Kome sve to treba?

RiadaT.

Buduća legenda
Poruka
44.006
Ne znam kako se dogodi da se na moj Facebook ušunjaju neki novinarski portali, a da nikada nisam
odabrala opciju da ih pratim. Ima ih više, a zajednička karakteristika im je da imaju udarnu vijest
koja ima naslov tipa – ‘Marija Šerifović cmače sina Marija dok je on šutira nožicama.’ (na jednom ima
i naslov ‘Marija gleda kako njen sin Mario stišće prstićima njenu ruku’ itd.).

Da se razumijemo, nemam ništa protiv Marije i njenog sina, i raduje me vidjeti kada su ljudi sretni sa
svojom djecom (a ko ne bi bio). Nemam ništa protiv ni surogat majčinstva, tj. načina na koji je Marija
dobila sina (mada, lično nikada neću shvatiti kako neko može dijete koje je rodio dati drugome, bez
obzira na biološko porijeklo).

Dakle, pitam se hoće li sad ti novinarski portali do kraja života, pratiti sve šta je uradio, kako je gugutao,
koju prvu riječ je izgovorio, itd. mali Mario? I pitam se kome sve to treba?
 
Ne znam kako se dogodi da se na moj Facebook ušunjaju neki novinarski portali, a da nikada nisam
odabrala opciju da ih pratim. Ima ih više, a zajednička karakteristika im je da imaju udarnu vijest
koja ima naslov tipa – ‘Marija Šerifović cmače sina Marija dok je on šutira nožicama.’ (na jednom ima
i naslov ‘Marija gleda kako njen sin Mario stišće prstićima njenu ruku’ itd.).

Da se razumijemo, nemam ništa protiv Marije i njenog sina, i raduje me vidjeti kada su ljudi sretni sa
svojom djecom (a ko ne bi bio). Nemam ništa protiv ni surogat majčinstva, tj. načina na koji je Marija
dobila sina (mada, lično nikada neću shvatiti kako neko može dijete koje je rodio dati drugome, bez
obzira na biološko porijeklo).

Dakle, pitam se hoće li sad ti novinarski portali do kraja života, pratiti sve šta je uradio, kako je gugutao,
koju prvu riječ je izgovorio, itd. mali Mario? I pitam se kome sve to treba?
strpi se................taj svet u kome je to moguce, sve vise bledi.
 
Ma ništa novo, ja kažem jede mi se sladoled i odjednom mi iskaču reklame za sve moguće sladolede, sad , nisam pobornik teroija zavera ali je činjenica da se ovo dešava..
Meni stvarno nije jasno otkud se pojavljuju toliko na Facebooku razni portali, sponzorisani oglasi i sl.. Pitam se šta neko meni ima da nameće i preporučuje, kad je to moj dio virtualnog svijeta tj. trebao bi biti.
 
Činjenica je da nas mediji sve više i više zatrpavaju glupostima. Ja kad odem na sajtove medija, sve teže mogu da nađem pametan sadržaj od toliko bezveznih stvari. To je valjda i poenta, jeftina zabava, da budemo glupi i zatucani. Takvi se lakše manipulišu.
Slažem se s tobom u potpunosti.. kada bi sad neko izvadio novinske naslove u zadnjih samo godinu dana... Bog te mazo... Ispiranje mozga na centrifugi.
 
Novinski članci su besmisleni inače, nikome ne služe, ne prenose informacije.
Spamuju sa marijom i bebom zato što se ljudi šokiraju na njenu situaciju i klikću, klikću, klikću.

Zašto su ljudi šokirani?
 

Back
Top