Krezubi protiv svezubih

Па, цвет прогреса и најбољи биолошки потенцијал нације је нестао 1914-1918, то је тачно.

Мислим да нам је свима јасно да је губитак једне Надежде Петровић милијарду пута већа трагедија него што је успостављање државне контроле над неким Великим Бечкереком или Дрнишом победа.

Али, током златних 20их је дошло до лаганог опоравка.

У Србији је до 1940их било господе.

Након тога није више.

Vidim slabo se čitao Branislav Nušić. Iako je dio obavezne školske literature.
 
У коју од ове две категорије ти спадаш?

С озбиром да се противиш теми, ценим да спадаш у ове без јединице и двојке.

protivim se neprincipijelnosti a za temu me zabole. do sada je gomila interesantnijih tema bilo brisano zbog nedozvoljenog izvora. što bi ova bila privilegovana
 
Znaci sad si nacista? Normalan Hitler, a rusi krezubi po tebi.

Хитлер је исто од крезубих.

------

пренећу овде пост колегинице која је можда најбоље објаснила метафору из наслова-

ja kad upotrebim izraz krezubi i grbavi ne mislim na materijalno stanje tih krezubih grbavaca vec na njihovo stanje svesti. ..
 
Poslednja izmena:
Videćemo broj tih krezubih uskoro na izborima.

vučić mnogo jak ćoek

- - - - - - - - - -

Хитлер је исто од крезубих.

------

пренећу овде пост колегинице која је можда најбоље објаснила метафору из наслова-

meni preko kutrza ovih pismenih što znaju da je sve Rotšildovo
 
Ista ta nazovi inteligencija ne izlazi na izbore. Ne nudi rješenja. Ali ne krivi su krezubi. Stvarno...

Nije tacno.

Demokratija je definisana kao diktatura vecine.
Problem postaje kada vecina postane glupa i neodgovorna i bira one koji ih manipulisu.
Tada ta krezuba, u ustima i u mozgu, vecina i njeni "predstavnic"i sprovode mazohisticku diktaturu nad onima sa malo mozga u glavi.
To je tipican znak dekadencije drustva i pocetak kraja jednog naroda.
Evo na ovim izborima vecina onih koji ce bezglavo da glasaju za Vucica ima sledeci dan da
ponovo kukaju kako su im mizerne penzije i nemaju sta da jedu, pa gde je tu pamet.
 
Poslednja izmena:
miting.jpg


Nek mi oprosti ova osoba što je eksponiram, ali ona je slika i prilika Srbije. Izmučena, slabašna, izgubljena, ulaže nadljudski napor u žvakanje ovog sendviča koji je više čini gladnom nego sitom.
Najtužnije je to što Vučića podržavaju upravo oni najuniženiji po kojima on gazi svakodnevno gde god stigne.
 
Pogledajte prilog 433414

Nek mi oprosti ova osoba što je eksponiram, ali ona je slika i prilika Srbije. Izmučena, slabašna, izgubljena, ulaže nadljudski napor u žvakanje ovog sendviča koji je više čini gladnom nego sitom.
Najtužnije je to što Vučića podržavaju upravo oni najuniženiji po kojima on gazi svakodnevno gde god stigne.

U svom delu "Republika" Platon je stavio Demokratiju na samom dnu pozelnog politickog sistema.
Po Platonu Jedna od najvecih opasnosti po demokratiju su kako ih je on nazvao "Zveri"
ili oni koji manipulisu masama za svoju licnu korist.
 

Back
Top