KRAJ Federer završio karijeru!

Neno

Elita
Poruka
20.444

Povukao se jedan od najboljih tenisera u istoriji.​

federer.jpg
Švajcarski teniser Rodžer Federer (41) godini objavio je kraj karijere.

Federer je u svojoj istorijskoj karijeri osvojio ukupno 103 ATP turnira u singlu. Od toga 20 grend slemova, 28 mastersa iz serije 1000, te šest ATP finala.
Po broju osvojenih grend slem turnira treći je teniser u istoriji, iza Rafaela Nadala (22) i Novaka Đokovića (21).

Jedini je u istoriji osvojio US Open pet puta zaredom (od 2004. do 2008. godine), a drži i rekord od ukupno 71 osvojenog turnira na tvrdim podlogama.

Osam puta je osvojio Vimbldon, šest puta Australijan Open, pet puta US Open i jednom Rolan Garos.

Federer je 302 nedelje bio najbolji teniser sveta, uz to ima 237 uzastopnih nedelja, oborivši Konorsov rekord od 160 uzastopnih nedelja kao broj 1 na ATP listi i rekord Štefi Graf od 186 uzastopnih nedelja kao 1. teniserka sveta.

Dugo je bio neprikosnoven, činilo se da niko nikada neće doći na njegov nivo, ali onda su se pojavili Rafael Nadal i Novak Đoković i uspeli da ga nadmaše.

Njegova rivalstva sa Srbinom i Špancem ušla su u istoriju sporta, a pitanje je da li iko ikada prići i blizu onome što su njih trojica uradili u tenisu. Đoković i Nadal su ga direktno sprečili da osvoji još mnogo grend slem titula.

Poslednji meč je odigrao na Vimbldonu 2021. godine, kada je u četvrtfinalu izgubio od Poljaka Huberta Hurkača, a poslednji turnir koji će odigrati biće Lejver kup naredne nedelje.

"Kao što većina vas zna, suočio sam se sa mnogim izazovama u protekle tri godine u smislu povreda i operacija. Imam 41 godinu, odigrao sam više od 1.500 mečeva u periodu od 24 godine. Teniski svet se prema meni ophodio srdačnije nego što sam ikada mogao da sanjam, ali je vreme da priznam da je došlo vreme da završim svoju takmičarsku karijeru. Lejver kup sledeće nedelje biće moj poslednji ATP događaj. Igraću više tenisa u budućnosti, naravno, ali ne na grend slemovima ili turnejama", objavio je Federer na svojim društvenim mrežama.

Sportske net
**************************************
Za mnoge, najbolji teniser svih vremena, ako ne po nekim statistikama, onda je nesumnjivo najcjenjeniji po svom stilu i načinu igranja..
 

Povukao se jedan od najboljih tenisera u istoriji.​

Pogledajte prilog 1222774
Švajcarski teniser Rodžer Federer (41) godini objavio je kraj karijere.

Federer je u svojoj istorijskoj karijeri osvojio ukupno 103 ATP turnira u singlu. Od toga 20 grend slemova, 28 mastersa iz serije 1000, te šest ATP finala.
Po broju osvojenih grend slem turnira treći je teniser u istoriji, iza Rafaela Nadala (22) i Novaka Đokovića (21).

Jedini je u istoriji osvojio US Open pet puta zaredom (od 2004. do 2008. godine), a drži i rekord od ukupno 71 osvojenog turnira na tvrdim podlogama.

Osam puta je osvojio Vimbldon, šest puta Australijan Open, pet puta US Open i jednom Rolan Garos.

Federer je 302 nedelje bio najbolji teniser sveta, uz to ima 237 uzastopnih nedelja, oborivši Konorsov rekord od 160 uzastopnih nedelja kao broj 1 na ATP listi i rekord Štefi Graf od 186 uzastopnih nedelja kao 1. teniserka sveta.

Dugo je bio neprikosnoven, činilo se da niko nikada neće doći na njegov nivo, ali onda su se pojavili Rafael Nadal i Novak Đoković i uspeli da ga nadmaše.

Njegova rivalstva sa Srbinom i Špancem ušla su u istoriju sporta, a pitanje je da li iko ikada prići i blizu onome što su njih trojica uradili u tenisu. Đoković i Nadal su ga direktno sprečili da osvoji još mnogo grend slem titula.

Poslednji meč je odigrao na Vimbldonu 2021. godine, kada je u četvrtfinalu izgubio od Poljaka Huberta Hurkača, a poslednji turnir koji će odigrati biće Lejver kup naredne nedelje.

"Kao što većina vas zna, suočio sam se sa mnogim izazovama u protekle tri godine u smislu povreda i operacija. Imam 41 godinu, odigrao sam više od 1.500 mečeva u periodu od 24 godine. Teniski svet se prema meni ophodio srdačnije nego što sam ikada mogao da sanjam, ali je vreme da priznam da je došlo vreme da završim svoju takmičarsku karijeru. Lejver kup sledeće nedelje biće moj poslednji ATP događaj. Igraću više tenisa u budućnosti, naravno, ali ne na grend slemovima ili turnejama", objavio je Federer na svojim društvenim mrežama.

Sportske net
**************************************
Za mnoge, najbolji teniser svih vremena, ako ne po nekim statistikama, onda je nesumnjivo najcjenjeniji po svom stilu i načinu igranja..
Bravo za post! :ok:

Sve sto je lepo ima kraj, pa i Fedjina karijera...Siguran sam da ce igrati masters meceve sa ostalim penzionerima s vremena na vreme :)
 
Da se ne lazemo.
Imao je naljepsi stil igre nekada.
Nisam navijao za njega ali sam voleo da gledam njegove meceve.
Medjutim, karijeru je zavrsio pre tri godine.
Od tada je imao 2 operacije i 10 mecceva na ATP turu.
I predao Beretiniju na RG kao pizzda da bi zaiebao Novaka 2021. godine.

A onda ga je karma podsetila da je bitch pa je poslednji set karijere izgubio sa nulom.
Direktor turnira u Bazelu je za njega rekao...
veliki shampion na terenu, ali nula od choveka, samo ga novac zanima.
Bis zum ende, Roger.
 
Ipak, treba da ukažemo poštovanje prije svega kao velikom sportisti..
Sudržite se od vrijeedjanja jer, ako nama nije milo kad neko vrijedja Noleta, berem se ne spuštajmo na taj nivo.

Seća li se neko Federerovog komentara na ovaj Đokovićev ritern koji sam postavio? Glasio je nešto tipa "ja vredno treniram da bih uspeo, a on samo udari lopticu iz besa i uleti u teren". Najveći izliv ogorčenosti i ljubomore koji sam ja u životu čuo, i ne samo kada se priča o tenisu. Ako on sam nije mogao sportski da podnese taj poraz i čestita Đokoviću, zašto bi ga neko poštovao? Jedino što mogu da poštujem kod njega je što je ćutao dok je Đoković bio zatvoren u Australiji, makar se nije pridružio Nadalu i kompaniji koji su se time naslađivali...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ipak, treba da ukažemo poštovanje prije svega kao velikom sportisti..
Sudržite se od vrijeedjanja jer, ako nama nije milo kad neko vrijedja Noleta, berem se ne spuštajmo na taj nivo.
E nema frke slazem se,samo noleta koliko bez osnova vredjaju nije ko sve tenisere zajedno,to je bas zato sto je ispred svih i sto se bori za nesto,ostali sve tuta mute frigidne
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ipak, treba da ukažemo poštovanje prije svega kao velikom sportisti..
Sudržite se od vrijeedjanja jer, ako nama nije milo kad neko vrijedja Noleta, berem se ne spuštajmo na taj nivo.
Naravno,nismo mi ko Mačkoni...a sto vredjati treceg na svetu!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Federer je igrao najljepši tenis. Svojom elegancijom plijenio je na terenu. Uvijek je bilo zanimljivo gledati njegove mečeve.
Ipak, po broju GS titula nije izdržao "trku" sa "fizikalcima" kao što su Rafa i Novak. Međusobni dueli "velike trojke" zlatnim slovima su upisani u istoriju tenisa i sporta uopšte..Ostavio je Rodžer snažan pečat na bijeli sport i ATP ne gubi samo velikog šampiona, već i znatan dio popularnosti.
 

Back
Top