Koliko naših miliona eura mislite da će Vučić odneti bratskom mu narodu Albanije za postradale u zemljotresu?

Evo vidim da se za prošlih 100 godina između nas i Albanaca nije ništa promenilo.

Pa cenim da neće ni za sledećih 100, ma šta mi radili.

Imam ja predlog...ajde da Srbija, kad je Zapadni Balkan u pitanju, umesto da pruža ruku, samo prihvata ruke onih koji će nama da je pruže...

Jednostavno, ne pravimo nikome štetu, samo se neko vreme pravimo da Albanija, Crna Gora, BiH, Hrvatska ne postoje...

Mislim da bi brzo postalo jasno kakva je situacija. Ruku pruženu ne bi dobili ni jednu, ali bi zato gomilu ghovana po glavi dobili...

То радимо цео 20. век.

Погрешно је мишљење да је Србија била некаква жртва на Балкану која је само давала а ништа није добијала за узврат.

На пример Србима су пуна уста прича да су обнављали Македонију и Црну Гору после земљотреса, али нико не спомиње да су Словенија, Хрватска и Војводина, као богати делови краљевине СХС и ДФЈ-ФНРЈ, својим порезима финансирали развој Београда, Босне и Централне Србије, а ове три су онда помагале три најсиромашније регије- Косово, Мкд и ЦГ.

Даље, ми смо бесни на Шиптаре због свега што се десило у прошлости, али и Шиптари имају идентичне приче- о томе како је српска војска покушала 1912. да етнички очисти Косово, преко тога да су мушкарце из тог истог Драча парадирали као ратни плен по Теразијама, како су палили Дреницу и шта све не.

Нико у тој причи није невин, али управо зато је неопходно окренути други лист и кренут даље.
 
Погрешно је мишљење да је Србија била некаква жртва на Балкану која је само давала а ништа није добијала за узврат.

На пример Србима су пуна уста прича да су обнављали Македонију и Црну Гору после земљотреса, али нико не спомиње да су Словенија, Хрватска и Војводина, као богати делови краљевине СХС и ДФЈ-ФНРЈ, својим порезима финансирали развој Београда, Босне и Централне Србије, а ове три су онда помагале три најсиромашније регије- Косово, Мкд и ЦГ.

Даље, ми смо бесни на Шиптаре због свега што се десило у прошлости, али и Шиптари имају идентичне приче- о томе како је српска војска покушала 1912. да етнички очисти Косово, преко тога да су мушкарце из тог истог Драча парадирали као ратни плен по Теразијама, како су палили Дреницу и шта све не.

Нико у тој причи није невин, али управо зато је неопходно окренути други лист и кренут даље.
Novi list će biti da će moji sinovi paliti tu istu Drenicu i Drač,ako Bog da.
 
Dok si ti za Đilasa i još gori ološ i smeće.
Neka piša vam po licu i neka vam uzme sve.
Jel znaš zašto?
Djiki je manje zlo, Vučića su upravo krezubi jadnici doveli na vlast, njima je dovoljno samo sendvič dati, Informer dnevno i možeš takvoj budali bukvalno svaku priču prodati.
 
То радимо цео 20. век.

Погрешно је мишљење да је Србија била некаква жртва на Балкану која је само давала а ништа није добијала за узврат.

Нико у тој причи није невин, али управо зато је неопходно окренути други лист и кренут даље.

Nemam ja nikakvu iluziju o 20. veku, niti tvrdim da su Srbi cvećke, ili da je srpska politika u 20. veku bila vazda časna i poštena. Daleko od toga.

Ja ti o 21. veku pričam, od koga je prošla već 1/5, pa se u toj petini ništa bitno nije promenilo.

Uglavnom, baš zato što je 21. vek, ne vidim što bi mi morali da budemo ti koji će nekome da pružaju ruku.

Imaju i drugi ruke, pa nek ih pruže, da nešto ponude. Kao što si lepo rekao, niko ovde nije nevin.

Koliko sam uspeo da vidim, sva ta ghovna na "zapadnom Balkanu" pružaju ruku prema Srbiji samo kad treba nešto da uzmu.

Sa druge strane, imamo Bugare, Mađare, pa i Rumune i Makedonce, sa kojima se može sada napraviti obostarno koristan posao.
 
Djiki je manje zlo, Vučića su upravo krezubi jadnici doveli na vlast, njima je dovoljno samo sendvič dati, Informer dnevno i možeš takvoj budali bukvalno svaku priču prodati.
Djiki,a?Điki.Jel Điki?A šta je tebi dovoljno dati?Điki?Jeli?Dobar Điki,a?Tepaš mu?Zašto ti je dobar Điki?
E vidiš.Zato i Điki i Vlažnousti treba da vas tako rokaju dok ne počnete da povraćate sp.ermu,Jel razumeš?
 
Điki,kažeš.Mhm.Điki.A svoj narod nazivaš krezavim?Jeli?Nekavi majmuni.Glasaju tamo.Za sendvič.Ti si,šta si ti?Neki..fini urbani sofiscirani svetski građanin?A šta si ti dobio od Đikija?Šta ti je dao Điki?Jesi služio vojsku ti?M?Jeli?Sutra.Kad bude stani pani što se kaže.Šta ćeš ti da radiš?Da čuvaš ženama suknje.M?Jeli građanine?Dok ja gazim po krvi ti ćeš,šta!?Da me se gadiš?M?Jeli?Ili ćeš da,oblećeš oko tuđih žena?Praviš anti ratne proteste???!!!Hoćeš to da radiš?
Tebe pitam. @Commie
 
Sećam se ja vaših anti ratnih demonstracija.Kao juče da je bilo.Ja na frontu.Blato.Hladno.Ispucala mi koža na rukama i licu.Ledi mi se jetra.Noge ne osećam,prstiSneg pada po meni i pušci.Vetar duva.Tišina koju prekida,pucnjava u daljini.Kako sam bio mlad.A vi.Pravite anti ratne demonstracije po Beogradu.Sedite u kafiću.Odziv na mobilizaciju oko 5% beše.Pi,čke.Je,bem li vam majku.Znaš!Jel znaš?
 
Poslednja izmena:

Back
Top