo spasa
Posle zločina napadač je otrčao do „micubišija“, parkiranog nedaleko od lica mesta, gde ga je čekao saučesnik.

- Ubice su pobegle ka stadionu Crvene zvezde. Na lice mesta ubrzo su stigle policijske patrole, koje su kod Stojanovića pronašle pištolj. Međutim, nije stigao da ga upotrebi. Istraga o ovom slučaju i dalje je u toku i radi se na otkrivanju identiteta atentatora
Miodrag Stojanović je pre ubistva bio s prijateljima u jednom kafiću na Slaviji.
- Posle je otišao u saunu „Slavija luks“, a zatim u teniski klub u Humskoj. Ni tu se nije dugo zadržao. Kad je izašao, likvidiran je u klasičnoj sačekuši
Stojanovićevi prijatelji govorili su da je on u mladosti zbog tuča prekršajno kažnjavan, ali da kasnije nije imao sukoba sa zakonom.
- Samo sport može da odvuče mlade s ulice, daleko od droge i kriminala - govorio je Gidra.
 
Ne bih hteo da otvaram novu temu,pa sam rešio ovde da podelim vest koju sam malopre pročitao a radi se o ubistvu na groblju u Sopotu, što je inače presedan kada se radim o kriminalnim egzekucijama. Mislim da do sad nije zabeleženo takvo ubistvo,obično su se sačekuše rešavale na drugim mestima. Inače ubijeni Milomir J. je Kekim kum ( jedan od retkih koji je preživeo devedesete) a važi za vođu novobeogradskog klana

Opširnije: http://www.kurir.rs/crna-hronika/ubistvo-na-groblju-u-sopotu-sahrani-pre-likvidacije-prisustvovali-kusturica-cola-i-bregin-brat-clanak-2634581
 
Више се данас убијају него деведесетих ..било је негде 95 чистка ..много их је убијено за свега месец или два ..али после тога ништа

то је вероватно држава одрадила јер су почели да се бахате и прете смртницима..али данас је дивљи ЗАПАД и то дословно
 
Neverovatno: ARKAN ŽIV UHAPŠEN U HRVATSKOJ

Imao je čitavu mrežu pomagača, koja je razbijena akcijom kodnog imena “kula”. Arkan je inscenirao smrt u Beogradu i zadnjih godina se krio na raznim lokacijama u Hrvatskoj. Od koga se krio i zašto baš Hrvatska? Jer je poznato da ga baš Hrvatska tereti za najgore oblike ratnih zločina. – stoji u saoštenju mnogih portala. Istina je da je bio uhapšen u Hrvatskoj ali Vojin Ražnatović sin Arkana Ražnatovića na ovu vest odgovorio je jako čudno. Naime on je objavio prepisku koju je imao sa jednim momkom. Mladić je napisao mlađem Ražnatoviću da je njegov otac živ i da živi na Kipru.
Na kraju, Vojin je odgovorio da se Arkan sprema da uđe na “Farmu”. Da podsetimo, Željko Ražnatović ubijen je 2000. godine.– Neki baš zapnu… – napisao je Vojin Ražnatović uz hashtag “bolesnici” i objavio prepisku:Untitled-1
– Željko Ražnatović Arkan ubijen je 15. januara 2000. u hotelu „Interkontinental“ u Beogradu, kada je u njega pucao Dobrosav Gavrić, a Dragan Nikolić i Milan Ðuričić bili su mu saučesnici.
– Ðuričić i Nikolić osuđeni su na po 30 godina kao saučesnici u Ražnatovićevom ubistvu, dok je Dobrosav Gavrić osuđen na 35 godina
 
Poslednja izmena od moderatora:
Легија је човек РДБ



Iza nerazjašnjenih ubistava devedesetih godina u Srbiji stoji Služba državne bezbednosti, otkriva u ekskluzivnom intervjuu za KURIR Ljubiša Ristić, nekadašnji lider Jugoslovenske levice.
Zato se nadam da i postoje ovakve grupe i diskusije po srbiji...da se ne zaborave ovi zlocini ko god da ih je ucinio jel ubiti nekoga je SMRTNi GREH i pocinioci ce SIGURNO odgovarati na onom svetu...treba nam sto vise ovakvih foruma i prici pa nek se Bezbednjaci malo uplase bozne kazne i govorkanja...kad vec nisu imuni na zlocine a ljudi neka pricaju okolo hvala bogu!!!
 
Ovaj musliman bio je strah i trepet beogradskog podzemlja, a život je završio tragično
Ubijen je 4.marta 1998. godine oko 18.50 sati na Novom Beogradu
Piše: D. H. prije 1 sat


NERIJEŠENI ZLOČIN Ovaj musliman bio je strah i trepet beogradskog podzemlja, a život je završio tragično


  • Jusuf Bulić sa suprugom
Jusuf Bulić sa suprugom
Foto: Arhiv

Jusuf Jusa Bulić je bio poznati srbijanski kriminalac, član klana Ljubomira Magaša poznatijeg pod nadimkom Ljuba Zemunac i vlasnik fudbalskog kluba Železnik.
Bulić je kriminalom počeo da se bavi početkom sedamdesetih godina kada je zajedno sa Ljubomirom Magašem i Radetom Ćaldovićem otišao u Italiju. U Italiji je upoznao mnoge beogradske prestupnike poput Željka Ražnatovića, Đorđa Božovića i mnoge druge. Na kraju je postao dio grupe i jedan od najbližih saradnika Ljubomira Magaša.




Za 2 sata 54 novčanika

Prije "zvaničnih" početaka bavljenja kriminalom Bulić je imao izlete u takozvani "laki" kriminal o čemu svjedoči i do sada neobjavljena anegdota koju je otkrio Mladen Radulović gostujući u emisiji "Na mjestu zločina" sa Mašanom Lekićem na TV Prva.
Naime, Jusa se otisnuo u laki kriminal prije nego što je napunio 18 godina. Motiv je bio u neku ruku sportski...
Bulić, koji je tada imao samo 16 godina, sa svojim "kolegama" Ljubom Zemuncem i izvjesnim Šiljom riješio je da ode na bokserski meč, gdje se za titulu prvaka sveta borio tada već čuveni Muhamed Ali. Trojici mladih prestupnika ovaj cilj se uopšte nije činio nedostižnim, iako se održavao u dalekoj Americi. Jusa se, sa svoja dva druga, uputio u Trst kako bi "zaradili" novac, a plan je bio da direktno iz Italije odlete u Ameriku. Tada su postigli jedan od svjetskih džeparoških rekorda. Bili su snažno motivisani, pa su za samo sat-dva ukrali 54 novčanika. Ipak, policija je brzo uhapsila maloljetne razbojnike i deportovala ih u Jugoslaviju, a Mumamed Ali ostao je samo san - navodi se.


Ozbiljni kriminal
Prvi ozbiljniji sukob sa evropskom policijom imao je početkom 1977. godine kada je uhapšen u Amsterdamu zbog falsifikovanja vozačke dozvole Godinu dana kasnije na zahtjev Austrije i Jugoslavije za njim je raspisana potjernica, zbog sumnje da je učestvovao u ubistvu Veljka Krivokapića u Beču dana 27. oktobra. 1978. u kafiću „Hautpost“. Na potjernici sem Jusinog imena bila su imena i njegovih najbližih saradnika Ljubomira Magaša i Radeta Ćaldovića. Dok se nalazio u bjekstvu, uhapšen je u pljački katedrale u Kelnu ali pošto je austrijsko sudstvo odustalo od optužnice za ubistvo Krivokapića, Bulić i Ćaldović su izašli iz zatvora u Beču a Bulić je otišao kod Magaša u London. Poslije odlaska iz Londona Jusa Bulić se nastanio u Frankfurtu, gdje je osamdesetih godina postao sastavni dio klana Ljube Zemunca.


Povratak u Srbiju
Jusuf Bulić je kao dio klana Ljube Zemunca učestvovao u organiziranju reketarenja po Frankfurtu i drugim kriminalnim aktivnostima. Kada je 10. novembra 1986. godine Goran Vuković zvani Majmun ubio Magaša, Bulić se odlučio vratiti u Jugoslaviju. Po dolasku u zemlju Jusa je odlučio da se bavi biznisom. Otkupio je najprije kafanu „Zona Zamfirova“, zatim kockarnicu „Ruski car“ i još nekoliko kasina u Beogradu i unutrašnjosti. Nakon izvjesnog vremena nastanio se sa porodicom u Željezniku, gdje je otkupio sportsku kladionicu, kao i još nekoliko kafića.
Ipak domaćoj javnosti postao je najpoznatiji kada je otkupio FK Železnik Beograd, kojeg je za kratko vrijeme doveo u prvu saveznu ligu omogućivši klubu da igra utakmice protiv velikana kao što su Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina.

No, njegov sportski biznis nije bio dugog vijeka. Ubijen je 4.marta 1998. godine oko 18.50 sati na Novom Beogradu, ispred kafića „22“ u Ulici Omladinskih brigada. Pored njega ubijeni su njegov tjelohranitelj Nenad Raščanin, i prijatelj Petar Vujačić, takođe sportski funkcioner „Železnika“, a ranjeni su njegov brat Muka Bulić i slučajno zatečeni gost kafića Dragoslav Perić.
 
Ovaj musliman bio je strah i trepet beogradskog podzemlja, a život je završio tragično
Ubijen je 4.marta 1998. godine oko 18.50 sati na Novom Beogradu
Piše: D. H. prije 1 sat


NERIJEŠENI ZLOČIN Ovaj musliman bio je strah i trepet beogradskog podzemlja, a život je završio tragično


  • Jusuf Bulić sa suprugom
Jusuf Bulić sa suprugom
Foto: Arhiv

Jusuf Jusa Bulić je bio poznati srbijanski kriminalac, član klana Ljubomira Magaša poznatijeg pod nadimkom Ljuba Zemunac i vlasnik fudbalskog kluba Železnik.
Bulić je kriminalom počeo da se bavi početkom sedamdesetih godina kada je zajedno sa Ljubomirom Magašem i Radetom Ćaldovićem otišao u Italiju. U Italiji je upoznao mnoge beogradske prestupnike poput Željka Ražnatovića, Đorđa Božovića i mnoge druge. Na kraju je postao dio grupe i jedan od najbližih saradnika Ljubomira Magaša.




Za 2 sata 54 novčanika

Prije "zvaničnih" početaka bavljenja kriminalom Bulić je imao izlete u takozvani "laki" kriminal o čemu svjedoči i do sada neobjavljena anegdota koju je otkrio Mladen Radulović gostujući u emisiji "Na mjestu zločina" sa Mašanom Lekićem na TV Prva.
Naime, Jusa se otisnuo u laki kriminal prije nego što je napunio 18 godina. Motiv je bio u neku ruku sportski...
Bulić, koji je tada imao samo 16 godina, sa svojim "kolegama" Ljubom Zemuncem i izvjesnim Šiljom riješio je da ode na bokserski meč, gdje se za titulu prvaka sveta borio tada već čuveni Muhamed Ali. Trojici mladih prestupnika ovaj cilj se uopšte nije činio nedostižnim, iako se održavao u dalekoj Americi. Jusa se, sa svoja dva druga, uputio u Trst kako bi "zaradili" novac, a plan je bio da direktno iz Italije odlete u Ameriku. Tada su postigli jedan od svjetskih džeparoških rekorda. Bili su snažno motivisani, pa su za samo sat-dva ukrali 54 novčanika. Ipak, policija je brzo uhapsila maloljetne razbojnike i deportovala ih u Jugoslaviju, a Mumamed Ali ostao je samo san - navodi se.


Ozbiljni kriminal
Prvi ozbiljniji sukob sa evropskom policijom imao je početkom 1977. godine kada je uhapšen u Amsterdamu zbog falsifikovanja vozačke dozvole Godinu dana kasnije na zahtjev Austrije i Jugoslavije za njim je raspisana potjernica, zbog sumnje da je učestvovao u ubistvu Veljka Krivokapića u Beču dana 27. oktobra. 1978. u kafiću „Hautpost“. Na potjernici sem Jusinog imena bila su imena i njegovih najbližih saradnika Ljubomira Magaša i Radeta Ćaldovića. Dok se nalazio u bjekstvu, uhapšen je u pljački katedrale u Kelnu ali pošto je austrijsko sudstvo odustalo od optužnice za ubistvo Krivokapića, Bulić i Ćaldović su izašli iz zatvora u Beču a Bulić je otišao kod Magaša u London. Poslije odlaska iz Londona Jusa Bulić se nastanio u Frankfurtu, gdje je osamdesetih godina postao sastavni dio klana Ljube Zemunca.


Povratak u Srbiju
Jusuf Bulić je kao dio klana Ljube Zemunca učestvovao u organiziranju reketarenja po Frankfurtu i drugim kriminalnim aktivnostima. Kada je 10. novembra 1986. godine Goran Vuković zvani Majmun ubio Magaša, Bulić se odlučio vratiti u Jugoslaviju. Po dolasku u zemlju Jusa je odlučio da se bavi biznisom. Otkupio je najprije kafanu „Zona Zamfirova“, zatim kockarnicu „Ruski car“ i još nekoliko kasina u Beogradu i unutrašnjosti. Nakon izvjesnog vremena nastanio se sa porodicom u Željezniku, gdje je otkupio sportsku kladionicu, kao i još nekoliko kafića.
Ipak domaćoj javnosti postao je najpoznatiji kada je otkupio FK Železnik Beograd, kojeg je za kratko vrijeme doveo u prvu saveznu ligu omogućivši klubu da igra utakmice protiv velikana kao što su Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina.

No, njegov sportski biznis nije bio dugog vijeka. Ubijen je 4.marta 1998. godine oko 18.50 sati na Novom Beogradu, ispred kafića „22“ u Ulici Omladinskih brigada. Pored njega ubijeni su njegov tjelohranitelj Nenad Raščanin, i prijatelj Petar Vujačić, takođe sportski funkcioner „Železnika“, a ranjeni su njegov brat Muka Bulić i slučajno zatečeni gost kafića Dragoslav Perić.

Arkan ga je ubio
Obilić,Železnik,fudbal,nameštanje utakmica,prodaja igrača...a možda i još nešto ko zna šta
Inače Obilić je te 1998.bio šampion države u jako providnom i nameštenom prvenstvu gde je oteo titulu Zvezdi,na jednoj utakmici protiv Obilića navijači su spontano krenuli da skandiraju protiv Arkana a vođe navijača su se zaletali i tukli su sve koji to skandiraju,ipak im je komandant bitniji od Zvezde
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top