Koliko možete da pocrnite?

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Nešto razmišljam, brzo pocrnim i jako dugo me drži boja, skoro do sledećeg leta.
Ako jedno leto preskočim i "sunca ne vidim" - pobelim.
Od najbelje i najtamnije kože razlika je ogromna, ja ustvari ne znam nijednu osobu sa tako drastičnim oscilacijama kao moja koža, a prirodnim putem crnim, koristim samo neku kremu, običnu "Niveu", ne pijem tablete za potamnjivanje, ništa. Treba mi samo 5-6 dana da pocrnim koliko prosečnim ljudima za 2 meseca.
Eto zanimljiva mi ova tema, ako nije na odgovarajućem pdf- u, izvinjavam se, premestite.
Kako vi pocrnite? Šta koristite? Da li ste tamnoputi ili svetle kože?
 
Pa dobro, nije to mana, nekome svetlija put bolje stoji :)
A dobro, za to me i nije neka briga...Najvise me nervira to crvenilo...Da mogu fino da pocrnim bez da izgorim bilo bi super :)
Pa opet zimi da budem bela.
No krivim ove ludo Sunce koje sada vec divlja :mrgreen:
Nikada nisam isla u solarijum niti bih.
 
Bela sam, ne mogu pa ni ne pokusavam da pocrnim.
Lako izgorim, budem crvena a sa 50 faktorom zastite pozutim vise :mrgreen:
Jednom sam fino pocrnela ali bila sam na moru preko mesec dana, temperatura nije bila preko 33 C ali ne drzi mi puno...
2-3 nedelje i ja ponovo bela :(
treba da "vežbaš" sunčanje pre nego počne jako sunce. U dvorište, rano ujutru i kasnije popodne, na po malo..
 
Bela sam, ne mogu pa ni ne pokusavam da pocrnim.
Lako izgorim, budem crvena a sa 50 faktorom zastite pozutim vise :mrgreen:
Jednom sam fino pocrnela ali bila sam na moru preko mesec dana, temperatura nije bila preko 33 C ali ne drzi mi puno...
2-3 nedelje i ja ponovo bela :(
Isto i ja. Blještim na suncu, a jedina boja koju mogu da dobijem je ciklama.
Kada sam bila mlađa donekle sam se i trudila da pocrnim, ali više ne.
Sada se mažem faktorom 50 kad god izađem iz vode, nabacim maramu na ramena, sedim u hladu i ispijam koktelčiće. :heart2:
I baš se trudim da me ne uhvati sunce jer mi od njega ostaju pege po dekolteu i ramenima, a to nikako ne želim.
 
Tebi je problem to što boli kada pocrveniš, znam, viđam ljude kako se pate, kiselo mleko je odlično za "izvlačenje" crvenila, iako zvuči babski 😂
Ja ako prvi dan budem na suncu od 11h do 20h tek tada pocrvenim i znam kako je.
Treba polako, prvi dan 2 sata, a ne kao ja.
Za opekotine od sunca je odličan Jomelop.
Mene je toliko puta spasao da bih mu spomenik podigla. :worth:
 
A dobro, za to me i nije neka briga...Najvise me nervira to crvenilo...Da mogu fino da pocrnim bez da izgorim bilo bi super :)
Pa opet zimi da budem bela.
No krivim ove ludo Sunce koje sada vec divlja :mrgreen:
Nikada nisam isla u solarijum niti bih.
Ja nikada nisam ni imala želju da puno pocrnim. Ja sam samo želela da ne blještim na suncu. :lol:
 
Za opekotine od sunca je odličan Jomelop.
Mene je toliko puta spasao da bih mu spomenik podigla. :worth:
Ja sam se mazala nekim cudom iz Crne Gore, kombinacija nekih trava, mirisalo na riblje ulje :mrgreen:
Uglavnom to bilo u nekoj bocici, nista bolje za opekotine (testirano tokom kuvanja) :mrgreen:
Stojalo je u frizideru da ne lazem 20 godina i koristilo se! :D
 
Ja nikada nisam ni imala želju da puno pocrnim. Ja sam samo želela da ne blještim na suncu. :lol:
Nije da sam ja imala, moja baka je govorila da je ta prepecena boja, boja zemljoradnika :mrgreen:
Nije da je ona bila nesto drugo :) samo je rekla uvek da cuvam kozu od sunca a nije dobro ni za bore :D
Leti bi me zato obradovalo da eto kao sto ti kazes, ne bljestim ko onaj tukan iz one Twighlight serije, filma sta vec :D
 
Ja sam se mazala nekim cudom iz Crne Gore, kombinacija nekih trava, mirisalo na riblje ulje :mrgreen:
Uglavnom to bilo u nekoj bocici, nista bolje za opekotine (testirano tokom kuvanja) :mrgreen:
Stojalo je u frizideru da ne lazem 20 godina i koristilo se! :D
Nisam za to čula.
I jomelop je od travki, ali baš te nekako hladi kad se spaljena namažeš i izađeš na terasu da te vetrić produva.
 
Nije da sam ja imala, moja baka je govorila da je ta prepecena boja, boja zemljoradnika :mrgreen:
Nije da je ona bila nesto drugo :) samo je rekla uvek da cuvam kozu od sunca a nije dobro ni za bore :D
Leti bi me zato obradovalo da eto kao sto ti kazes, ne bljestim ko onaj tukan iz one Twighlight serije, filma sta vec :D
Ahahah i babe u mojoj okolini su to govorile. :zcepanje:
A jeste sunce užasno za kožu. Evo baš sada gledam ove moje drugarice koje su se čvare na suncu od srednje škole, već im je elastičnost kože dosta opala i ostale su im fleke od sunčanja po licu. :(
 
Aloja je najbolja za kožu.
Ja sam na suncu po 6,7 meseci, ali nikad od podne do 4,5 posle podne. Tada sam u hladovini.

Nikada ne mažem zaštitna mleka, ni kreme, jer postepeno dobijam boju.

Ali se posle svakog tuširanja mažem alojom.
Ponekad samo isečem list i onum gelom iznutra se namažem.
Inače je izblendiram i izmešam sa maslinovim ili kokosovim uljem.
 
Nešto razmišljam, brzo pocrnim i jako dugo me drži boja, skoro do sledećeg leta.
Ako jedno leto preskočim i "sunca ne vidim" - pobelim.
Od najbelje i najtamnije kože razlika je ogromna, ja ustvari ne znam nijednu osobu sa tako drastičnim oscilacijama kao moja koža, a prirodnim putem crnim, koristim samo neku kremu, običnu "Niveu", ne pijem tablete za potamnjivanje, ništa. Treba mi samo 5-6 dana da pocrnim koliko prosečnim ljudima za 2 meseca.
Eto zanimljiva mi ova tema, ako nije na odgovarajućem pdf- u, izvinjavam se, premestite.
Kako vi pocrnite? Šta koristite? Da li ste tamnoputi ili svetle kože?
Imas dobru pigmentaciju koze.
 
Evo šta izmedju ostalog kaže Harvard Medicinski fakultet:

Dugoročne promene u kolagenu kože (strukturni protein) — Ove promene uključuju fotoaging (prerano starenje kože zbog izlaganja suncu) i aktinsku purpuru (krvarenje iz krhkih krvnih sudova ispod površine kože). U fotoagingu, koža razvija bore i fine linije zbog promena u kolagenu dubokog sloja kože koji se zove dermis. U actinic purpura, UV zračenje oštećuje strukturni kolagen koji podržava zidove sićušnih krvnih sudova kože. Naročito kod starijih ljudi, ovo oštećenje kolagena čini krvne sudove krhkijim i veća je verovatno da će pući nakon blagog udara.
 
Ranije sam umeo brzo da pocrnim,bez crvenila.Jednom se desilo nesto neobicno.Izasao sam iz trece smene i otisao kod starca da kopam kukuruz.Kako je bilo vrucina,vec od 8 sati sam se skinuo go do pojasa.Negde oko 11 sati sam poceo da osecam kako mi se koza zaterze.Obukao sam bluzu i nastavio.Taj dan i noc nista nisam osetio,pa ni sutradan drugog dana odsedanja.Otisao sam u prvu smenu i isto je bilo vrucina,tako da sam skinuo majicu kratkih rukava i ostao samo u radnickoj bluzi,koju smo morali da nosimo..Vratio sam se iz prve smene,istusirao se i pre rucka malo legao da se odmorim.Osetio sam blag svrab na ledjima,I dalje nisam imao crvenila,niti bilo kakvih znakova da sam izgoreo.Pocelo je da svrbi sve jace i jace.legao sam na ledja i pomalo trljuckao ledjima od prekrivac,medjutim sve sto sam ja to vise radio sve vise me je svrbelo.Onda sam zvao zenu da dodje i uzme peskir i da mi protrlja ledja.medjutim pojavilo se pored tog svraba i peckanje.kada se pojavilo peckanje,preslo je u vatru.i sve jace je pocelo da pece.Izasao sam napolje,posto tu odmah u blizini imamo sumu,golisav i trcao sam unazad da bi smanjio,koliko toliko tu jarost u ledjima.medjutim nije mi nista pomoglo.Tu blizu mi je i ambulanta,otisao sam kod doktora,da vidim sta cemo.Objasni mu ja sta je bilo.Rece kao iz topa,"To su potkozni plikovi i tu ne mogu nista da ti pomognem,nego idi kuci,kvasi peskire sa hladnom vodom stavljaj na ledja i menjaj".Tako sam i uradio.Za 10 min. peskir suv kao da je na suncu i nekoj promaji.Da kazem jos da do tada nikada nisam izgoreo,niti se ljustio kao neko od sunca.Od tada ne izlazim golisav na sunce,samo pomalo na terasu,ali ne dozvoljavam da me uhvati crvenilo.sada sam beo,sto kazu "Kao sir".Od tada ima vise od 20 godina.Na ovakvo sunce ne izlazim,niti se izlazem.
 

Back
Top