Kosta Čavoški: Demokrate rasturaju Srbiju i stvaraju preduslove za secesiju Vojvodine

A ko ce njih da rasparcava.. Jos nismo utvrdili!!;)
Прво Војводина постане република, па онда крене пропаганда како Војвођани раде и за Србијанце ( а у Србију се перфидно апсолутно не улаже), па како би им живот био бољи без Србије, па иде референдум, па одвајање- сценарио већ виђен- распад Црбије и Црне Горе!;)

Значи, народ ће сам одлучивати, без пушке и без рата.
Наравно, исти тај народ ће бити медијски изигран и као и до сад, неће му се саопштити бројне чињенице.А зна се ко држи све медије у Србији, значи дс-у апсолутно неће бити тешко да направи збрку.
 
Прво Војводина постане република, па онда крене пропаганда како Војвођани раде и за Србијанце ( а у Србију се перфидно апсолутно не улаже), па како би им живот био бољи без Србије, па иде референдум, па одвајање- сценарио већ виђен- распад Црбије и Црне Горе!;)

Значи, народ ће сам одлучивати, без пушке и без рата.
Наравно, исти тај народ ће бити медијски изигран и као и до сад, неће му се саопштити бројне чињенице.А зна се ко држи све медије у Србији, значи дс-у апсолутно неће бити тешко да направи збрку.

Srbija nije federacija, a da bi Vojvodina postala republika, to bi moralo da prethodi. To znači korenitu izmenu Ustava, za šta je takođe potreban referendum.
Znači, prvo treba da prođe referendum za federalizaciju, pa onda drugi za otcepljenje. Utopija.
 
On je predsednik vlade AP Vojvodina, ne skupstine.



Vojvođani su glasali za DS, a ne za Bojana Pajtića.
Razgovarao sam sa dosta banaćana iz svih krajeva Banata koji su glasali za DS. Velika većina tih ljudi se razočarala u DS, baš zbog tog statuta.

Banat se pokazao kao regija gde iz izbora u izbore radikali dobijaju sve više a autonomaši sve manje, za razliku od Srema. Moguće je da stranka Tomislava Nikolića sa DSS-om, posle sledećih izbora, uzme vlast u većini banatskih gradova i opština. Napominjem da to nije moja volja, takav utisak sam stekao u razgovoru sa raznim ljudima.

Moje mišljenje je da će Mađari, oni koji su do sad glasali za radikale, preći na Tominu stranu i da će Toma privući još glasova nacionalnih manjina, jer tomina stranka nije toliko nacionalistička kao SRS.

U ovom trenutku, na teritoriji cele AP Vojvodina, ima minimum 30% ljudi koji su za ukidanje AP Vojvodina. To je velika manjina da bi se zanemarila. Morao se napraviti neki kompromis. Po meni, ovde je došao do izražaja nedemokratski mentalitet (koji imaju i vojvođani i srbijanci), koji vlada istočnom Evropom. Da imamo bar malo demokratičnosti, raspisali bi se izbori za statutotvornu skupštinu ili bi se ovaj predlog autonomije našao na referendumu.

U Vojvodini mi imamo (po mojoj proceni):
30% ljudi koji su za ukidanje APV (uglavnom banaćani)
10% ljudi koji su za minimalnu autonomiju APV, koja bi imala samo kulturnu i prosvetnu autonomiju (uglavnom banaćani)
25% ljudi koji su za predhodni oblik autonomije (kao za vreme Koštuničine i Đinđićeve vlade)
35% ljudi koji su za široku autonomiju ili nešto više.
-------------------------------
Narod ima toliko različite poglede na autonomiju, da se status Vojvodine mora odrediti demokratskim kompromisom, uz nepovredivost ustava Srbije.

Možda bi većina u Vojvodini želela ono što žele banaćani. Ukidanje Vojvodine i formiranje novih pokrajina po sistemu regija (Banat, Bačka, Mačva sa Kolubarom, Srem...) :mrgreen:.


Procena ti je delirijumska...ali DSS-ovska...:hahaha:
 
Прво Војводина постане република, па онда крене пропаганда како Војвођани раде и за Србијанце ( а у Србију се перфидно апсолутно не улаже), па како би им живот био бољи без Србије, па иде референдум, па одвајање- сценарио већ виђен- распад Црбије и Црне Горе!;)

Значи, народ ће сам одлучивати, без пушке и без рата.
Наравно, исти тај народ ће бити медијски изигран и као и до сад, неће му се саопштити бројне чињенице.А зна се ко држи све медије у Србији, значи дс-у апсолутно неће бити тешко да направи збрку.

Ak` budemo cutali svasta moze da se desi!:rtfm:
 
Procena ti je delirijumska...ali DSS-ovska...
Tvoja konstatacija je kao nojeva. Mislio sam da od forumskih patrijota nema goreg soja, a evo videh tebe.

Vidi nistarijo,
ja sam prvi koji je za to da se ukinu DSS i SRS. Vec sam rekao, u Banatu je vecinska volja za posebnom banatskom pokrajinom. Za razliku od tebe, ja sam dva puta nedeljno na liniji Kikinda -Zrenjanin - Pancevo, rodjen sam u Banatu i razumem se 100X bolje od tebe u banatsku politicku scenu.
Ja sam lepo rekao da je na zalost tako, ti to shvati kako hoces.
Forumski sljam me naziva separatistom i DSSovcem, svakakvih budala ima... Na kraju cete da me proglasite za marsovca koji glasa za LSV i koji ze zalaze sa veliku Srbiju :hahaha:.

Tvoja pamet El Muerte ll je stvarno :hahaha: nojev mozgu

P.S. Ako si stvarno demokrata, pomozi nama banacanima da ostvarimo nasu demokratsku volju, autonomiju Banata.
 
Poslednja izmena:
Srbija nije federacija, a da bi Vojvodina postala republika, to bi moralo da prethodi. To znači korenitu izmenu Ustava, za šta je takođe potreban referendum.
Znači, prvo treba da prođe referendum za federalizaciju, pa onda drugi za otcepljenje. Utopija.
Утопија је само за онога који не схвата да ''сила Бога не моли''.;)

И да, још једно питање, ко у земљи Србји поштује устав по било ком питању, па да мора и по овом?:think:
 
Tvoja konstatacija je kao nojeva. Mislio sam da od forumskih patrijota nema goreg soja, a evo videh tebe.

Vidi nistarijo,
ja sam prvi koji je za to da se ukinu DSS i SRS
. Vec sam rekao, u Banatu je vecinska volja za posebnom banatskom pokrajinom. Za razliku od tebe, ja dva puta nedeljno putujem na liniji Coka - Kikinda -Zrenjanin - Pancevo-Vrsac, rodjen sam u Banatu i razumem se 100X bolje od tebe u banatsku politicku scenu.
Ja sam lepo rekao da je na zalost tako, ti to shvati kako hoces.
Forumski sljam me naziva separatistom i DSSovcem, svakakvih budala ima... Na kraju cete da me proglasite za marsovca koji glasa za LSV i koji ze zalaze sa veluku Srbiju :hahaha:.

Tvoja pamet El Muerte ll je stvarno :hahaha: nijev mozgu

P.S. Ako si stvarno demokrata, pomozi nama banacanima da ostvarimo nasu demokratsku volju, autonomiju Banata.
ДемоНкратски, нема шта. :hahaha:

Управо ти аплаудирам. :klap:
 
Tvoja konstatacija je kao nojeva. Mislio sam da od forumskih patrijota nema goreg soja, a evo videh tebe.

Vidi nistarijo,
ja sam prvi koji je za to da se ukinu DSS i SRS. Vec sam rekao, u Banatu je vecinska volja za posebnom banatskom pokrajinom. Za razliku od tebe, ja dva puta nedeljno putujem na liniji Coka - Kikinda -Zrenjanin - Pancevo-Vrsac, rodjen sam u Banatu i razumem se 100X bolje od tebe u banatsku politicku scenu.
Ja sam lepo rekao da je na zalost tako, ti to shvati kako hoces.
Forumski sljam me naziva separatistom i DSSovcem, svakakvih budala ima... Na kraju cete da me proglasite za marsovca koji glasa za LSV i koji ze zalaze sa veluku Srbiju :hahaha:.

Tvoja pamet El Muerte ll je stvarno :hahaha: nijev mozgu

P.S. Ako si stvarno demokrata, pomozi nama banacanima da ostvarimo nasu demokratsku volju, autonomiju Banata.

Alo yaye...pre no shto pochesh sledeci put da vredjash...prochitaj za koga sam...pa onda drvi...

...lepo shto putujesh Banatom...
...i ja sam iz Vojvodine...:bye:
...iz prestonice...i tu zhivim...
...Ja sam VOJVODJANIN...za razliku od tebe...
...autonomija Banata...:rotf:...i ti imash mu.da da nekog kvalifikujesh "po sivim celijama"...:rotf:...:klap:
...ni u jednom delu tvog posta, nisam chak ni osetio da si ishta drugo do DSS-ovac...
...no...sve je moguce...i da glasash za Chanka...kao i tvoja zhelja za Banat drzhavom...

Banat ce uvek biti sastavni deo Vojvodine...a ja se zalazhem za PUNU Autonomiju...Vojvodine...:bye:...jer ni jedan Vojvodjanin nece se potpisati sa Srbija-Banat...kao TI...
 
Poslednja izmena:
Војводина ће добити независност пре или касније, највероватније мирним путем. После тог дана је све могуће. Једино не знам да ли ће са собом повести и Мачванску Митровицу, односно, да ли ће београдски део Срема и Баната остати део подручја града Београда.
 
konacno nesto pametno da uradi DS u pokrajni,mada i taj statut nije bog zna sta , ali barem malo ponistava posledice divljanje one srmrdljive ,krezube rulje sto je pre tacno 20 godina mitingovala po NSu..

ponekad citam forum B92 i tamo ima zanimljiv topic o Vojvodini...
iako se mnogo toga promijenilo (pogotovo nacionalni sastav stanovnistva), cinjenica je da je vojvodina ipak nesto drugo od tzv. uze Srbije...u kultuiroskom, povijesnom , ekonomskom i svim dr. ciniocima....europska integracija Srbije (kao i Hrvatske uostalom ) znaci regionalni razvoj i regionalna udruzivanja...a da bi se to moglo, potrebna je izvjesna samostalnost regije..( kod nas npr. Slavonija....mi smo dobili "packu" od EU zbog usitnjenosti, jer smo pretjerali sa decentralizacijom, moramo ukrupniti regije)..
teorija "tlo i krv" su davno prosla vremena, danas to vise nikoga ioli normalnoga ne zanima
p.s. ja mislim, kad bi se Slavonija i Vojvodina "ujedinile" bila bi to jedna od najnaprednijih regija EU
 
Naravno da Vojvodina treba da se odvoji...a onda i sve ostalo , po redu, kako su već "prijatelji" zamislili i zacrtali.

off
bok Sandrina...
drago mi je da se ponovo javljas...:D
p.s. u slucaju ako si me zaboravila, ja sam ti, po tvojoj bivsoj definiciji, hrvatska ujna...
ali doista mi je drago da si se vratial
 
ponekad citam forum B92 i tamo ima zanimljiv topic o Vojvodini...
iako se mnogo toga promijenilo (pogotovo nacionalni sastav stanovnistva), cinjenica je da je vojvodina ipak nesto drugo od tzv. uze Srbije...u kultuiroskom, povijesnom , ekonomskom i svim dr. ciniocima....europska integracija Srbije (kao i Hrvatske uostalom ) znaci regionalni razvoj i regionalna udruzivanja...a da bi se to moglo, potrebna je izvjesna samostalnost regije..( kod nas npr. Slavonija....mi smo dobili "packu" od EU zbog usitnjenosti, jer smo pretjerali sa decentralizacijom, moramo ukrupniti regije)..
teorija "tlo i krv" su davno prosla vremena, danas to vise nikoga ioli normalnoga ne zanima
p.s. ja mislim, kad bi se Slavonija i Vojvodina "ujedinile" bila bi to jedna od najnaprednijih regija EU

У прву си Славонија и Војводина треба да се уједине у јединствену српску државу
 
ma nikakva ujedinjavanja sa dolovima HR , neka ostane kao i do sada , samo sa vecim stepenom autonomije ,a vi vase pitanje treba da resavate u Zagrebu .

pogresno si shvatio ili razumio...
nisam pricala o (drzavno-pravnom) nikakvom ujedinjenju...(daleko vam lijepa kuca) nego o regionalnoj suradnji na europskom nivo-u i povezivanju istog...dvije, u svemu komplemntarne regije...ujedinjene iliti udruzene bile bi medu prvima u EU, sto pojedinacno nemogu....i to nema veze sa drzavno-pravnim stanjem iste...iako mi nije jasno zasto drzava Srbija, unatoc oko 70% Srba u vojvodini boji se decentralizacije....ali meni to ni netreba biti jasno....srpska posla
 
Биће да ћемо и ми своје проблеме решавати у Загребу... кад небуде било више ничег српског.

nerazumijem sto si htio da kazes...
Srbija i Srbi su lider Balkana, najjaca nacija(i drzava koja ima drzavnost od pamtivijeka i samim time i sva prava, potvrdena derticem i seseljem, i das nezaboravimo guslarima) u ovom dijelu EU, oduvijek bilo i tako ce ostati....
 

Back
Top