Konfiguracija i TFT monitor

nuanda

Početnik
Poruka
4
Planiram da uzmem sledecu konfiguraciju pa me interesuje vase misljenje!

AMD Athlon 64 3200+ Venice 64-bit S939
Asus A8N-E S939 NFORCE 4 Ultra
512 MB DDR 400 Mhz Kingston
160 GB Hard Disk, 7200 rpm, S-ATA 8MB
DVD-R/RW 16x DL Pioneer DVR-110D Black
GF Nvidia 6600 GT 128-bit 128MB DDR 3 (MSI ili Gigabyte)

Da li se bitno menjaju stvari ako se uzme 3000+ s939?
Preporuka za neki 19" TFT monitor koji ima dobar odnos cena-kvalitet.
Svima hvala unapred!
 
Ja imam AMD Athlon 64 3200+ 64-bit S939
Asus A8N-SLI DELUXE S939 NFORCE 4 Ultra
2000 MB DDR 400 Mhz Kingston
ASUS GF EXTREME-N Nvidia 6600 GT 128-bit 128MB DDR 3
80 GB Hard Disk,WD 7200 rpm, S-ATA 8MB


SKORO KAO ONA KOJA TEBE ZANIMA.KOD MENE OVA KONF. RADI EXTRA, BEZ PADOVA I IKAKVIH PROBLEMA VEC 10 MESECI.CRTAM U CAD-u,OBRADA VIDEO-SNIMAKA SA KAMERE, IGRE . . .
JEDINO STO SE NE POKLAPA SA TVOJOM PONUDOM JE MONITOR 21 COMPAQ.
TFT, PO MOM MISLJENJU, ZA NEKE NORMALNE PARE LG- SKORO SAM GA GLEDAO I SLIKA JE EXTRA, A NAJBOLJE BI BILO VIEWSONIC, ALI JE CENA OKO 500E. PO PITANJU PROCESORA, NISTA SE NE MENJA, JEDINO JE 3200 VISESTRUKO NAGRADJIVAN, HVALJEN ITD ( MIKRO, PC MAGAZINE, DIGITAL ). A ZA 15E, VISE MOZES UZETI 3400+.
I JEDAN SAVET- ZA SVE TO KUPI STO BOLJE, KVALITETNIJE I JACE NAPAJANJE I KUCISTE. NE ZALI PARA TO TI CUVA MASINU, ZIVCE, NOVAC. PREPORUKA CHIEFTEC DRAGON I ATX NAPAJANJE 400-500W.
TEXT JE MALO OPSIRAN, ALI JE PREPORUKA NAJTOPLIJA, NADAM SE DA CE TI POMOCI.
AKO JOS NESTO POSTOJI PITAJ. . .
POZDRAV . . .
 
Pitanje je bilo da li ce izgubiti nesto ako uzme 3000+ umesto 3200 i odgovor je da NECE. To sta ce uzeti je njegov izbor i ako nije ogranicen budzetom naravno da treba da uzme jaci procesor...a opet da ja npr nisam ogranicen budzetom uzeo bih Dual Core AMD...i tako u nedogled.....
 
Hvala puno svima koji su odgovorili na moje pitanje i izvinjavam se sto se ranije nisam javio. Zaista nisam mogao, nisam imao pristup internetu nekoliko dana. Kao prvo, razmisljao sam o jos 512 RAM-a, ali mislim da mi za pocetak nije potrebno. Ako bude bilo, laku cu ubaciti jos jedan modul. Rekli ste da 3000+ radi na 1800 Mhz a 3200+ na 2000Mhz. Negde sam pronasao da 3200+ radi na 2200 Mhz. Da li je ovo tacno? Imam ogranicen buzet a to je 60 000 dinara bez monitora. Mozda imate neki bolji predlog za ovaj novac. Hvala svima jos jednom! POZDRAV!
 
nuanda:
Kao prvo, razmisljao sam o jos 512 RAM-a, ali mislim da mi za pocetak nije potrebno. Ako bude bilo, laku cu ubaciti jos jedan modul.

Gresis, to mnogo znaci za danasnje igre, kao i za mnoge druge stvari obradu videa, zvuka, fotografija...

A drugo sad bi uzeo neku klasicnu PC3200 memoriju, a ako za recimo godinu dana AMD predje na neke novije i brze memorije, onda ces malo sutra da nadjes jos memorije.
 

Back
Top