Koliko Grand Slamova ce Djokovic osvojiti do kraje svoje karijere?

Morao bi da iskoristi to što je veoma slaba konkurencija u ovoj godini. Ako to ne uradi sada, teško da će moći da primiriše Nadalu a kamo li Federeru po pitanju trofeja.

Mislim da mu to i nije cilj...on je eliminisao Rafaela i Federera kada su bili najjaci.
Mislim da mu sada vise uopste nisu zanimljivi kad je toliko bolji od njih :D
 
Ne bih se složio. Ima on još puno da šljaka da dođe do njih dvojice u smislu uspeha i trofeja, a i popularnosti...
Upravo,bas je Becker pricao kako Novaka ne cene kao Rogera i Rafu...Pa druze kad on postigne sta su ova dvojica dobice zasluzen respect :p

Novak jeste trenutno najbolji i prvi je na listi,ali tenis se igrao godinama pre toga.To je ono sto nas narod ne razume...

Ova dvojica su najvece legende tenisa ikada,i niko ne moze da se stavi u kategoriju sa njima pa cak i neki veci igraci od Novaka koji su ranije igrali :D

- - - - - - - - - -

Nesto su nam se strucnjaci "machony", "jahve", "gold roger".. pritajili od kad je Nole za samo pola godine stigao od cifre 6 do cifre 8 GS-ova.. Mora da je zbog nadanja da ce ostati na broju 6. :)
Pa iskreno nadao sam se da ce ostati na 6,sad se nadam da ce ostati na 8 :rotf:

- - - - - - - - - -

Mada vidim da sam u anketi glasao za 9 :eek:

Nije dobro,nadam se da sam pogresio :sad2:
 
Ne bih se složio. Ima on još puno da šljaka da dođe do njih dvojice u smislu uspeha i trofeja, a i popularnosti...

Ne znam po cemu to izjavljujes?
Ako vidimo da je napravio rekorde kojima se oni nikada nisu priblizili i to u eri sa njima i Endijem takodje...onda mozemo samo reci da je on za 3 klase iznad njih.
Evo, ja cu tebe sada pustiti da ti kontraargumentujes pa da vidim na osnovu cega to izjavljujes (:
 
Kontraargument je to da Nadal i Federer imaju daleko više rekorda kojima se Novak neće nikada približiti. Ako je jedino merilo za najboljeg igrača to koliko je osvojio mastersa, onda je Novak najbolji teniser svih vremena :D Ali i ti dobro znaš da to nije tako...

Medjusobni odnosi u odredjenom vremenskom periodu npr, u odredjenim mecevima...???
 
Pazi ovako, moje iskreno glediste jeste da je najrelevantniji pokazatelj ko je najbolji teniser broj GS titula. I shodno tome slazem se da je Federer najbolji teniser u istoriji. Mislim da ce tako i ostati, jer Nadal mora da osvoji 4 GS titula a Federer ni jednu do kraja da bi ga pretekao sto je jako tesko. ako Rafa uzima titulu po sezoni tesko da ce moci sa 32-33 godine da trci kao sad. Jos kad tome pridodamo povrede onda mrka kapa.
Ali se nadam da Nole moze da dogura do 12ak GS titula i time bi postao rame uz rame sa Samprasom i Nadalom, odmah iza Federera. To ce biti dosta tesko ali ko zna, samo da ga drze noge jos par godina.

Ja nemam problem da kazem da je Federer najbolji u istoriji samo ne mogu da razumem koliko moras da budes nezadovoljan sobom pa da pozelis teniseru svoje zemlje da ne osvoji ni jedan GS. Ne kapiram ni kako mozete da navijate za drugog pored Novaka, ali ovo je ipak vrhunac..
 
Minimum da uzme taj prokleti RG, jos jednom da se upise u Australiji i jos jednom USO.

Ali onda bi mu falio jos jedan RG da bude prvi koji ima sve slemove x 2. Dakle, 13 bi bila lepa cifra, ali baksuzna, tako da neka osvoji jos jedan Vimbldon.

Znaci - 14, minimum. A ako moze i vise od toga.

:D

Vrlo skromno mišljenje i prognoza. A šta misliš ko može da mu stane na put da ne osvoji sve ovo po tri puta? Pa niko danas ne može da mu izadje na crtu. :ok:
 

Back
Top