KREACIONIZAM

lj_950:
Mlati*určina!

U svakom slučaju, hvala. Dobar materijal! Mada, da sam naišao na njega na drugom mestu, pogotovo kao celovit tekst – ne bih imao živaca da doteram do kraja.

Izdvojio bih, kao posebnu, ordinarnu glupost:

Mozda i nije glupost. Sukob dvojice brace je centralna tema kroz celu ljudsku istoriju, a potice od sukoba Ozirisa i Seta (Enkija i Enlila).
Nimrod je po masonskim ideolozima prvi mason, a on je Enkijev "sin".
 
crow:
de si be vojvodo :D

ma imali smo navalu sektasha
pa shakal ih malo zeza...

Sad sam se setila, Vrano. Otišao Vojvoda, Wilk, Rujevit, i još po neko, ostalo nas par dežurnih da spašava šta se spasti može, i šta mi tu možemo? U manjini smo, kako god pogledaš. Nego, da se Vojvoda lepo vrati, pa da mi opet krenemo sa našom istorjom..:wink:
 
Bi2:
Sad sam se setila, Vrano. Otišao Vojvoda, Wilk, Rujevit, i još po neko, ostalo nas par dežurnih da spašava šta se spasti može, i šta mi tu možemo? U manjini smo, kako god pogledaš. Nego, da se Vojvoda lepo vrati, pa da mi opet krenemo sa našom istorjom..:wink:


a, nemoj tako
Wilk je otishao zbog mene 8)

bilo mu zao shto zezam sektashe,
umesto hvala da mi kaze, on se uvatio priruchnika za mlade sofiste i mene krenuo da ...

povezuje mi teoriju skupova sa Karpenterom :twisted: :twisted: :twisted:

njegov izbor Bi 8)

da je, kao pravoslavac, prvi prozvao sektonje da ne smaraju, on napao sve nas ostale, a mene pogotovu! a da su sektonje, to smo dokazali zadnjih par dana 8)
 
a... da.
ma nismo u manjni.

prebroj ;)

ma fali nam kvalitetna tema 8)

nikako nishta da se desi...
:(

ne sekiraj se, tako je uvek s istorijom na svim forumima ;)

aj se neko seti neshto, pa da postavi temu...
meni i preostali sektonje otishle na ignore listu

sad mozemo lepo da diskutujemo :D
 
Sveta685:
A zesto nisu dati izvodi iz knjiga doktora biologije ili doktora geologije i sl. koji su clanovi Instituta za Proucavanje Stvaranja, vec napisi nekog zagrebackog propovednika?

:D:D:D:DDDDDD
AAAAAAAAA

znas zasto, zato sto nijedan doktor, ni biolog, ni naucnik, ni bilo koji razuman covek iliti covek "od nauke" nije clan "Instittua za proucavanje stvaranja" :D:D:D:D:D

ili jesu, al to su oni likovi koji su zavrsavali fakultete po principu "jedan ispit 300e"....
 
One word that one often encounters in this context is the parsec (short for "parallax second"); this is the distance of a star that would have a parallax of two arcseconds, or, equivalently, the distance from our sun at which the angle between earth and sun (1 AU) would be one arcsecond (one arcsecond is the 60th part of one arcminute, and one arcminute is the 60th part of one degree). This unit is useful because for large distances (small parallaxes), distance is inversely proportional to the parallax; hence a star with a parallax of x arcseconds is 2/x parsec away. As you can calculate yourself, one parsec is approximately 206,000 AU, or 3.09 × 1013 kilometers, or 3.26 light years.
 
vujadin:
One word that one often encounters in this context is the parsec (short for "parallax second"); this is the distance of a star that would have a parallax of two arcseconds, or, equivalently, the distance from our sun at which the angle between earth and sun (1 AU) would be one arcsecond (one arcsecond is the 60th part of one arcminute, and one arcminute is the 60th part of one degree). This unit is useful because for large distances (small parallaxes), distance is inversely proportional to the parallax; hence a star with a parallax of x arcseconds is 2/x parsec away. As you can calculate yourself, one parsec is approximately 206,000 AU, or 3.09 × 1013 kilometers, or 3.26 light years.
Ovde nisi naveo ni citat ni kome se obraćaš pa moram da te pitam da li ti ovo želiš da ti neko prevede, ili da ti objasni šta je paralaksa i parsek, ili možda želiš da pokažeš kako znaš da čitaš i pišeš engleski?
 
Ne postoji evolucija tijela. Tijela su konačno oblikovana prema genetskom kodu, a promjene koje su moguće su posljedica prilagođavanja promjeni okoline. Promjena genetskog koda se odigrava drugačijim mehanizmima. Postoji evolucija duše koja se razvija tokom življenja u tijelima. Problem evolucionista je što ne prihvataju postojanje duše i reinkarnacije.
 
Sveta685:
Mozda i nije glupost. Sukob dvojice brace je centralna tema kroz celu ljudsku istoriju, a potice od sukoba Ozirisa i Seta (Enkija i Enlila).
Nimrod je po masonskim ideolozima prvi mason, a on je Enkijev "sin".
Ja sam odavno shvatio na kojem se podforumu nalazim i dalje tvrdim da ko god napiše, i još to objavi u knjizi onako nešto (Kain – prvi mason), to je ne ordinarna, već glupost do neba i natrag.

Ti, mada sa rečju „možda“ zvuči hipotetično, navodiš stvar na tok cele ljudske istorije. A ovde većina ljudi dokazuje da ni Kain, ni njegov nesrećni brat, ni njihovi roditelji – nisu istorijske ličnosti.

I, onda, prema tome, ne mogu istorijski da se razmatraju.

Izvini što protivrečim, ali mislim da tako jeste.
 
FORMICA:
Ne postoji evolucija tijela. Tijela su konačno oblikovana prema genetskom kodu, a promjene koje su moguće su posljedica prilagođavanja promjeni okoline. Promjena genetskog koda se odigrava drugačijim mehanizmima. Postoji evolucija duše koja se razvija tokom življenja u tijelima. Problem evolucionista je što ne prihvataju postojanje duše i reinkarnacije.
Nije valjda da ti veruješ i u reinkarnaciju?
 
FORMICA:
Ne postoji evolucija tijela. Tijela su konačno oblikovana prema genetskom kodu, a promjene koje su moguće su posljedica prilagođavanja promjeni okoline. Promjena genetskog koda se odigrava drugačijim mehanizmima. Postoji evolucija duše koja se razvija tokom življenja u tijelima. Problem evolucionista je što ne prihvataju postojanje duše i reinkarnacije.

sta pokusavas da kazes? da postoji evolucija, i reinkarnacija ili da reinkarnacija iskljucuje evoluciju i obrnuto?
 
FORMICA:
Ne postoji evolucija tijela. Tijela su konačno oblikovana prema genetskom kodu, a promjene koje su moguće su posljedica prilagođavanja promjeni okoline. Promjena genetskog koda se odigrava drugačijim mehanizmima. Postoji evolucija duše koja se razvija tokom življenja u tijelima. Problem evolucionista je što ne prihvataju postojanje duše i reinkarnacije.

netachno...
ne iskljuchuje jedno drugo

shta vishe, paganski trip o reinkarnaciji savrsheno se uklapa u evoluciju.

a evo ti jedan dokaz evolucije tela.
idi u beogratski vojni muzej
pogledaj keltske macheve, mada i oni srpske vlastele pre dushana nisu za zanemarivanje...

pa zamoli da ti daju da podignesh jedan 8)
 
crow:
netachno...
ne iskljuchuje jedno drugo

shta vishe, paganski trip o reinkarnaciji savrsheno se uklapa u evoluciju.

a evo ti jedan dokaz evolucije tela.
idi u beogratski vojni muzej
pogledaj keltske macheve, mada i oni srpske vlastele pre dushana nisu za zanemarivanje...

pa zamoli da ti daju da podignesh jedan 8)
Ma ne mora da se toliko muči. Samo neka pogleda nokte na nogama i vidi kako zakržljavju jer više nisu potrebni.
 
stnco:
Ma ne mora da se toliko muči. Samo neka pogleda nokte na nogama i vidi kako zakržljavaju jer više nisu potrebni.
Ovo je mnogo dobro...
d035.gif
 
lj_950:
Ja sam odavno shvatio na kojem se podforumu nalazim i dalje tvrdim da ko god napiše, i još to objavi u knjizi onako nešto (Kain – prvi mason), to je ne ordinarna, već glupost do neba i natrag.

Ti, mada sa rečju „možda“ zvuči hipotetično, navodiš stvar na tok cele ljudske istorije. A ovde većina ljudi dokazuje da ni Kain, ni njegov nesrećni brat, ni njihovi roditelji – nisu istorijske ličnosti.

I, onda, prema tome, ne mogu istorijski da se razmatraju.

Izvini što protivrečim, ali mislim da tako jeste.

Slazem se da Kain nije istorijska licnost - direktno, ali ako se ta prica odnosi na nesto sto jesu uradile istorijske licnosti (bratoubistvo), onda je to preslikana istorija.
 
А ко је то, и на основу чега доказао да Каин није историјска личност. Огромни број историјских догађаја је установљен на основу података из Библије.
 
Obersturmfuehrer:
sta pokusavas da kazes? da postoji evolucija, i reinkarnacija ili da reinkarnacija iskljucuje evoluciju i obrnuto?

Postoji evolucija ali samo duše što potvrđuje postojanje reinkarnacije (povratak u meso). Evolucija tijela ne postoji. Tijelo se samo prilagođava ekološkim uslovima. Vrste ne evoluiraju. Njihov genetski kod je stabilan i ne mijenja se. Promjena genetskog koda odnosno napredak vrsta se odigrava po drugačijim mehanizmima a ne onim koje ljudi danas predstavljaju. Najzad kad se kod promjeni promjeni se i vrsta bez ikakvih prelaznih formi koje se i pored sve želje nikako ne pronalaze. :)
 

Back
Top