Krimi likvidacije i mafijaški klanovi

https://www.vijesti.me/vijesti/crna...iceru-kako-da-dodju-do-glave-vodje-skaljaraca

Obucite se kao policajci, pa ga iskidajte: Policajac pričao Šariću i Zviceru kako da dođu do glave vođe škaljaraca​


Lazović poručivao vođi kavčana da nabavi dva džipa BMW X5, džeparice i dukserice sa printom policije i da na taj način zaustave Vukotića. “Ja da budem neđe na kamere sa momcima, a oni zbog kola imaće duže šanse da pobjegnu”, poručivao je bezbjednjak


1705594851388.png

Fotografija Jovana Vukotića koju kavčani dijele na Skajufoto: Skaj/Vijesti
 
OTKRIVEN MOTIV LIKVIDACIJE ŠKALJARCA U BRAZILU: Krio se u Sao Paulu, osvetnici ga pronašli SUPRUGA PONOVO NA SASLUŠANJU


OTKRIVEN MOTIV LIKVIDACIJE "ŠKALJARCA" U BRAZILU: Krio se u Sao Paulu, "osvetnici" ga pronašli SUPRUGA PONOVO NA SASLUŠANJU​


Brazilski istražitelji sumnjaju da je "škaljarca" iz Pančeva Darka Geislera (43) 5. januara naočigled supruge i četvorogodišnjeg sina ubio plaćeni ubica "stranac" kao osvetu za likvidacije koje je pre 10 godina počinio u Crnoj Gori.
Podsetimo, Geisler koji se nekada prezivao Nedeljković i bio je na crvenoj poternici Interpola zbog sumnje da je počinio dva ubistva, likvidiran je ispred kuće u kojoj je živeo sa suprugom Brazilkom i detetom. Ubica mu je prišao s leđa i ispalio šest hitaca u njega u trenutku dok je sina gurao na biciklu, pokušavajući da otvori kapiju, dok je njegova supruga bila pored.

- Ubistvo Darka Geislera, koji je i sam osumnjičen da je bio plaćeni ubica potpuno odudara od "obrasca" ubistava koje čine kriminalne grupe u Brazilu. Način na koji je ubijen, uzimajući u obzir i njegovu prošlost, ukazuju na mogućnost da je ubica takođe stranac - izjavio je za brazilske medije Rubenson Eduardo Barazalom Teišeirom iz Sektora policije Santosa. Oni podsećaju da je Srbin na obali Sao Paula, u gradu Santos živeo pod lažnim identitetom i da se predstavljao kao stolar iz Slovenije, Dejan Kovač.

- U Brazilu kriminalne grupe ubijaju na dva načina, sa motocikala ili automobila u pokretu, prolaze i pucaju. Ovo je bio planirani zločin. Ubistvo Darka Geislera potpuno odudara od "modusa operandi" koji smo navikli da vidimo - objasnio je šef policije.
Naveo je i da je glavni pravac istrage, kada je motiv likvidacije u pitanju, prošlost Srbina, odnosno ubistva za koja se on vezuje u Evropi. - Sve to, ima veze i sa činjenicom da se on u Brazilu skrivao, pod lažnim imenom, sa lažnim pasošem. Čak ni sana nije upisao na svoje, već na prezime majke. Kada se sve uzme u obzir, može se reći da se on skrivao, ali da ga je sudeći po svemu neko jurio i da je on to znao. Jedini razlog zbog kog bi ga neko pratio je njegova prošlost, odnosno ljudi iz njegove prošlosti - dodao je on.
Podsetimo, za Geislerom, crnogorska policija tragala je 10 godina zbog sumnje da 2014. ispred zatvora Spuž u Podgorici ubio Andriju Mrdaka, koji je blizak "kavačkom klanu". Kako su tada mediji pisali, Mrdak je ubijen pred ženom dok je čekao red ispred zatvora.
- Geislera je do zatvora dovezao saučesnik na motoru. Prišao je Mrdaku, rekao mu par rečenica i potom pucao u njega. Međutim, tada je slučajno i sebe ranio u nogu, pa ga je policija zahvaljujući tragovima krvi brzo identifikovala. Otkriveno je da je povezan i sa ubistvom Vidaka Vorotovića koji je likvidiran dve godine ranije, u decembru 2012. Pošto se o Geisleru ništa nije znalo i niko mu nije ušao u trag, spekulisalo se čak i da nije preživeo samoranjavanje ispred Spuža - prenosili su mediji ranije.
Ubistvo Gejslera, snimile su sigurnosne kamere. Na snimcima se vidi kako mu ubica prilazi, puca, a potom beži. - Policija je odmah saslušala njegovu suprugu, Brazilku koja je očevidac zločina. Ona je rekla da ne zna ništa o prošlosti svog muža. Prema podacima policije, par se upoznao između 2015. i 2016. a u Sao Paulo su se doselili 2017. Ubijeni nije imao brazilska dokumenta, niti izvore prihoda. Navodno je supruzi rekao da mu novac šalje porodica iz Slovenije, koja se bavi stolarskim zanatom. Supruga će ponovo biti pozvana u policiju, jer je neophodno da da dodatna pojašnjenja - preneli su navode izvora iz istrage brazilski mediji.

NE PROPUSTITE

UBIJENOG 'ŠKALJARCA' U BRAZILU OTKRILI PREKO ŽENE! Lepa udovica objavila sliku, pa otkriveno ko je on, OVAJ SRBIN NIJE JEDINI


SASLUŠANA ŽENA UBIJENOG 'ŠKALJARCA' U BRAZILU: 'Živeli smo skromno, njegova porodica nam je slala novac, nismo imali ni auto'


TAJNI ŽIVOT SRPSKOG PLAĆENOG UBICE U BRAZILU: Zločin koje se dogodio dobio internacionalni filmski zaplet, I ON BIO NA ZADATKU?


PRVA IZJAVA SUPRUGE UBIJENOG SRBINA: Brazilka gledala smrt uživo: 'Ne tiče me se njegova prošlost, sin je izgubio oca'

 

Hapšenja u Srbiji zbog ubistva Alena Kožara i Damira Hadžića​

Javno tužilaštvo za organizovani kriminal Srbije saopštilo je da je u međunarodnoj akciji noćas u Srbiji uhapšeno šest osoba zbog četiri ubistva koja su se dogodila 2020. godine u Grčkoj. U pitanju su ubistva Stevana Stamatovića i Igora Dedovića koja su se dogodila 19. januara 2020. godine u Atini i Alana Kožara i Damira Hadžića 23. jula 2020. godine na Krfu.

Javno tužilaštvo za organizovani kriminal u saopštenju navodi da je u koordinisanoj međunarodnoj zajedničnoj akciji istražnih timova Republike Srbije, Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, Apelacionog tužilaštva Republike Grčke, MUP, UKP, BIA, grčke i španske policije, EUROPOL-a i EURODŽAST-a, noćas u Srbiji uhapšeno šest lica, a u Republici Španiji i Republici Grčkoj po jedno lice.

"Osumnjičeni su lišeni slobode zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnog dela iz člana 346 KZ i krivično delo teško ubistvo iz člana 114 KZ, zbog izvršenja krivičnog dela dana 19. januara 2020. godine u Atini, u kojoj su lišeni života Stevan Stamatović i Igor Dedović i dana 23.07.2020. godine kada su lišeni života Alan Kožar i Damir Hadžić na Krfu“, piše u saopštenju.

Dodaje se da je krivičnim prijavama obuhvaćeno ukupno 19 osumnjičenih, od kojih je u Republici Srbiji lišeno slobode šest lica i to: D.T, V.M, S.V, N.D, V.V i R.S, a koji će biti privedeni i saslušani u Javno tužilaštvo za organizovani kriminal u Beogradu, nakon čega će biti doneta odluka o pokretanju istražnog postupka.

Pored ovih osumnjičenih po jedno lice lišeno je slobode u Republici Španiji i Republici Grčkoj, dok se šest lica nalazi u pritvorima i zatvorima u Republici Srbiji i Crnoj Gori, a šest lica se za sada nalaze u bjekstvu.

Krivičnom prijavom su obuhvaćeni državljani Republike Srbije za koje postoje osnovi sumnje da su izvršili ova krivična djela, ističe se u saopštenju.

Podsjećamo na pisanje medija da je Milinko Brašnjović, koga je Srđan Lalić, svjedok okrivljeni u postupku protiv Veljka Belivuka, Marka Miljkovića i ostalih optuženih za najteža krivična djela, imenovao kao direktnog izvršioca ubistva Igora Dedovića i Stevana Stamatovića u januaru 2020. godine u Atini, uhapšen sinoć u Španiji. Mnogi mediji pisali su da je Brašnjović mrtav.

Ime Milinka Brašnjevića dospjelo je na stupce crne hronike još 2010. godine kada se MUP oglasio da je razbijena „organizovana kriminalna grupa“ na čijem čelu je bio Aleksandar Stanković, mnogo poznatiji po nadimku Sale Mutavi. Jedan član te grupe, koja se bavila trgovinom droge, bio je osumnjičen i za pokušaj ubistva, niko drugi do Milinko Brašnjović, koji je zajedno sa još jednim saučesnikom pucao na mladića u naselju Medaković.

 
Kakva slika je*em ti zivot. Svaka cast za BIA sto je ovo iskopala i proslijedila kuriru :D E ovo se zove istrazivacko novinarstvo.
- Slika koja svedoči o nekadašnjem prijateljstvu i jedinstvu dva klana nastala je pre 16 godina na jednoj proslavi. Na njoj su nasmejani i zagrljeni Igor Božović, Slobodan Kašćelan, Dalibor Tomović, Jovan Vukotić, Igor Dedović i Radoje Zvicer. Od njih šestorice, danas ih je troje ubijeno, dvoje je iza rešetaka, a jedan je u bekstvu. Poznato je da su u godinama posle izbijanja sukoba Vukotić i Zvicer nudili milione evra za glavu onog drugog - kaže naš izvor.
3864014_kurir-hronika-2_ff.jpg
 

Sahranjen Brano Mićunović: Čitulju dali Đukanović, Savićević, Keljmendi, Terzić, Grbović, Medenica, Mijač...​

Branislav Brano Mićunović sahranjen je danas na mjesnom groblju u Moštanici kod Nikšića.

Kako prenosi Radio Televizija Nikšić (RTNK), sahrani su prisustvovali bivši predsjednik države, vlade i Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Đukanović sa suprugom Lidijom i sinom Blažom.


Saučešće su izjavili i sadašnji predsjednik DPS-a Danijel Živković, šef poslaničkog kluba te partije Andrija Nikolić i portparol stranke Miloš Nikolić.

Sahrani su prisustvovali i bivši predsjednik Opštine Nikšić Veselin Grbović i funkcioner Uprave policije (UP) Dragan Blagojević.

U ime bratstva Mićunović od Brana Mićunovića oprostio se nekadašnji ministar kulture u Vladi Crne Gore Branislav Mićunović.

Čitulju Mićunoviću u novinama pored porodice dali su Đukanović, predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore (FSCG) Dejan Savićević, Mićunovićev dugogodišnji bliski saradnik Sava Vujović, kosovski biznismen koji je ozančavan kao narko bos Naser Keljmendi, vlasnik Lutrije Sava Grbović, sin Vesne Medenice i osumnjičeni za stvaranje kriminalne organizacije Miloš Medenica, generalni direktor Fudbalskog kluba Crvena zvezda Zvezdan Terzić, biznismeni Žarko Burić i Veselin Mijač, predsjednik Crnogorske evropske partije Novak Adžić, advokati Srđan Lješković i Dragan Milačić, četnički vojvoda Čeko Dačević, doktor Zoran Tocilj, manekenka Manda Popović, kolektivi Lutrije, Džek Pota i Zeta filma, mjesni odbor DPS Ćemenca, Žarko i Dušan Radulović, Rajan Lučić, Milan Krivokapić Kinez...
Mićunović je imao razvijen biznis u Crnoj Gori, ali je najčešće pominjan kao osoba koja je rukovodila organizovanim kriminalom, što je on više puta demantovao.

Sredinom novembra prošle godine, Sjedinjene Američke Države (SAD) uvele su sankcije njemu i Miodragu Daki Davidoviću, zbog, kako je navedeno, povezanosti sa kriminalom i zlonamjernim uticajem Rusije u regionu.

To podrazumijeva blokadu njihove kompletne imovine u Americi ili one koju kontrolišu njima bliske osobe u toj državi.

U obrazloženju odluke, navodi se da je Mićunović decenijama vodeća figura u organizovanom kriminalu u Crnoj Gori, što se datira još od vremena bivše Jugoslavije.

“Najpoznatiji je po ilegalnom švercu cigareta koji je korumpirao i podrivao nezavisnost demokratskih institucija Crne Gore”, piše u saopštenju.

Mićunovića su teretili da je sa nekom od vlada na zapadnom Balkanu i sadašnjim ili bivšim vladinim zvaničnikom, učestvovao u koruptivnim radnjama.

“Mićunović je označen... za odgovornost ili saučesništvo, ili direktno ili indirektno angažovanje u korupciji u vezi sa zapadnim Balkanom, uključujući korupciju od strane, u ime ili na drugi način povezanu sa vladom na zapadnom Balkanu, ili sadašnjim ili bivšim zvaničnikom vlade na bilo kom nivou vlasti na zapadnom Balkanu, kao što je zloupotreba javne imovine, eksproprijacija privatne imovine za ličnu korist ili političke svrhe, ili podmićivanje”, piše u odluci SAD.


Taj Nikšićanin bio je optužen za ubistvo sugrađanina Radovana Kovačevića u oktobru 2000. godine, ali je 2007. godine pravosnažno oslobođen optužbe, jer ga niko od onih sa mjesta događaja nije identifikovao kao osobu koja je pucala.

Mićunović je bio i jedan od optuženih u Bariju za šverc cigareta tokom devedesetih godina, ali je postupak pred tamošnjim sudom obustavljen zbog zastare.

Istragom je bilo obuhvaćeno petnaestak osoba iz Crne Gore i Italije, a među njima i tadašnji premijer Milo Đukanović. Svi su kasnije, i zbog formalnih razloga, oslobođeni optužbi.

Mićunović je bio suvlasnik i vlasnik više kompanija iz oblasti kockarskog i građevinskog biznisa u Crnoj Gori.
 

FOKUS

Kad imaš državu​

monitor-profil-48x48.png

Objavljeno prije
12 godina
na
17 Augusta, 2012
Objavio

Višespratnica po višespratnica, parcela po parcela – moćni Nikšićanin Branislav Brano Mićunović i njegov prijatelj kontroverzni Budvanin Ivan Delić i sa njima povezana lica gotovo da su osvojili Budvu i okolinu. U tome su im nesebično pomogle urbanističke vlasti, kako na lokalnom, tako i na državnom nivou. Ministar turizma i održivog razvoja Predrag Sekulić predano radi da dovrši poslove prethodnika Branimira Gvozdenovića.

Prošlog mjeseca na sajtu ministarstva kojim rukovodi postavljena je lista osoba i kompanija kojima je to ministarstvo tokom ove godine izdalo urbanističko tehničke uslove – papir koji prethodi izdavanju građevinske dozvole. Među njima je i Brano Mićunović, Nikšićanin koji se u regionu označava kao vođa organizovanog kriminala u Crnoj Gori pa i šire. Mićunović je prijatelj bivšeg premijera Mila Đukanovića sa kojim se našao skupa i na optužnici italijanskog tužioca Đuzepea Šelzija za šverc cigareta.

Tim papirom, izdatim u februaru ove godine, Sekulić je priveo kraju legalizaciju divlje sagrađenih Mićunovićevih objekata u Budvi, na njegovoj parceli u Mirištu, iznad Miločera.

Mićunović je te objekte, od kojih jedan ima čak osam spratova, podigao još prije pet godina. Za skoro godinu dana koliko je trajala njihova gradnja, nema tragova da je inspekcija pokušala da je zaustavi. U to vrijeme nadležni ministar bio je Branimir Gvozdenović.

Objekti su bili uveliko podignuti kada je opština Budva, 2010. godine, novcem iz gradske kase samo za tu parcelu uradila nacrt urbanističkog plana kojim je, gle slučajnosti, na Mićunovićevoj parceli predviđena izgradnja baš onakva dva objekta kakva je on već podigao. Prethodno je izmjenama planske dokumentacije na toj parceli umjesto maslinjaka predviđena izgradnja turističkih kapaciteta, što je, prema dokumentaciji MANS-a koji je pomno pratio slučaj, aminovao tadašnji ministar uređenja prostora, pominjani Branimir Gvozedenović. To je, naravno, poprilično uvećalo vrijednost Mićunovićevih nekretnina.

Nacrt kojim su u stvari legalizovani Mićunovićevi divlje sagrađeni objekti usvojen je u lokalnoj skupštini glasovima vladajuće partije. Predsjednik skupštine Krsto Ljubanović uvjeravao je javnost tada da to nije zbog toga ,,što se on plaši Mićunovića”, te da na kraju krajeva svako u Crnoj Gori poznaje ili ima nekoga ko je nelegalno sagradio bar terasu.

Sada, kada su Mićunoviću legalizovana velelepna zdanja od kojih se ne vidi budvansko nebo, ministar Sekulić u urbanističko tehničkim uslovima napominje Mićunovića da vodi računa o fasadi legalizovanih objekata. Sekulić preporučuje da fasada treba da ,,svojim izrazom doprinosi opštoj slici i doživljaju ekskluzivnog primorskog mjesta”, i da bude ,,kamena kombinovana sa bijelom ili pastelnim svijetlim bojama”.

Institucije koje su trebale da provjere čitav posao, ćute. MANS je početkom septembra prošle godine podnio Ustavnom sudu inicijativu za pokretanje postupka ocjene zakonitosti Lokalne studije lokacije Mirište, koju je usvojila Skupština opštine Budva. Takođe, ta je NVO tužilaštvu podnijela krivičnu prijavu protiv Sekulića i Gvozdenovića zbog zloupotrebe službenog položaja i nesavjesnog vršenje dužnosti nadzora.

Zdanje na Mirištu nije jedina višespratnica u Budvi u vlasništvu Mićunovića i njegove najbliže porodice. Njegova kćerka Andrea suvlasnica je trinaestospratnog betonskog čudovišta, ironično nazvanog Harmonija, na rtu Zavala.

Da ostane netaknuta postarao se ministar Sekulić. U junu ove godine Sekulić je spriječio rušenje dijela objekta, tako što je poništio rješenje inspektora koji je tvrdio da se na Harmoniji gradi mimo onog što je propisano dozvolom.

Gradnja i ovog hotelsko-apartmanskog kompleksa od 25 hiljada kvadrata stambeno- poslovnog prostora, čiju je izgradnju pomogla prijateljska Prva banka braće Đukanović sa kreditom od 5, 44 miliona eura, započeta je prije dobijanja građevinske dozvole. Inspekcija je u ovom slučaju reagovala ubrzo nakon početka radova i zapečatila gradilište. Dozvolu je Ministarstvo uređenja prostora izdalo nekoliko mjeseci kasnije, krajem 2009. godine.

Harmonija se, prema katastru, vodi na kompaniju Old Town Invest Group, čijih 30 odsto kapitala pripada Andrei Mićunović. Ta kompanija ima 3.477 kvadrata zemlje na Zavali, i to u pojas između apartmanskog naselja Astra Montenegro koje je gradio ruski Miraks i hotelskog kompleksa Ibero star belvi, na kome je nikla Harmonija.

Nijesu to jedine nekretnine koje Brano Mićunović i članovi njegove porodice posjeduju u Budvi. U vlasništvu supruge Svetlane i bratanića Predraga , te sa njima povezanih lica, je i zgrada nekadašnje crnogorske kinematografske kuće Zeta film koju su privatizovali 2004. godine. Ta se zgrada nalazi u samom centru grada, tik uz Stari grad.

Prema podacima Uprave za nekretnine Zeta film u Budvi posjeduje 3194 kvadratnih metara zemljišta na kojima se nalazi 1486 kvadratnih metara stambeno poslovnog prostora. U izvještaju revizora iz 2010. godine, napominje se da nije izvršena procjena vrijedosti nekretnina, te da je to trebalo učiniti. U tom izvještaju se navodi da ta kompanija posjeduje nekretnine u Budvi, ali i u Beogradu, gdje je registrovana na adresu u samom srcu grada – Knez Mihailovu ulicu.

Lokalne vlasti su i na ovoj parceli izmijenile plansku dokumentaciju tako da se poklopi sa interesom Mićunovića i sa njim povezanih osoba. Nedavnim izmjenama DUP Budva centar, park u centru grada, tik pored zgrade Zeta filma tretira se kao jedinstvena urbanistička parcela.

,,Niko ne može da me ubijedi da je to slučajno urađeno”, reagovao je tada Stevan Džaković, odbornik Pokreta za promjene. ,,Prva mogućnost mahinacije je da se tim potezom povećava površina urbanističke parcele predmetnim objektom, a to je u ovom slučaju Zeta film i daje mogućnost izgradnje mnogo veće spratnosti i građevinske površine. Sada je to desetak spratova. Druga opcija je da se to formira kao urbanistička parcela kako bi Mićunović došao u vlasništvo parka”.

U parku se nalazi ekskluzivni lokal Perla. Kako je Monitor već pisao, među brojnim predmetima protiv budvanskih urbanističkih vlasti, na stolu Osnovnog državnog tužioca Borisa Savića, bio je najavljen i slučaj bespravne gradnje tog lokala.

Sekretarijat za planiranje i uređenje prostora izdao je dozvolu za gradnju i rad kafe-restorana kao privremenog objekta, poput kioska i tezgi, u skladu sa Programom postavljanja privremenih objekata. U pitanju je objekat čvrste betonske konstrukcije na dva nivoa i ne može biti riječi o privremenom objektu, tvrdili su u tužilaštvu.

I kafe Perla se našao na listi objekata koji su obuhvaćeni izmjenama i dopunama DUP-a, sa namjerom da takozvani privremeni objekat postane trajan i legalan.

Supruga Brana Mićunovića Svetlana prema evidenciji uprave za nekretnine posjeduje i 6.467 kvadratnih metara zemlje u Reževićima, Ploče. Kao teret se na toj parceli navodi zabrana Prve banke otuđenja i davanja u zakup zbog duga od 1.439.068 eura. Hipoteka je upisana 2009. godine. Da li će se i tu graditi, ne zna se.

Mićunovićevi najbliži u Budvi posjeduju i marinu. Budvanska marina je u vlasništvu bratanića Predraga i Nenada, koji su u taj posao ušli sa sinom Svetozara Marovića, Milošem.

Marina se, prema podacima sa sajta te kompanije, prostire na 62.000 kvadratnih metara od čega je 4000 kvadrata na obali. Raspolaže sa 330 komercijalnih vezova.

Predrag Mićunović i mladi Marović suvlasnici su i zemlje na od više desetina hiljada kvadrata u Mrčevom polju, kod prekrasne plaže Jaz. Na kompaniju Anagusta Nenada Mićunovića ranije se u katastru vodila i zgrada na Svetom Stefanu.

Građevinarstvom se u Budvi u posljednje vrijeme intenzivno bavi i prijatelj Brana Mićunovića, kontroverzni Budvanin Ivan Delić. Za Delića je crnogorska javnost prvi put čula kada je krajem 2001. na sjednicama dva anketna odbora Savezne skupštine SRJ žigosan kao navodni atentator na jugoslovenskog ministra odbrane Pavla Bulatovića. Izvještaje anketnih odbora, koji sadrže inkriminaciju Delića, Savezna skupština je odbila da usvoji, ocjenjujući ih kao nevjerodostojne.

I Delić je vlasnik osmospratnice, koja je tek za nekoliko mjeseci nikla na magistrali u Bečićima, iznad crkve Svetog Toma. Udaljena je samo stotinjak metara od elitnog Splendida.
 
Prema pisanju Vijesti, gradnja na ovoj građevini uprkos zabrani izvođenja građevinskih radova, još nije u potpunosti zaustavljena.

Kristal, kako je ime građevini, će biti turističko stambeni kompleks. Delić je inače vlasnik Azimuta, hotela na Svetom Stefanu.

Kristal je izgrađen na zemljištu oca Ivana Delića, Dušana. Dušan Delić to zemljište dijeli sa Borisom Ćipranićem, vlasnikom kompanije Beton plus iz Nikšića.

Ćipranić je već gradio u Budvi. Prema Upravi za nekretnine njegova kompanija Beton plus investitor je zgrade u Bečićima, u Brankovini, na njegovoj parceli od 777 kvadratnih metara. Ćipranić je prema katastru vlasnik još jedne manje parcele u Bečićima, na kojoj nije evidentirana gradnja.

Delićeva i Ćipranićeva parcela graniči se sa velikim zemljišnim kompleksom koji je prije šest godina Opština prodala kompaniji Capital estate, gdje je, u vrijeme zlatnog doba ekspanzija investicija, promovisana izgradnja hotelskog kompleksa Šeraton.

Dušan Delić nedavno je postao vlasnik ogromne zemlje u Reževićima, koja je pripadala opštini Budva. Zbog tog posla MANS je optužio lokalne vlasti da su radile na štetu grada, a u interesu Delića.

MANS je optužio lokalnu vlast da je Deliću prodala zemlju neposredno prije nego što joj je promijenjena namjena u turističke svrhe, te da je na taj način učinjena šteta opštinskoj kasi, a Deliću u džep utjerani milioni. Parcela se nalazi svega 450 metara od mora.

MANS je upozorio da je sumnjivo i to što je deparcelizaciju tog zemljišta platio upravo Delić još prije nego što mu je zemlja prodata. Ugovorom između opštine i Delića naznačeno je da je Delić, kako tvrde u MANS-u, već isplatio dio cijene opštini, oko 150 hiljada eura, tako što je izmirio dug opštine prema trećem licu. Taj dio Delić je platio dva mjeseca prije javnog poziva za prodaju zemljišta.

,,Ovo upućuje na zaključak da je javno nadmetanje samo formalno odrađeno, a da je Delić od početka bio viđen za novog vlasnika parcele”, ocijenili su u MANS-u.

Delić je odbacio navode MANS-a da je bilo nezakonitih radnji prilikom kupovine parcele, navodeći da na toj parceli drži veliki farmu od 700 koza, 60 kokošaka, 40 ćurki, četiri krave, dva magarca, jednog konja i savremeni pogon za spravljanje i sterilizaciju mlijeka i sira, po italijanskoj tehnologiji.

Otac Ivana Delića, prema podacima Uprave za nekretnine, posjeduje još oko 2.300 kvadratnih metara zemljišta i 800 kvadrata stambeno-poslovnog prostora. Odlukama državnih organa, prema evidenciji katastra, Delić je došao i u posjed parcele od 247 kvadrata i porodične stambene kuće od oko 100 kvadrata.

Stotine hiljada kvadrata zemlje, i desetine hiljada kvadrata stambeno-poslovnog prostora u Budvi u rukama su Brana Mićunovića i njegove porodice, te njegovih bliskih prijatelja. Da steknu i uvećaju bogatstvo pripomogli su im sumnjivim odlukama kako lokalna vlast tako i depees ministri, nerijetko na uštrb interesa grada i gradske kase. Kad imaš državu.

Milena PEROVIĆ-KORAĆ
 

Back
Top